آموزش تصویری تکنیک استروبینگ چهرهاستروبینگ یعنی چه, تکنیک استروبینگ, آموزش تصویری استروبینگ چهره

استروبینگ چیست

 

آموزش تصویری استروبینگ چهره

در تکنیک استروبینگ از هایلایت برای جلوه دادن بیشتر آرایش بخش هایی خاص از صورت استفاده میکنند.

استروبینگ (به انگلیسی:Strobing ) یک اصطلاح انگلیسی به معنی بارقه های روشنی است که به صورت منقطع دیده میشود یا هایلایت زدن  به قسمتهایی از صورت برای داشتن درخشش شبنم طور است زمانی که نور خورشید به آن برخورد میکند.

 

شاید تفاوت استروبینگ و کانتورینگ را ندانید. کوتاه ترین توضیح این است که در روش کانتورینگ سایه و روشن  بعضی قسمت های صورت کم تر و برخی قسمت ها برجسته تر نمایش داده میشود ولی در استروبینگ برای میک آپ صورت فقط از هایلایت برای بیشتر جلوه دادن به بخشهای خاصی از صورت استفاده میشود.

 

در تکنیک استروبینگ برای آرایش صورت تنها از هایلایت های منقطع استفاده میشود و از هیچ رنگ تیره ای برای آرایش استفاده نخواهد شد. در واقع استروبینگ یکی از زیرشاخه های کانتورینگ است ولی زیباتر و طبیعی تر که با وجود متعادل سازی چهره ، زیاد در چشم نیست و صورتتان حالتی عادی دارد. 

 

زیرسازی استروبینگ چهره, استروبینگ صورت, تکنیک استروبینگ چهره

تکنیک استروبینگ چهره

 

استروبینگ چهره چیست؟

اگر میخواهید بدانید استروبینگ چهره چیست باید بگوییم تکنیک استروبینگ چهره به معنی هایلایت کردن بخش هایی از صورت است و حالتی ملایم تر از کانتورینگ دارد. از روش استروبینگ برای ایجاد درخشش طبیعی روی صورت کمک میگیرند. 

 

در استروبینگ چهره با استفاده از هایلایت قسمتهایی که میخواهیم برجسته نشان دهیم مانند وسط پیشانی ، بالای استخوان گونه ، وسط لب پایین و قسمت پایینی پل بینی را روشن تر میکنیم. 

 

تفاوت دیگر استروبینگ و کانتورینگ در این است که در استروبینگ چهره با توجه به این که نیازی به استفاده از رنگ های تیره و پنکیک برنز کننده نیست ، زمان کمتری صرف آرایش میشود و به همین دلیل برای افراد پر مشغله مناسب تر است. 

 

از آنجایی که استفاده از هایلایت در استروبینگ باعث جلوه بیشتر آن قسمت میشود بنابراین اگر در قسمت هایی از صورت دچار جوش و آکنه هستید از هایلایت آن ها صرف نظر کنید.

 

استروبینگ چیست, استروبینگ سبک آرایش هالیوودی, آموزش تصویری تکنیک استروبینگ چهره

استروبینگ سبک آرایش هالیوودی

 

آموزش استروبینگ چهره

استروبینگ یعنی چه ؟ هدف اصلی از استروبینگ چهره ، درخشش و ایجاد جلوه طبیعی روی پوست با هایلایت کردن قسمت هایی خاص از صورت است. هدف از استروبینگ برگرداندن درخشش صورت است بنابراین باید در ابتدا خشکی پوست را از بین ببرید. 

 

از آنجا که برای آرایش در این روش فقط از هایلایت برای درخشان کردن بخشهایی از صورت استفاده میشود زیاده روی در آن ممکن است باعث شود، صورتتان را با چهره عرق کرده اشتباه بگیرند بنابراین باید دقت زیادی داشته باشید. 

 

تکنیک استروبینگ, آموزش تصویری استروبینگ چهره, زیرسازی استروبینگ چهره

آبرسانی قبل از استروبینگ چهره

 

آبرسانی : برای این که آرایش روی صورتتان حالت طبیعی تری داشته باشید باید آبرسانی مناسب انجام دهید. اگر پوست چربی دارید برای زیرساز آرایش از کرم مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید و اگر پوست خشکی دارید قبل از زدن پنکیک از آبرسان های قوی استفاده نمایید.

 

استروبینگ یعنی چه, تکنیک استروبینگ, آموزش تصویری استروبینگ چهره

زیرسازی استروبینگ چهره

 

10 دقیقه بعد از آبرسانی به پوست از مراحل روتین زیرسازی استفاده کنید و با کرم پودر و کانسیلر پوستتان را صاف و یکدست کنید.

 

استروبینگ چیست, استروبینگ سبک آرایش هالیوودی, آموزش تصویری تکنیک استروبینگ چهره

هایلایتر طلایی برای استروبینگ چهره

 

هایلایت : باید با توجه به رنگ پوستتان هایلایتی را انتخاب کنید که درخشش خیلی زیادی روی پوست ایجاد نکند و حالت غیر طبیعی به آرایشتان ندهد و در واقع مکمل رنگ پوستتان باشد. 

 

هنر آرایش استروبینگ در استفاده از کمترین هایلایت برای جلوه بخشیدن به آرایش است. فقط در نقاطی که نور در آن ها منعکس میشود از هایلایت استفاده کنید.  اگر میخواهید آرایش شما طبیعی تر و به اصطلاح استروبینگ لایت باشد فقط امتداد استخوان گونه تا شقیقه ها ، پایین پل بینی ، زیر استخوان ابرو ، گوشه های داخلی چشم و قسمت وی شکل بالای وسط لب ها را هایلایت کنید. 

 

استفاده بی رویه از هایلایتر باعث میشد صورتتان حالت چرب و روغنی پیدا کند و نور را بیش از حد بازتاب دهد.

هایلایتر یکی از مهم ترین لوازم استروبینگ است .اگر پوست چربی دارید، پیشانی و چانه شما معمولا درخشان تر هستند و نیازی به استفاده از هایلایت دراین قسمت ها نیست. بهتر است از هایلایتری که درخشش کمی داشته باشد استفاده کنید.

 

تن رنگ هایلایت مناسب با رنگ پوست

پوست رنگ پریده : هایلایت با تن شامپاینی

پوست سفید معمولی : تن شامپاینی – صورتی

پوست سبزه و گندمی : تن طلایی

پوست تیره : تن مسی – آجری

 

استروبینگ صورت, تکنیک استروبینگ چهره, استروبینگ چیست

محو کردن هایلایتر و سایه براق استروبینگ چهره

 

محو کردن هایلایتر با انگشت یا براش : برای این که آرایش یکدستی داشته باشید باید برای از بین بردن خطوطی که هایلایتر روی صورت ایجاد کرده لبه های هایلایت شده را با انگشت یا برس آرایشی بادبزنی یا اسفنج مرطوب ، محو نمایید تا یکدست شوند.

 

استروبینگ یعنی چه, تکنیک استروبینگ, آموزش تصویری استروبینگ چهره

برق لب برای برجسته نشان دادن لب بالا در استروبینگ

 

برنزر و رژگونه : اگر پوستتان چرب است باید از محصولات آرایشی مات استفاده کنید و تنها آیتم براق صورتتان هایلایتر باشد. برای اینکه نتیجه نهایی آرایش شما براق و عرق کرده به نظر نرسد باید از پرایمر ، کرم پودر ، برنز کننده یا پودر صورت مات استفاده کنید. به طور کلی توصیه میشود به جز هایلایتر سایر لوازم استروبینگ را از نوع مات استفاده کنید.

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------