کاربرد انواع قلم موهای آرایشی + راهنمای خرید انواع قلم موهای آرایشیکاربرد براش های آرایشی, انواع براش های آرایشی, قلم موهای آرایش چشم

کاربرد انواع براش های آرایشی

 

معرفی کاربرد انواع قلم موهای آرایشی با تصویر

اگر با کابرد انواع قلم موهای آرایشی آشنایی داشته باشید میتوانید آرایش طبیعی تر و زیباتری داشته باشید. 

قلم موهای آرایشی یا براش ها ( به انگلیسی : makeup brushes ) شکل های بسیار متنوع و کاربردهای مختلفی دارند. استفاده صحیح از قلم موهای آرایشی دقت شما را در آرایش بالا می برد و باعث می شود که آرایشی طبیعی تر داشته باشید. 

 

اگر می خواهید مثل یک آرایشگر حرفه ای ، میکاپ کنید باید کاربرد انواع قلم موهای آرایشی را بشناسید. نیازی نیست که مانند یک میکاپ آرتیست حرفه ای ست کامل قلم موهای آرایشی را در خانه داشته باشید ولی حداقل باید اساسی ترین براش ها را داشته باشید تا راحت تر و طبیعی تر آرایش کنید. 

 

در ادامه مقاله کاربرد انواع قلم موهای آرایشی را بر اساس شماره گذاری تصویر زیر برای شما توضیح می دهیم .

 

تصویر انواع قلم موهای آرایشی, ست قلم مو آرایشی, کاربرد انواع قلم موهای آرایشی

انواع قلم موهای آرایشی

 

کاربرد انواع قلم موهای آرایشی 

1. براش مخروطی برای زیر سازی

برای استفاده از انواع کرم پودرهای مایع میتوانید از این براش که موی نرم و انعطاف پذیری دارد و لبه های آن حالت مخروطی دارند استفاده کنید. برای زدن کرم پودر از قسمت هایی شروع کنید که نیاز به پوشش دهید بیشتری دارند و با ضربه های نرم رو به پایین کرم پودر را روی صورت پخش کنید تاحالتی طبیعی به پوست بدهد. 

 

2. براش گرد برای زیر سازی

براش گرد موهایی نرم و متراکم و گرد دارد و میتواند کرم پودر مایع را به صورت یکنواخت روی صورت پخش کند. برای زیرسازی آرایش از این براش هم می توانید استفاده کنید که در نهایت یک زیرسازی تمیز  بدون نقص برایتان به ارمغان خواهد اورد.  بر اساس تجربه و نوع پوست و فرم صورت خودتان می توانید شکل براش مناسب صورتتان را برای زیرسازی انتخاب کنید. 

 

3. براش تخت یا براش کانسیلر

براش تخت معمولا برای کشیدن کانسیلر روی پوست استفاده می شود و سایز کوچکی دارد. سر تخت این براش برای پوشاندن خطوط چهره و اطراف چشم که ظریف تر هستند مناسب است. از یک سمت براش تخت می توانید برای ترکیب کانسیلر و از سمت دیگر برای مالیدن کانسیلر روی خطوط چهره را زیر چشم استفاده کنید. 

 

از براش تخت با توجه به اندازه هایی که تولید می شود برای زدن رژ لب و سایه چشم هم استفاده می شود. 

اغلب خانم ها برای زدن رژ لب از براش استفاده نمی کنند ولی اگر میخواهید به لبتان فرم دهید و از ترکیب رنگ استفاده کنید و رژ لبتان ماندگاری بیشتری داشته باشد بهتر است از براش استفاده کنید. 

 

4. براش مدادی یا باریک

از براش باریک هم برای کشیدن خطوط باریک کانسیلر استفاده می شود. سر باریک این براش برای کشیدن کانسیلر روی گوشه چشم و اطراف بینی که نیاز به دقت بیشتری  دارد، مناسب است همینطور برای زدن کانسیلر روی لک های کوچک صورت و کشیدن کانسیر دور لب بعد از رژ زدن و مرتب کردن خط لب کاربرد دارد. 

برای هایلایت کردن استخوان ابرو، بینی ، قوس بالای لب یا کشیدن سایهزیر خط پلک یا صاف کردن خط چشم میتوانید از این براش استفده کنید. 

