بهترین ماسک مو برای موی فر کدام است؟ماسک مو برای موهای فر, بهترین ماسک مو برای موهای فر

بهترین ماسک مو برای موهای فر

 

 بهترین ماسک مو برای موی فر

زندگی با موهای وز یکی از ناامیدکننده ترین حالت هاست. به ویژه اگر موهای مجعد و فر داشته باشید بیشتر برایتان آزاردهنده می شود. شاید سعی زيادي هم کرده باشید که در مهمانی ها و جشن ها موهای وز شده خود را نرم و صاف کنید. ولی پس از ۲ دقیقه دوباره موها به حالت نخست باز می گردد. با رعایت چند نکته ی ساده، میتوانید کاری کنید که امواج و فر موهایتان، برّاق و محکم بنظر برسند.

درست مثل پرایمری که در آرایش کامل و ماندگار نقشی کلیدی دارد، برای داشتن موهای فر برّاق، فنری، شاداب و بدون وز فرآیند« امادگی» ضروری است.

 

بسياري از اشخاص روی نرم کننده ها متمرکز شده اند. ولی بهتر است. از انواع ماسک مو استفاده کنید. با این کار، زندگی جدیدی را برای فرهایتان به ارمغان می آورید. همینطور، آن ها را تا شستشوی بعدی سالم و برّاق نگه خواهید داشت.

 

ماسک مو برای موهای فر, بهترین ماسک مو برای موهای فر

ماسک مو برای موهای فر

 

فایده های ماسک مو برای موهای خشک و فر

وز شدن مو به علت عدم نگهداری درست است. شما اگر یک روز از دست های خویش نگهداری نکنید، پوست آن خشک و چروک می شود. ولی چون هر لحظه در مقابل چشمتان است، برای آن کرم آب رسان و مرطوب کننده و نرم کننده تهیه می کنید. برای فکر می کنید موها به هیچ چیز احتیاج ندارند. در حالی استفاده از ماسک مو برای موهای خشک و فر ضرورت دارد.

 

خشکی و وز شدن مو در نتیجه نرسیدن آب به موها اتفاق می افتد. موها دائماً حس تشنگی می کنند. چنانچه این کار را انجام ندهید، کوتیکول های مو( قسمت بیرونی ساقه مو) از بین می رود. در نتیجه مو وز و خشک می شود و موها هم به مو خوره مبتلا می شوند. پس باید با شیوه هایی به درمان زبری موی رنگ شده بپردازید.

 

ماسک مو برای موهای فر, بهترین ماسک مو برای موهای فر

ماسك مو مخصوص موي فر

 

انواع ماسک مو برای موهای فر

ماسک مو روغن نارگیل و ماست

یک کاسه بردارید و یک قاشق غذاخوری ماست و دو قاشق چای خوری روغن نارگیل داخل آن بریزید. سپس این دو را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر مانند بدست بیاروید. سپس موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید و سپس ماسک را روی تمام پوست سر بمالید. پس از اتمام کار موها و سر خودتان را با یک کلاه شنا یا دوش بپوشانیند و بگذارید که ماسک به مدت یک ساعت روی سرتان بماند. در انتها سرتان را با آب ولرم و شامپوی همیشگی خودتان بشویید. فواید:این ماسک تغذیه کننده باعث کنترل راحت تر موها میشود و فر بودن موها را حفظ میکند.

 

ماسک روغن بادام و تخم مرغ برای مو

یکی از بهترین راهها برای درمان زبری موی رنگ شده استفاده این ماسک است. برای تهیه به صورت زیر عمل کنید:

 

یک چهار روغن بادام را با یک عدد تخم مرغ ترکیب کنید. مخلوط را آن قدر هم بزنید تا کف کند و رنگ آن یکدست شود. اکنون آنرا به ساقه و ریشه موها بزنید. درصورتی که موهای پرپشت دارید، باید آنها را تقسیم کنید تا این ماسک به همه قسمت های مو برسد.

 

بعد از ۴۰ دقیقه موها را با آب بشویید. از شامپوی بچه برای شستشوی مو بعد از ماسک استفاده کنید. این ماسک را هر سه روز یکبار پیش از حمام روی موها بگذارید.

 

روغن بادام یک نرم کننده طبیعی مو است. تخم مرغ هم به علت داشتن پروتئین زیاد سبب بازسازی بافت های اسیب دیده مو می شود.

 

یک ماسک مو برای موهای خشک و فر استفاده از ویتامینe و روغن نارگیل است. برای درست کردن این ماسک به گونه زیر عمل کنید.

 

با توجه به بلندی موهای خود روغن نارگیل را با یک یا دو عدد ویتامینe ترکیب کنید. این مواد را خوب هم بزنید و سپس روی موها و ریشه بزنید. موها و کف سر را به خوبی ماساژ دهید تا ماسک به همه قسمت های ریشه و ساقه مو برسد. پس از ۴۰ دقیقه موها را بشویید.

 

ماسک مو برای موهای فر, بهترین ماسک مو برای موهای فر

ماسک موی فر

 

ماسک آووکادو و ماست

1عدد آووکادو رسیده، 1 فنجان ماست

آووکادو را ببرید و هسته را بیرون آورید. آووکادو و ماست را بکوبید تا خمیر نرم و خامه ای به دست آید. آن را روی موها بمالید و بگذارید 40 تا 45 دقیقه بماند. خود را با شامپو بشویید. این ماسک را یک یا دوبار در هر هفته استفاده کنید.

 

استفاده از ماسک مو آووکادو، یک شیوه درمان کم هزینه ولی مؤثر برای کنترل است. این شامل ویتامین ب و ایی است که مو را تغذیه و آسیب ها را ترميم می کند در حالیکه ماست در شرایط عمقی موها را تمیز می کند.

 

ماسک روغن زیتون و سرکه سیب

روغن زیتون تأثير فوق العاده ای روی موهایتان دارد آن ها را تغذیه، خوش حالت و شاداب می کند سرکه سیب هم از شوره سر جلوگیری می کند و موهایتان را درخشان می کند.

 

دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با هم مخلوط کنید. موهایتان را به چند بخش تقسیم کنید و به همه قسمت های موهایتان ماساژ دهید. مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را با آب ولرم و شامپو بشویید و از نرم کننده استفاده کنید.

 

ماسک مو برای موهای فر, بهترین ماسک مو برای موهای فر

ماسک مو مخصوص موهای فر

 

ماسک آووکادو و عسل

ماسک خانگی با آووکادو و عسل میتواند پوست سر شما را جوان کند و طراوات و شادابی خاصی به موهای شما می دهد. آووکادو تأثير شگفت انگیزی در آبرسانی موهایتان دارد.

 

یک آووکادو رسیده را له و خمیر کنید و آن را با دو قاشق غذاخوری عسل کاملاً مخلوط کنید. این ماسک را به آرامی روی موهایتان ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت یک ساعت روی سرتان باقی بماند. در آخر سرتان را با آب گرم و شامپو شست و شو دهید و نرم کننده بزنید.

 

ماسک عسل و ماست

یک قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری ماست ترکیب نموده و خوب هم بزنید. این ماسک را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست سر قرار داده و آنگاه موهای خود را با شامپو و آب ولرم بشویید. از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید. ماست یک نرم کننده ی طبیعی و عسل یک مرطوب کننده ی قوی برای مو است.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------