رازهای آرایشی برای زیباتر شدن در دوران بارداریبا موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم, در دوران بارداری چگونه موهای خود را رنگ کنیم, پوشاندن موهای سفید در بارداری

نکته های آرایشی دوران بارداری

 

 نکته های مهم آرایش و زیبایی در دوران بارداری

آیا شما باردارید؟ ولی چگونه می خواهید زیبایی خود را همواره در طی این نه ماه حفظ کنید؟ شاید شما از آن گروه زن های خوش شانسی هستید که دارای پوستی درخشان، ناخن های مقاوم، موهای بلند و ضخیم هستید، ولی خود شما، دوست دارید در ماه های بارداری هم زیبا باشید. مطمئنا شما محصولات زیبایی خود را دوست دارید، ولی یک پرسش بزرگ: آیا دوران بارداری هم این محصولات برای شما مناسب هستند؟

در اینجا به شما خواهیم گفت چگونه در دوران بارداری زیبایی ظاهری تان را حفظ کنید؛ از شیوه های درست کردن مو های تان گرفته تا حقه های آرایش کردن و انتخاب لباس. یادتان باشد نباید در دوران بارداری زیبایی ظاهری تان را به علت زیبایی احساس مادرانه فراموش کنید. تنها کافی است دنبال شیوه های مطمئن و قدری متفاوت تر بروید.

 

پاک کننده‌های صورت در دوران بارداری

- به علت تغییرات هورمونی در دوران بارداری، اقسام لک و جوش‌های صورت در خانم‌های باردار دیده می‌شود.

 

- کلا برای نظافت پوست صورتتان در زمان بارداری هم باید محصول درستی را انتخاب کنید.

 

- از مصرف تمیزکننده‌های صورت که دارای «اسید سالیسیلیک» و «بنزوئیل پروکساید» باشند؛ پرهیز کنید.

 

- به‌جای آن‌ها از عصاره‌ی چای سبز، عصاره‌ی پوست لیمو برای شستن و تمیز کردن صورتتان استفاده کنید.

 

- هر روز دو بار از این عصاره‌ها استفاده کرده و صورتتان را با آب گرم شست و شو دهید.

 

- در زمان بارداری برای رسیدگی به پوست صورتتان به یک کرم صورت خوب احتیاج خواهید داشت.

 

- از مصرف کرم‌های صورت که دارای اسید سالیسیلیک و «رتینوئید» باشند پرهیز کنید؛ زیرا این مواد از طریق پوست صورت می‌توانند جذب خون شوند و به جنین صدمه برسانند.

 

با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم, در دوران بارداری چگونه موهای خود را رنگ کنیم, پوشاندن موهای سفید در بارداری

 آرایش دوران بارداری

 

آرایش ناخن‌ در زمان بارداری

خوب است در زمان حاملگی، از کاشت و کاور کردن ناخن‌ها دوری کنید و این کار را به پس از زایمان بیاندازید. محصولاتی که برای کاشت ناخن استفاده می‌شوند امکان دارد دارای مواد پرخطر باشند که شما از آنها آگاهی ندارید. در این دوران می‌توانید روش‌های دیگری را برای زیبایی ناخن‌ها استفاده کنید. مانیکور و پدیکور می‌تواند به جز زیبایی به شما حس آرامش بدهد.

 

ولی اگر این کار را در آرایشگاه انجام می‌دهید بهتر است از وسایل شخصی خودتان استفاده کنید و نسبت به بهداشت آنجا اطمینان حاصل کنید. لاک زدن ناخن‌ها در زمان حاملگی می‌تواند احساس خوبی به شما بدهد. از لاک‌هایی استفاده کنید که بدون مواد آسیب زا مثل فتالات هستند. موقع لاک زدن یا پاک کردن لاک بهتر است پنجره‌ها را باز بگذارید یا در فضایی باشید که تهویهٔ مناسب دارد و تنفس زیاد بخارهای به وجود آمده از آنها دوری کنید.

 

با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم, در دوران بارداری چگونه موهای خود را رنگ کنیم, پوشاندن موهای سفید در بارداری

نکته های آرایشی بارداری

 

آرایش مو در دوران بارداری

بعضی از متخصصان اعتقاد دارند که بعضی از مواد شیمیایی موجود در رنگ موهای شیمیایی می‌تواند از طریق پوست سر وارد خون شود و خطراتی را برای جنین به وجود بیاورد. با این حال، بعضی دیگر اعتقاد دارند میزان جذب مواد شیمیایی موقع رنگ کردن مو به مقداری نیست که خطری برای جنین به وجود بیاورد.

 

برای خانم‌ها مهم است که حس خوبی در دوران حاملگی به خودشان داشته باشند. به همین علت، در مورد رنگ کردن مو در دوران حاملگی بهتر است مطابق نظر پزشک خود عمل کنید. در هر صورت، بهتر است در سه ماهۀ اول بارداری که جنین در حال شکل گرفتن است و صدمه پذیرتر است، برای پیشگیری از احتمال پیدایش هر مشکلی یا از رنگ کردن مو‌ها دوری کنید یا روش های امن‌تری را برای رنگ کردن مو انتخاب کنید.

 

شما می‌توانید برای تغییر دادن در مدل‌ موهای خود شیوه‌های دیگری مثل کوتاه کردن را امتحان کنید. کوتاه کردن مو می‌تواند یک شیوه کم‌هزینه و کم‌خطر در دوران بارداری برای شما باشد.