 

5. براش کابوکی یا براش پنکیک

این براش سایر بزرگی دارد و مخصوص کشیدن پنکیک یا کرم پودر فشرده و فیکساتور است. این براش را به نام براش پودری هم می شناسند و شما می توانید برای تمام لوازم آرایش پودری ( پنکیک ، رژ گونه ، فیکساتور ) از آن استفده کنید. به دلیل همه کاره بودن این براش در همه ست های لوازم آرایش حتما وجود دارد.

 

سر این قلم مو گرد و موهایش آزاد و غیر متراکم است موهایی پرپشت ، نم و بلند دارد و به راحتی پودرهای آرایشی را روص صورت پخش می کند. برای استفاده از براش کابوکی آن را روی پنکیک بکشید و کمی تکان دهید که پودر اضافه اش بریزید و سپس به آرامی تمام صورت را با پنکیک بپوشانید. 

اگر از این براش برای زدن پنکیک روی صورت استفاده کنید نتیجه نهایی آرایش شما بسیار طبیعی و زیبا خواهد شد. 

 

6. براش رژ گونه یا شعله ای

براش رژگونه هم سر گرد و الیافی نرم و آزاد دارد ولی زاویه انحنای براش در اطراف بیشتر است و حالت شعله ی گرفته است و  سایزش کمی کوچکتر از براش کابوکی. برای زدن رژ گونه ابتدا باید گونه ها را مشخص کنید، با حالت خنده کمی لب ها را جمع کنید تا گونه مشخص شود حالا با براش رژ گونه را از پایین به سمت شقیقه ها و خط رویش مو بکشید.

 

ست قلم مو آرایشی, کاربرد انواع قلم موهای آرایشی, قلم موهای آرایشی

کاربرد انواع قلم موهای آرایشی

 

7. براش زاویه دار 

از براش زاویه دار هم برای رژ گونه استفاده می شود و در صورت استفاده درست خط گونه را بهتر می تواند متمایز کند. سر زاویه دار و گرد این براش می تواند برای زدن سایه روی گونه مناسب تر باشد. 

 

8. براش سر صاف برای سایه زدن

سر این براش کاملا صاف ولی به حالت زاویه دار برش خورده است . از این براش حجیم با سر صاف می توانید برای سایه زدن نهایی روی گونه ها یا زیر سازی و فونداسیون مرحله اول آرایش استفاده کنید. 

این براش به نام براش استیپلینگ هم معروف است سر تخت و گرد آن کمک می کند که کرم پودر و کانسیلر را به خوبی روی پوست پخش کنید.

 

این براش هم چند کاره است و میتوانید از آن برای پخش کردن کرم پودر مایع ، رژ گونه ، برنزر ، هایلایتر و پودر فیکس استفاده کنید. 

بافت این براش تقریبا به هم فشرده است و می تواند کرم پودر را بهتر روی صورت پخش کند. 

 

9. براش بادبزنی

براش بادبزنی حالتی تخت و بادبزنی دارد و بهترین براش برای ایجاد حالت لایت بالای گونه است اگر میخواهید روی استخوان بالای گونه ، استخوان بینی یا نوک بینی هایلایتر بزنید میتوانید از این براش استافده کنید.. از این براش برای زدن پودر فیکس و برنزه کننده هم استفاده می شود. 

 

برای پخش کردن کرم های پودری و پودرهای روشن کننده هم می توانید از این براش استفاده کنید. 

حالت جارو مانند و ظرافت براش بادبزنی به شما کمی میکند که اگر هنگام آرایش روی صورت و زیر چشم ها پودر اضافه بریزد به سادگی بتوانید آن ها را از روی صورت جارو کنید. 

 

کاربرد انواع قلم موهای آرایشی ابرو

برای آرایش ابرو دو نوع براش آرایشی وجود دارد :

 

برس ابرو

که برای شانه زدن و مرتب کردن ابرو استفاده می شود، برس ابرو می تواند حالت شانه ای داشته باشد یا حالت سر فر مژه را داشته باشد که علاوه بر شانه زدن میتوانید از این براش برای لیفت ابرو با ژل و صابون هم استفاده کنید. 

 

براش زاویه دار ابرو 

که برای سایه زدن و ژل ابرو ابرو استفاده می شود، سرزاویه دار و تقریبا غیر قابل انعطاف این براش زاویه دارد کمک میکند که به راحتی بتوانید داخل ابرو و انتهای ابرو یا اطراف ابرو را با سایه پر کنید و فرم دلخواهتان را به ابرو بدهید. 

