اسرار گریم صورت را یاد بگیرید ( آموزش تصویری)گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

آموزش گریم صورت

 

گریم صورت در آرایش استفاده از روش های سایه روشن برای تأکید بر خصوصیت های طبیعی صورت و برجسته سازی زیبایی هاست. می توانید به اسانی آن را یاد بگیرید و با قدری دقت باتوجه به چهره خویش اجرا کنید.

دو روش اصلی و قابل استفاده برای طراحی پایه وجوددارد :

لولایت « کم رنگ کردن» و هایلایت «پررنگ و برجسته کردن»

لولایت یعنی استفاده از یک رنگ تیره تر و برای قسمتهایی از صورت استفاده میشود که شما نمی خواهید خيلي به چشم بیاید و برای پوشاندن آن از لولایت استفاده میکنید. توصیه می کند که برای لولایت از سایه و رنگ سه درجه تیره تر از پوستتان و از رنگ ها و سایه های مات و بدون درخشش استفاده کنید.

 

برعکس هایلایت، برای قسمتهایی استفاده میشود که شما میخواهید برجسته تر شود و بیشتر به چشم بیاید. برای هایلایت شما می توانید هم از رنگ و سایه های مات استفاده کنید و هم برّاق و درخشنده، هرکدام را که خودتان دوست دارید.

 

گونه

دربرای زدن رژگونه باید آغاز کار را با سیب های گونه هایتان شروع کنید در این شیوه باید بخشی از گونه ها را که در حین لبخند زدن بیشتر از سایر قسمت ها برجسته میشوند رژگونه بزنید آنگاه رنگ رژگونه را تا قسمت خط رویش موهایتان پخش کنید تا رنگ پوستی طبیعی داشته باشید. برای پخش کردن رژگونه روی استخوان گونه ها باید از حرکت های نیمه هلالی فرچه روی استخوان های گونه استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای داشتن آرایشی مطابق با مد روز بهتر است از مقدار کمی رژگونه استفاده کنید تا رنگ رژگونه شما طبیعی تر به نظر برسد همچنين نباید رژگونه تان را تا نزدیک پرده بینی پخش کنید.

 

در میکاپ صورت با استفاده از سایه ها با رنگ روشن و تیره میتوانید عیب های موجود در صورت خویش را بپوشانید و ظاهر بهتر و جذاب تری پیدا کنید. استفاده از سایه ها با رنگ روشن و تیره بستگی به فرم کلی صورت دارد. چنانچه صورت شما مربعی شکل است باید گوشه های صورتتان را ملایم کنید برای این که صورتتان گرد به نظر برسد رژگونه باید روی خط های فک زده شود. درصورتی که صورت شما کشیده و لاغر است برای پوشاندن گردی صورت خود میتوانید قسمت شقیقه ها را قدری تیره کنید. خانم‌ها با صورت گرد بهتر است برای لاغر تر به نظر رسیدن صورتشان روی استخوان گونه هایشان را قدری رژگونه بزنند.

 

گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

مراحل گریم گونه

 

علاوه بر روش درست گریم گونه باید روی انتخاب رنگ رژگونه هم حساسیت لازم را داشته باشید. برای پوست های رنگ پریده میتوانید از رژگونه صورتی و یا صورتی پر رنگ استفاده کنید. اشخاص با رنگ پوست تیره و سبزه بهتر است از رنگ های قرمز تیره و جگری برای زدن رژگونه استفاده کنند.

 

برای دوام بیشتر رژگونه روی پوست صورت خویش میتوانید از پودر مات کاری استفاده کنید توجه داشته باشید برای این که ظاهر طبیعی تری داشته باشید باید همه قسمت های صورت خویش را با کمک پودر بپوشانید با استفاده از این شیوه رژگونه تان در طول روز پاک نمی شود.

 

برای داشتن گریم گونه حرفه ای تر میتوانید با کمک سایه ای که رنگ آن روشن تر از رژگونه و رنگ پوست شما است قسمت بالای استخوان گونه یتان را روشن تر کنید. توجه داشته باشید که باید از قسمت زیر چشم تا بالای استخوان گونه ها را قدری روشن تر کنید.

 

گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

گریم کردن گونه

 

بینی

بینی از هفت قسمت تشکیل شده است:

بخش A:قدری گود رفتگی دارد. در برخی از خط اخم در این ناحیه معلوم است.

بخش B:این بخش قسمت برجسته بینی( تیغه بینی) برای باریک نشان دادن بینی در این ناحیه از فن روشن استفاده می شود.

بخش C:این بخش در طرفین تیغه بینی قرار دارد.

بخش D:این بخش بر روی دو پرده بینی قرار دارد.

بخش E:این بخش را انتهای بخش B( نوک بینی) قرار دارد.

 

گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

گریم بینی

 

1- اصلاح بینی بلند و کشیده

درصورتی که میخواهید بینی کوتاه تر به نظر آید، زیر نوک بینی بخش E رنگ سایه تیره و عمیق بکار ببرید و آنرا از نوک بینی به طرف بالا پخش کنید.

 

آنگاه روی تیغه بینی( بخش B) از فن روشن تر از زیر بنا به کار برید. اگر از سایه تیره در قسمت بالای بینی بخش A استفاده شود. بینی کوتاه تر بنظر می رسد.

 

2- اصلاح بینی پهن

بخش های C را سایه زده و قسمت B را روشن نمائید. با این شیوه از پهنای بینی کاسته شده و بینی باریک تر بنظر خواهد رسید.

 

3- اصلاح بینی نوک تیز

چنانچه بخواهید نوک بینی را قدری گرد کنید از گریم سه بعدی در نوک بینی استفاده نمائید و آنرا در قسمت B محو نمائید.

 

اصلاح بینی کج و منحرف به یک سمت:

قسمت های برآمده استخوان بینی را تیره و تیغه بینی را روشن نمائید.

 

گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

یکی از اصلی ترین نکات برای گریم صورت، گریم کردن بینی می باشد

 

چشم

آرایش چشم را میتوانید دو مرحه کنید، با لولایت کارخود را آغاز کنیدو از این سایه بر روی چین و چروک ها و پلک چشمتان هم استفاده کنید و خوب آن ها را هم رنگ کنید.

 

گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

گریم چشم

 

سپس، با یک قلم مو ناحیه زیر ابرو را هایلایت و برجسته کنید.

 

گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

گریم کردن چشم

 

فک

برای لولایت، از زیر فک تا امتداد خط فک از سایه تیره تری استفاده کنید و اینکار را تا نقطه ارتباطی فک با گردن ادامه دهید, برای این که این خط دیده نشود با یک قلم موی تمیز زیر فک و گردن را برس بزنید تا یکدست شود.

 

گریم صورت, گریم, مراحل گریم صورت

گریم فک

 

سپس، بالای خط فک را هایلایت و برجسته کنید و بادقت، با نواحی اطرافش هم رنگ کنید ولی اطراف چانه، اینکار را نکنید زیرا شما می خواهید دوطرف فک پائین را برجسته کنید. برند میگوید:درصورتی که شما تمام نواحی چانه را هایلایت کنید باعث میشود چانه شما بزرگ تر بنظر برسد و به طرف جلو کشیده شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------