مردانساژ چیست و مردانساژ چه تاثیری در رنگ پذیری موها دارد؟مردانساژ,عمل مردانساژ مو,روش مردانساژ کردن مو

عمل مردانساژ مو

 

معنی مردانساژ، بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، بدین طریق است که پولک های سفید مو با این شیوه باز شده و چون دانه های رنگی از مو خارج شده است، مو به رنگ سفید تغيير رنگ داده شده است.

در تمامی مقاله ها اینگونه گفته شده است که درصورتی که موهای شما کم تر از ۲۰ درصد سپیدی دارد، قدری از اکسیدان ۹ درصدی را روی تارهای سفید مو بگذارید و بعد از ۱۰ دقیقه، با دستمال یا پنبه مواد روی آن را پاک کنید و بعد اقدام به رنگ کردن موی خود نمایید و ولی درصورتی که تعداد تار موی سفید شما بیش از ۲۰ درصد است، این شیوه جوابگوی مشکل موی شما نخواهد بود، بلکه بهترین شیوه، استفاده از روش مردانساژ شامپو است که باید پیش از رنگ کردن انجام شود.

 

مردانساژ,عمل مردانساژ مو,روش مردانساژ کردن مو

نحوه مردانساژ کردن مو

 

آموزش تکنیک مردانساژ( پوشش موهای سفید)

اکسیدان ۱۲% را از قسمت ریشه و جلوی سر به مو می زنیم، پس از آغشته کردن کل ریشه ها شروع به شانه زدن مو می کنیم به طرف ساقه و بعد از ۱۰ دقیقه موادی که در لابه لای شانه جمع ميشود  را از مو می گیریم و تا زمانیکه اکسیدان روی شانه جمع نشود این کار را ادامه می دهیم.

 

کل این کار ۲۵الی۳۰ دقیقه زمان را احتیاج دارد، پس از این تایم، پولکهای مو باز است و مو آماده رنگ پذیریست.

 

نکته ۱:پس از شانه کشی، مو نباید شسته شود بلکه با یک حوله یکبار مصرف اکسیدان را از روی مو پاک می کنیم.

 

نکته ۲:تجربه نشان داده که درست کردن رنگ مو در کاسه بلوری بجاي پلاستیکی و استفاده از برس زبر، موهای سفید را بهتر خراشیده و سبب رنگ پذیری بیش تر آن می­شود.

 

دکلره کردن موها، راهی براي از بین بردن رنگ دانه های مو و بی رنگ کردن ساختمان مو است. این مرحله از رنگ کردن کردن را ميشود تخصصی ترین قسمت آن دانست که درصورتی که با ماده های با کیفیت و با مهارت و اصولی انجام نشود، سبب آسیب دیدن موها خواهد شد.

 

با باز شدن پولکهای مو، رنگ به راحتی وارد ساختار مو می شود، بعد از این نیاز است که  در مرحله رنگ زدن از اکسیدان ۶%استفاده کنیم.

 

شاید برای شما که یک فرد جوان هستید، دیدن چند تار موی سفید بین موهایتان باعث ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس شود و مجبور شوید یا آن ها را کات کنید یا از رنگ موی مناسب استفاده نمایید.

 

البته باید این نکته را هم مد نظر داشته باشید که تارهای سفید، به راحتی رنگ های دیگر را جذب نمی کنند و درابتدا باید از تکنیکی برای تحریک کردن انها استفاده نمایید. حال  یکی از بهترین روش ها،برای تحریک کردن تارهای سفید، استفاده از روش مردانساژ است. مطمئنا شما هم مثل من که برای اولین بار با این تکنیک آشنا شدم، خیلی تعجب کردید که مردانساژ چیست و چه کمکی به تارهای سفید مو می کند.

 

مردانساژ,عمل مردانساژ مو,روش مردانساژ کردن مو

روش مردانساژ شامپو

 

مردانساژ چیست؟

معنی مردانساژ، بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، بدین طریق است که پولک های سفید مو با این شیوه باز شده و چون دانه های رنگی از مو خارج شده است، مو به رنگ سفید تغيير رنگ داده شده است.

 

در تمامی مقاله ها اینگونه گفته شده است که درصورتی که موهای شما کم تر از ۲۰ درصد سپیدی دارد، قدری از اکسیدان ۹ درصدی را روی تارهای سفید مو بگذارید و بعد از ۱۰ دقیقه، با دستمال یا پنبه مواد روی آن را پاک کنید و بعد اقدام به رنگ کردن موی خود نمایید و ولی درصورتی که تعداد تار موی سفید رنگ شما بیش از ۲۰ درصد است، این شیوه جوابگوی مشکل موی شما نخواهد بود، بلکه بهترین شیوه، استفاده از روش مردانساژ شامپو است که باید پیش از رنگ کردن انجام شود.

 

مردانساژ شامپو چیست؟

در بالا گفتیم، افردی که بیش از ۲۰ درصد از موهایشان سفید است، باید از مردانساژ شامپو استفاده نمایند، منظور از مردانساژ شامپو، استفاده از یک دکلره قوی است که بایستی از ریشه تا نوک مو زده شود و بصورت تقریبی ۱۰ دقیقه به دکلره اجازه بدهیم تا بر روی سر استراحت داشته باشد. حال پس از پایان استراحت دکلره بر روی موی سر، باید سریع ابکشی شود و بعد رنگ مورد نظر بر روی ان قرار گیرد.

 

اما برخی از آرایشگران از مردانساژ شامپو به روشی ديگر استفاده ميکنند ، آنها مقداری مساوی از شامپو که بهتر است شامپوی کودک باشد را با قدری از پودر دکلره و اندازه مساوی اکسیدان را با یکدیگر مخلوط ميکنند ، و بر روی موهای سفید می گذارند، هدف از این کار تحریک کردن پولک های سفید مو است که به آسانی بتواند رنگ موردنظر را بخود جذب نماید.

 

بعد از ۱۰ دقیقه باید موها را آبکشی و خشک نمود و بعد اقدام به رنگ کردن موها می کنید. با این شیوه، تارهای سفید مو قابلیت جذب رنگدانه های رنگی رادارند و موها مطابق با رنگی که مد نظر است، رنگ می گیرند. گاهی وقت ها استفاده از این روشها سبب رنگ شدن تارهای موی سفید نمی شود که باید از شیوه دانه مصنوعي استفاده نمایید.

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------