جدیدترین سبک بی دردسر فرکردن موهافر موقت مو ,انواع فر مو,مدل موی فر خیس

فر موقت مو

 

روش های فر کردن مو

حتی کسانی که موهای لخت دارند بعضی اوقات دوست دارند موهایشان را فر موقت کنند و تنوعی در حالت موهای خود به وجود بیاورند. از این رو ما شیوه ای برای فر موقت مو برای شما بدون استفاده از وسایل حرارتی که به آن فر خیس هم می توان گفت برای آرایش مو آورده ایم.

چنانچه می خواهيد موهايتان را تنها براي يک مهماني به طور موقت و البته بدون صدمه رساندن مانند استفاده از مواد شيميايي يا اتوی داغ فر يا بابليس کنيد بهتر است از وسايل آرایشی بدون آسیب و سردي که در انواع گوناگون در بازار پیدا مي شود استفاده کنيد تابراي عوض کردن مدل و زيباتر کردن موها به آنها صدمه ای هم وارد نکنید.

 

انواع فر مو

- فر مو با استفاده از وسایل حرارتی

- فر مو بدون استفاده از وسایل حرارتی 

 

فر موقت مو ,انواع فر مو,مدل موی فر خیس

مدل موی فر خیس

 

فر مو بدون استفاده از وسایل حرارتی یا فر کننده مو پلاستیکی

- مرحله نخست تهیه کردن فر کننده مو پلاستیکی بسته به نوع فر ریز یا درشت و یا متوسط می‌باشد به طوری که هم می‌توانید این بیگودی ها را از بیرون تهیه کنید و هم چون هر چه لایه های مو را کمتر بگیرید فر شما زیباتر خواهد شد به تعداد زیادی بیگودی احتیاج دارید،آنها را با هزینه‌ی کمتری در خانه تهیه کنید ، – به این صورت که که کاغذ هایی به ابعاد ۹ در۹ یکدست وهم اندازه بسته به حجم مو به تعداد ۳۰ الی ۵۰ عدد درست کرده (می‌توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل استفاده کنید) وآنها را لوله ای شکل کنید که مانند بیگودی های ریز در خواهد آمد و البته اندازه بیگوی های شما به خودتان مربوط است که دوست دارید فر ریز داشته باشید یا درشت و یا متوسط.

 

- چنانچه موهایی کاملا صاف و بدون حالتی دارید که بعد از حالت دادن با سشوار یا بیگودی خیلی زود به وضعیت اولیه بازمی‌گردد و حالت خود را از دست می‌دهد، توصیه می‌شود که پس از حمام که آب موها کشیده شد و موها نم هستند، آنها را به دو سمت سر شانه برده و از جلو با لایه های خیلی کم و زدن قدری تافت یا مواد نگهدارنده به موها بزنید، ، آنها را به دور بیگودی‌ها و در وسط آنها به طور مرتب بپیچید و دو سمت کاغذهای لوله ای را خم کنید تا موها باز نشوند و حتی در صورت باز شدن می‌توانید از گیره‌های سیاه مو جهت ثابت نگه داشتن آنها استفاده کنید.

 

فر موقت مو ,انواع فر مو,مدل موی فر خیس

فر کردن موقت مو

 

- بعضی وقتها برای موهایی که کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرم دلخواهی که می‌خواهیم در می‌آیند ، استفاده از مواد حالت دهنده توصیه نمی‌شود و فقط نم داشتن موها کافی است.

 

- برای فرهای درشت تر کاغذهای لوله ای را باز تر پیچانده و قطر لوله ها را بیشتر می‌گیریم.

 

- بعد از پیچاندن کل موها از جلو به پشت سر تقریبا نیم ساعت و یا بسته به مقدار موها قدری بیشتر طول می‌کشد تا موها خشک شوند که حتی می‌توانید ، از سشوار با باد بسیار کم برای خشک شدن آنها استفاده کنید(توجه داشته باشید که زمان سشوار کشیدن نظم بیگودی ها به هم نخورد و سبب باز شدن آنها نشود)

 

- برای باز کردن موها کاغذهای لوله ای را از طرف پایین گرفته و به طور عمودی به پایین بکشید تا لوله ای باز شود نه اینکه به طور افقی به سر بچسبد که در این صورت اصلا فر زیبایی نخواهد شد.

 

- پس از آنکه موها را به ترتیب از جلو به پشت سر به آهستگی باز کردید می توانید با انگشتانتان آنها را از هم جدا کرده و فرتان را طبیعی تر نشان دهید و در این زمان برای براق شدن موها می‌توانید از قدری روغن زیتون استفاده کنید.

 

فر موقت مو ,انواع فر مو,مدل موی فر خیس

فرمو

 

- برای فر شدن موها از بیگودی های درشت با برداشتن لایه های زیاد مو این کار را انجام دهید ولی برای فرها ،چه ریز وچه درشت حتما لایه های جدا شده را کم بگیرید با این فرق که در فر ریز از بیگودی ریز و در فر درشت از بیگودی درشت استفاده کنید.

 

- این نوع فر تا زمان شسته شدن همینطور باقی خواهد ماند و فقط با شسته شدن به شکل نخست خود بر می گردد.

 

- ناگفته نماند که فرهای شش ماهه یا همیشگی به موها صدمه رسانده و بعضی وقتها به خاطر مواد شیمیایی سبب سوزاندن آنها خواهد شد و بیشتر وقتها به علت رسیدگی به آنها شما را خسته خواهد کرد ، چون شما باید فر شش ماهه را همیشه چرب نگه دارید تا خوش فرم بایستد و این یعنی اینکه از واکسها و کرم های مو استفاده کنید که استفاده زیاد این مواد هم به مقدار زیاد و در دراز مدت آسیب های بسیاری را برای موی شما به همراه خواهد داشت ولی این فر احتیاج به مواظبت نداشته و هر زمان که از آن خسته شوید با شستن از بین خواهد رفت.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022