 

با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم, در دوران بارداری چگونه موهای خود را رنگ کنیم, پوشاندن موهای سفید در بارداری

با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم

 

رنگ کردن مو در دوران بارداری

خانم هایی که باردار می باشند از رنگ کردن موهای خود طی 3 تا 4 ماه اول پرهیز کنند و رنگ کردن موهای خود را به ماههای آینده واگذار کنید.

 

علت اینکه سفارش می شود در ماه های اول بارداری موهای خود را رنگ نکنید این است که همراه با رنگ موها مواد شیمیایی وجود دارد که از طریق پوست وارد جریان گردش خون می شود تحقیقات و آزمایشات ژنتیکی نشان می دهد که مواد شیمیایی سبب نقص در جنین شده و در آینده مشکل ساز می شود. در نظر داشته باشید که اگر تعداد دفعات رنگ کردن موها 1 الی 2 بار باشد مشکل خاصی به وجود نمی آید ولی رنگ کردن مو در زمان بارداری حساس می باشد.

 

با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم, در دوران بارداری چگونه موهای خود را رنگ کنیم, پوشاندن موهای سفید در بارداری

در دوران بارداری چگونه موهای خود را رنگ کنیم

 

با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم؟

دلیل اصلی رنگ کردن مو پوشاندن موهای سفید است که به طور معمول از ۳۰ سالگی به بعد ظاهر می شوند، اما در برخی افراد این سفیدشدن به طور ژنتیکی از سنین کمتری پیدا می شود. همینطور در مواردی مثل کم خونی شدید یا بیماری های تیروئید امکان دارد موها زود سفید شود.

 

دوری از مصرف رنگ موهای شیمیایی و استفاده از رنگهای گیاهی جایگزین مانند حنا، به عنوان اولین توصیه مورد توجه است ولی در صورت اصرار برای استفاده رنگ های شیمیایی جهت کاهش تاثیرات سوء بهتر است افراد از رنگ موهای استاندارد و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده کنند و بیشتر از زمان لازم، رنگ را بر روی سر باقی نگذارند.

 

بعد از استفاده از رنگ، سر را با آب خوب بشویید. موقع استفاده از رنگ مو از دستکش استفاده کنید.پیش از رنگ کردن مو با یک شامپوی مناسب، موها را بشویید.هیچوقت پس از رنگ کردن موها از مواد صاف‌کننده یا فرکننده استفاده نکنید.بعد از رنگ کردن، از مواد تقویت‌کننده مو استفاده کنید از تغییر مکرر رنگ مو و رنگ کردن همیشگی و با فاصله کوتاه دوری کنید.

 

با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم, در دوران بارداری چگونه موهای خود را رنگ کنیم, پوشاندن موهای سفید در بارداری

رنگ ابرو در بارداری

 

چگونه در دوران بارداری صورتی زیبا داشته باشید؟

در این شرایط زکاوت شما در نرمال کردن صورت‌های گرد و پف کرده در اثر بارداری است. بنابراین آرایش‌تان هم باید طوری باشد که حالت صورت‌تان را از گرد بودن خارج کند و طوری باشد که صورت‌تان لاغرتر‌، کشیده‌تر و بیضی به نظر بیاید.

 

برای رسیدن به این مقصود باید به عنوان زیرساخت آرایش‌تان، سراغ کرم‌پودرهایی با پایه صورتی بروید، زیرا این رنگ پف صورت را کمتر می‌کند. استفاده از رنگ‌های روشن برای آرایش صورت‌های گرد و پف آلود هیچ گاه توصیه نمی‌شود. بنابراین بهتر است تا جایی که امکان دارد سراغ رنگ‌های روشن نروید. احتمالا یکی از مشکلات شما در دوران بارداری پف چشم‌های‌تان است.

 

برای این‌که این پف را تا حدودی مهار کنید پیش از شروع آرایش از کمپرس آب گرم استفاده کنید. در این شرایط بهتر است چشمان‌تان را خیلی کم آرایش کنید. اگر چشم‌های‌تان درشت است اصلا خط چشم نکشید و تنها پلک‌های بالا و پایین‌ را ریمل بزنید.

 

اما اگر چشم‌های‌تان خیلی درشت نیست یک خط چشم شکسته ،خیلی باریک و رو به بالا بکشید. در این وضعیت بهترین رنگ سایه برای چشم‌های‌تان رنگ‌های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است. بهتر است سایه حالت تیز و رو به بالا داشته باشد.

 

یادتان باشد که برای مهار حالت پف‌آلود چشم‌های‌تان باید سایه خیلی کم بزنید. رژگونه‌تان را از روی استخوان گونه روبه بالا تا نزدیک چشم‌تان بکشید و با مهارت خطوط آن را روی صورت‌تان از بین ببرید. در این وضعیت یک رژ لب با رنگ گرم مثل قرمز یا نارنجی برای کشیده نشان دادن صورت شما یک انتخاب مناسب است. بهتر است ابرو‌های‌تان را رو به بالا و به صورت خطی بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد ندهید تا گردی صورت‌تان کم شود.

 

در دوران بارداری بیشتر بینی خانم‌ها پف می‌کند و بزرگ‌تر از همیشه به نظر می‌آید. ولی جای نگرانی نیست. با استفاده درست از کرم‌پودر می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. اگر بینی کشیده شما بلندتر از همیشه شده تنها کافی است در نوک بینی از کرم‌پودری که دو درجه تیره‌تر از پوست‌تان است، استفاده کنید. اگر هم بینی شما پف کرده و کج به نظر می‌آید از یک کرم پودر تیره در کناره‌های بینی و یک رنگ روشن‌تر در وسط بینی استفاده کنید و خط های به وجود آمده این دو رنگ را روی بینی‌تان کاملا از بین ببرید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023