 

ست قلم مو آرایشی, کاربرد انواع قلم موهای آرایشی, قلم موهای آرایشی

انواع براش های آرایش صورت

 

کاربرد انواع قلم موهای آرایشی سایه چشم

براش های سایه چشم سایز بسیار کوچکی دارند و برای زدن سایه چشم جزو لوازم بسیار ضروری محسوب می شوند. براش سایه چشم شکل متفاوت و کاربرد مخصوص به خود را دارند:

 

براش سایه چشم زاویه دار 

موی سر این براش به حالت کج و زاویه دار برش خورده است که برای سایه زدن  گوشه چشم یا کشیدن سایه چشم به صورتخطی استفاده می شود. 

 

براش سایه چشم با سرگرد 

از این براش معمولا برای محو کردن و ترکیب رنگ سایهچشم استفاده می شود که اندازه های مختلفی دارد سایز بزرگ آن برای محو کردن و سریعتر سایه زدن مناسب است. سایز متوسز آن برای ترکیب نهایی رنگها استفاده می شود و سایز کوچک آن مناسب ریزه کاری ها مثلا سایه زدن گوشه های چشم است. 

شما برای سایه زدن چشم نیاز به تهیه تمام این براش ها ندارید و 1 یا نهایتا 2 براش برای استفاده روزمره کافی است. 

 

کاربرد براش های آرایشی, انواع براش های آرایشی, قلم موهای آرایش چشم

انواع قلم موهای آرایشی

 

کاربرد انواع قلم موهای آرایشی خط چشم

اگربخواهید از خط چشم کرمی یا ژلی استفاده کنید نیاز به براش مخصوص خط چشم خواهید داشت. براش خط چشم باید قدری نازک باشد که بتوانید حرکت آن را به راحتی کنترل کنید. براش خط چشم معمولا به دو شکل نازک و سر تخت تولید می شود.

 

براش خط چشم نازک

سر بسیار باریکی و نازکی دارد که برای کشیدن خط چشم های نازک ویا فانتزی و طراحی خط چشم کاربرد دارد.

 

براش خط چشم سر تخت 

که کار با آن حرفه ای تر است و سر تخت ، باریک و مورب آن برای کشیدن خط چشم کرمی مناسب است ولی اگر مهارت کافی ندارید ، استفاده از آن برای شما توصیه نمی شود. 

 

براش کانتورینگ یا براش زاویه دار

از کانتور برای برجسته و بزرگتر نشان دادن قسمت هایی از صورت استفاده می شود.  برای این که نتیجه نهایی کانتور به خوبی دیده شود باید از براش های نرم و زاویه دار کانتورینگ استفاده کنید. 

اغلب براش های کانتور سر زاویه دار و باریک دارند و کافیست در پودر بزنید و بتکانید و سپس زیر استخوان فک یا گونه قرار دهید و براش را به سمت بالا بکشید. 

 

تصویر انواع قلم موهای آرایشی, ست قلم مو آرایشی, کاربرد انواع قلم موهای آرایشی

راهنمای خرید انواع قلم موهای آرایشی

 

نکات مهم هنگام خرید و نگهداری انواع قلم موهای آرایشی

• براش های آرایشی ممکن است الیاف طبیعی یا مصنوعی داشته باشند و دسته آنها چوبی را پلاستیکی باشد، نکته مهم هنگام خرید این است که دقت کنید دسته محکم به الیاف متصل شده باشد و الیاف براش به قدری زبر نباشد که به پوست آسیب برساند.

 

• برای کار با لوازم آرایشی پودری مثل پنکیک ، رژ گونه و سایه از براش با موی طبیعی استفاده کنید. 

 

• برای کار با لوازم آرایشی مرطوب مثل کرم پودر ، رژ لب بهتر است از براش با موی مصنوعی استفاده کنید. 

 

• براش باید سر نرم داشته باشد بنابراین از براش هایی که نرمیشان را از دست داده اند استفاده نکنید. 

 

• قبل از خرید براش حتما آن را امتحان کنید ، براش را به آرامی روی دست خود فشار دهید اگر مویی از آن بیرون زد، برند دیگری را برای خرید انتخاب کنید. 

 

• براش ها را باید در محلی دور از گرد و و غبار نگه داری کنید. 

 

• اثرات به جا مانده از آرایش را از روی براش تمیز کنید. براش های مصنوعی را میتوانید با آب بشویید و براش با موی طبیعی را میتوانید با دستمال کاغذی تمیز کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------