بهترین روش های تقویت موی سرتقویت موی سر, تقویت مو, راه های تقویت موی سر

تقویت موی سر

 

مهمترین و تاثیرگذارترین عنصر زیبایی یک انسان موی آن است شاید در طول روز، طی هفته ها و ماهها موها به چشم نیایند و در برخی از مواقع سبب اذیت و آزار شوند ولی زمانی مو اهمیت پیدا می کند که از دست رفته باشد و یا مشکلی برای موهایمان پیش آمده باشد، آنوقت است که حاضریم هر راه و روشی را امتحان کنیم تا ریزش موهایمان درمان شود.

عوامل ریزش مو 

- سابقه خانوادگی( وراثت)

- تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی

- دارو ها و مکمل ها

- پرتو درمانی سر

- واقعه ای بسیار استرس زا

- بعضی مدل های مو و درمان ها

 

 تقویت و رشد موهای سر

تقویت و رشد سریع مو با روغن زیتون

روغن زیتون به علت وجود ماده های مغذی سبب تقویت و افزایش رشد مو می شود علاوه‌براین ریزش مو را کاهش می دهد. قدری روغن زیتون را گرم کنید و بر روی موها و پوست سر خود ماساژ دهید بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب و شامپو بشویید.

 

در روشی ديگر قدری روغن زیتون را با روغن نارگیل یا روغن کرچک ترکیب کنید و بر روی موها و پوست سر ماساژ دهید بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب و شامپو بشویید.

 

یکی ديگر از روش های طبیعی برای تقویت و رشد سریع مو این است که ۳ قطره سدر، ۲ قطره آب لیمو ترش تازه و ۳ قطره رزماری را به ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید و به مدت یک ساعت موها و پوست سر را با آن ماساژ دهید و آنگاه با آب و شامپو بشویید.

 

تقویت موی سر, تقویت مو, راه های تقویت موی سر

راه های تقویت موی سر

 

از گره خوردگی و وز شدن موها جلوگیری کنید

کوتاه نگه داشتن موها از رسیدن مو خوره به ساقه مو و آسیب دیدن آن جلوگیری می کند. همچنين استفاده از شامپو های کراتینه و نرم کننده ها پروتئین را به موها باز می گرداند و از وز شدن مو جلوگیری می کند؛ اگرچه این روند به آهستگی پیش میرود ولی در پایان این مشکل برطرف می شود.

 

بعد از شامپو زدن به مو، از نرم کننده های قوی و سرم های مناسب برای موهای پیچ خورده استفاده کنید. موقع استفاده از سرم های روغنی از زدن آن بطور مستقیم بر روی پوست سر جلوگیری کنید، زیرا موهایتان را چرب نشان می دهد.

 

آووکادو

روغن های طبیعی موجود در این میوه سبب حفظ سلامت مو و پوست سر می شوند. آنرا بر روی مو، از جمله ریشه ها، بمالید و دست کم ۲۹ دقیقه بگذارید بماند سپس آب گرم بشویید.

 

آب لیمو و روغن نارگیل

دو جز مورد نیاز روغن نارگیل و آب لیمو هستند. استفاده از این ترکیب معجزه آسا بر روی موهایتان میتواند به سلامت و ظاهر تارهای مویتان کمک بزرگی کند. برای آماده کردن آن، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو تازه اضافه کنید. این ترکیب را بر روی پوست سرتان ماساژ داده و بگذارید دست کم به مدت یک ساعت یا یک شب بماند.

 

تقویت موی سر, تقویت مو, راه های تقویت موی سر

مراقبت از موها

 

شست و شو با جوش شیرین

برای چند هفته شامپویتان را با جوش شیرین جایگزین کنید. تنها برای چند دقیقه به پوست سر و موهایتان خویش جوش شیرین بزنید و ماساژ دهید. این کار سبب تحریک تولید طبیعی روغن و کاهش پوسته پوسته شدن سر می شود.

 

روغن کرچک برای تقویت و رفع خشکی مو

روغن کرچک، غنی از پروتئین می باشد. و پروتئین مانع از خشک شدن پوست سر می شود و آنرا تغذیه می کند. پس بدین ترتیب به رفع خشکی مو کمک و آنرا درمان می کند.

 

2 قاشق غذاخوری روغن کرچک

2 قاشق غذاخوری براندی

1 عدد تخم مرغ

 

تمام ماده های تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید و آنگاه این ترکیب را روی پوست سر و موی خویش ماساژ دهید و بعداز 30 دقیقه با آب سرد بشویید.

 

تقویت موی سر, تقویت مو, راه های تقویت موی سر

بهترین روش های تقویت موی سر

 

آب پرتقال برای تقویت مو

آب پرتقال برای سر و مو ها بسیار موثر است. آب پرتقال به خلاص شدن از شوره و چربی پوست سر کمک می کند. شما میتوانید مخلوطی از آب پرتقال و پوره سیب( که با اندازه مساوی با یکدیگر مخلوط شده اند) را یک مرتبه در هفته به مو های خویش بزنید. این مخلوط را به مدت نیم ساعت بر روی سر نگه داشته و سپس آنرا بشویید.

 

شیوه ديگر این است که آب پرتقال و روغن زیتون با مقدار یکسان مخلوط کنید. این مخلوط را قبل از استفاده قدری گرم نموده و سپس بر روی مو های خویش بمالید. آنرا  به مدت 30 دقیقه بر روی سر نگه داشته و سپس بشویید.

 

همینطور میتوان از خمیر پوست پرتقال برای تقویت مو ها هم استفاده کرد.

 

آب پیاز با تاثیری فوق العاده برای افزایش موهای سر

برای تهیه ماسک موی پیاز ابتدا پیاز را رنده کنید و آب را با کمک پارچه ای تمیز بگیرید و هفته ای دو بار به مدت 2 تا 3 ساعت آب پیاز را به ریشه موهایتان بزنید.

 

افزایش موی سر با سرکه سیب

سرکه سیب فولیکول های مو را به خوبی تحریک می کند و PH طبیعی پوست سر را باز می گرداند. قدری سرکه سیب و آب را داخل ظرفی مناسب و به مقدار یکسان بریزید و پس از شستشوی موها با شامپو، موهای خود را با کمک این محلول آبکشی کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------