کاربرد انواع براش و اشکال مختلف آنانواع براش, براش چیست, کاربرد انواع براش

کاربرد انواع براش

 

براش چیست و کاربرد آنها چیست؟

خیلی از بانوان از براش‌های آرایشی استفاده میکنند ولی بیشتر آن‌ها استفاده و کاربرد درست هر کدام از براش های آرایشی را نمی‌دانند. با بیتوته همراه باشید تا با انواع گوناگون براش ها و کاربرد آن‌ها آشنا شوید و بتوانید با انتخاب مناسب براش، آرایش بهتری داشته باشید.

براش آرایشی چیست؟

براش یکی از ابزارهای مهم در آرایشگری است. بانوان برای آرایش کردن از براش استفاده می‌کنند، ولی بیشتر کارکردهای گوناگون آن را نمی‌دانند و از آن­ها استفاده اشتباه می­‌کنند.

براش توجه آرایشگر را برای استفاده از لوازم آرایش افزایش می دهد و سبب می‌شود لوازم آرایشی روی صورت طبیعی ­تر و زیباتر به چشم بیاید.

 

براش‌های آرایشی

چنانچه می‌خواهید آرایشی حرفه‌ای داشته باشید، استفاده از ست براش آرایشی یک پیشنهاد مناسب است. این فرچه‌ها توجه شما را در استفاده از لوازم آرایشی افزایش می دهند و آرایش بر روی صورت غیر طبیعی جلوه نخواهد کرد. هر فرچه از الیاف و دسته تشکیل شده است.

 

الیاف (موهای) فرچه امکان دارد مصنوعی یا طبیعی باشد و دستۀ آن نیز امکان دارد چوبی یا پلاستیکی باشد. دسته باید محکم به الیاف وصل شده باشد. در یک ست براش آرایشی انواع گوناگون از براش‌ها و فرچه‌ها وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای آرایش بخشی از چهره مناسب هستند.

 

در صورتی که از فرچه‌های مناسب استفاده کنید می‌توانید آرایشی بدون عیب داشته باشید. از آنجاییکه فرچه‌های آرایشی تنوع خیلی زیادی دارند شما لااقل باید اساسی ترین آنها را داشته باشید تا بتوانید، اصلی ترین کارهای آرایشی را انجام دهید. 

 

کاربرد انواع براش و اشکال مختلف آن

براش پودر

یکی از پر استفاده ترین و اصلی‌‌ترین نوع براش است که برای استفاده از انواع محصولات پودری از جمله رژ گونه، پنکیک، فیکساتور و ... کاربردی است. برس پودری با موهای پرپشت، بلند و نرم خود می‌تواند به خوبی این محصولات را روی پوست شما بخواباند. 

 

انواع براش, براش چیست,براش آرایشی

براش پودر

 

برس کرم پودر یا فونداسیون

برس ویژه کرم پودر در مدل‌های گوناگون زاویه‌دار، سر تخت، گرد و گنبدی شکل وجود دارد اما مدل گنبدی شکل برای این کار بهتر است. این برس را برای پخش کردن کرم پودر و محصولات آرایش مایع یا کرمی روی پوست استفاده کنید تا بهترین پوشش دهی را برای شما داشته باشد.

 

انواع براش, براش چیست, براش چیه

برس کرم پودر

 

براش های بادبزنی

سطح بادبزنی این براش بیشتر برای زدن هایلایت و برجسته سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این نوع قلم می‌توانید برای قسمت‌های گوناگون و استفاده های دیگر از جمله رفع حالت پودری به جا مانده از آرایش قسمت‌های گوناگون هم استفاده کنید. براش بادبزنی را برای برجسته سازی و هایلایت رژگونه، نوک بینی، روی قسمت‌های استخوانی و همین طور نوک بینی مورد استفاده قرار دهید.

 

انواع براش, براش چیست,براش ابرو چیست

براش بادبزنی

 

براش خط چشم

این نوع براش، براشی با موهای نرم و باریک است که برای کشیدن خط چشم تمیز به شما کمک می‌کند.

 

انواع براش, براش چیست, براش قاشقی

براش خط چشم

 

براش چشم زاویه‌دار

چنانچه می‌خواهید خط چشم یا سایه ابروی تمیزتری بکشید، باید از این نوع براش استفاده کنید. براش چشم به علت زاویه ­هایی که دارد توجه شما را در موقع آرایش چشم افزایش خواهد داد.

 

انواع براش, براش چیست,انواع براش و کاربرد انها

براش چشم زاویه دار

 

براش سایه

تلاش کنید از براش­های ابری که در خود سایه­ ها هستند، استفاده نکنید چون سبب پخش شدن سایه می‌شود. برس­های ویژه سایه تهیه کنید تا بتوانید از پخش شدن سایه پیشگیری کنید.

 

براش یا برس­های سایه با سرهای کوچک، در ترکیب رنگ به شما کمک می‌کند و سر­های بزرگتر سایه را در پشت پلک شما پخش می­‌کند.

 

انواع براش, براش چیست,انواع براش آرایشی

براش سایه

 

براش ابرو

از این نوع براش برای مرتب کردن مژه و ابرو، رفع ریمل اضافی از مژه و محو کردن سایه و مداد ابرو استفاده می­‌شود.

 

انواع براش, براش چیست,براش چیه

براش ابرو

 

براش لب

براش لب برای فرم دهی لب، ترکیب رنگ‌های گوناگون رژ روی لب و همین طور به وجود آوردن سایه روشن برای برجسته سازی لب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انواع براش, براش چیست,براش ابرو چیست

براش لب

 

برس کانسیلر

برس کانسیلر می‌توان دارای سر تخت یا گرد باشد که با استفاده از این برس می‌توانید کانسیلر را روی پوست زیر چشم زده و آن را به خوبی محو کنید. با سر کوچک این برس به آسانی می‌توان گوشه‌های چشم و زیر مژه‌ها را نیز بپوشانید، همین طور می توانند به محو کردن کانسیلر در چروک و خطوط ریز زیر چشم و جمع نشدن آن در پوست تا خورده که سبب بیشتر پیدا شدن چروک و خطوط می‌شود، است.

 

انواع براش, براش چیست, براش قاشقی

براش کانسیلر

 

براش‌های قاشقی

براش‌های قاشقی که سبک جدیدی از براش هستند نیز در سایز های گوناگون وجود دارد که هر کدام برای هر قسمت از صورت مناسب است. براش‌های قاشقی به دلیل تراکم بسیاری که دارند کرم را خیلی کمتر جذب می‌کند. البته استثنا نیز وجود دارد و ممکن است براش‌های فیک و بی کیفیت این کارایی را نداشته باشند.

 

براش قاشقی سایز کوچکتر برای زدن کانسیلر زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرند و براش قاشقی سایز بزرگ برای کرم پوشش دهنده سطح پوست استفاده می شود و همین طور از سایز های متوسط برای به وجود آوردن خط گونه استفاده می شود. 

 

انواع براش, براش چیست,انواع براش و کاربرد انها

براش قاشقی

 

پد اشکی

موقع زیرسازی کردن، ابتدا پد اشکی را قدری مرطوب کنید و بر روی صورتتان بکشید تا همه زیرسازی به صورت یکنواخت روی پوست پخش گردد.

 

انواع براش, براش چیست,انواع براش آرایشی

پد اشکی

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------