11 چیزی که دوست دارید در نوجوانی بدانیدنوجوانی, چیز هایی که دوست دارید در نوجوانی بدانید

یک نوجوان باید بداند که از شکست درس های زیادی بگیرد

 

مواردی که در نوجوانی باید بدانید 

همه ما در دوران نوجوانی بوده ایم و همه مشکلاتی مشابه را پشت سر گذاشته ایم، در آن زمان همه ما فکر میکردیم که مشکلات ما منحصر به فرد است و هیچکس نمیتواند که ما را درک کند. در اینجا به مسائلی می پردازیم که دوست دارید در دوران نوجوانی بدانید.

شکست ها در نوجوانی,درس هایی که از شکست می گیریم,دوران نوجوانی

در نوجوانی سعی کنید از خود مراقبت کردن را بیاموزید

 

1. شکست ممکن است بهترین اتفاقی باشد که برای شما بیوفتد 

اشتباه کردن و شکست خوردن همیشه ناخوشایند است و روح انسان را درگیر می کند. اما خوبی این موضوع این است که شما می توانید از اشتباهات خود درس های زیادی یاد بگیرید، بهتر است نوجوانی باشید که تلاش می کند ، اشتباه می کند،  شکست می خورد، تا فردی باشید با تجربه های خوب و مفید.

 

بزرگسالان نیز شکست می خوردند نه کم بلکه زیاد. مهم ترین چیز این است که تا آنجا که می توانید از شکست های خود یاد بگیرید، و یاد بگیرید که چگونه آنها را به نقاط قوت خود تبدیل کنید.

 

2. یاد بگیرید اول از خود مراقبت کنید

این موضوع مربوط به خودخواه بودن شما نیست، این موضوع درمورد کمک به خودتان است اگر شما ندانید که چگونه از خودتان مراقبت کنید، نمی توانید به دیگران کمک کنید و از آنها مراقبت کنید.  یاد بگیرید که محدودیت هایی تعیین کنید، منفی گرایی را حذف کنید، مدیتیشن کنید، سطح انرژی خود را بالا ببرید، افراد را محدود کنید، از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و آب کافی بنوشید. سالم ماندن، شاد و جذاب به ایجاد اعتماد به نفس و جذب افراد در اطراف شما کمک می کند.

 

مراقبت در دوران نوجوانی,اشتباهات دوران نوجوانی,حذف منفی گرایی

نوجوانان نیاز دارند که بین دوستان خود محبوبیت داشته باشند

 

3. بچه های باحال آنقدر هم باحال نیستند

اکثر پسران و دختران دبیرستانی محبوب واقعا آنقدر باحال نیستند. رفتار آنها بیشتر یک مکانیسم دفاعی است، و باور کنید، آنها به اندازه شما از نوجوان بودن ناامید هستند، فقط آنها هرگز این را نمی پذیرند. اگر زیبایی یک دختر در سال های دبیرستان شکوفا شود، احتمال زیادی وجود دارد که تا 30 سالگی از بین برود. در این زمان، همه آدم‌ های عجیب و غریب اعتماد به نفس پیدا می‌ کنند و به همه نشان می‌ دهند که «ملکه پروم» واقعی کیست.

 

شکوفایی مهارت و استعداد در نوجوانی,باحال بودن در نوجوانی

به نوجوانان خود بیاموزید که مهارت و استعداد خود را کشف کنند

 

4. در دبیرستان و دانشگاه بیش از حد ارزیابی می شوند

آموزش مهم است. اما استرس در مورد نمرات اصلا مهم نیست مگر این که بخواهید دانشمند یا دکتر باشید. سعی کنید وقت و پول خود را صرف چیزی کنید که دوست دارید و در آن مهارت دارید، حتی اگر در آن شکست بخورید، این شانس وجود دارد که بدانید با زندگی خود چه کار کنید و به مطالعه ی چیزی بروید که واقعا به آن نیاز دارید.

 

5. افراد دیگری نیز وجود خواهند داشت

از پس آن بر خواهی آمد مهم نیست که یک رابطه یا دوستی به پایان رسیده باشد، زندگی همچنان ادامه دارد و شما از آن عبور خواهید کرد. حتی اگر پایان خوبی نداشت ، فقط از این شخص برای این که بخشی از زندگی شماست سپاسگزار باشید و سپس آن را رها کنید یک روز متوجه می شوید که مردم می آیند و می روند و این ربطی به خوب یا بد بودن شما ندارد.

 

این فقط زندگی است و تغییر می کند، و مردم هم تغییر می کنند. هر فردی که ملاقات می کنید درسی به شما خواهد داد. اگر آنها  شما را ترک کنند، به این معنی است که شما درسی در زندگی آموخته اید، و زمانی که شما برای آنها آماده باشید، قطعا شخص دیگری برای شما وجود خواهد داشت.

 

6. بزرگ شدن جواب همه سوال های شما را نمی دهد

در سن 25 و 30 سالگی به همان اندازه که در 16 سالگی بودید بی خبر خواهید بود. مسلما، انواع مختلفی از بی اطلاعی خواهد بود، اما همچنان در مورد روابط، شغل، برنامه های آینده و موارد دیگر شک خواهید داشت. فقط یاد بگیرید که در مهمترین تصمیمات تغییر دهنده زندگی به خود اعتماد کنید.

 

7. نگرش شما تغییر خواهد کرد

ده ها بار خودتان را تغییر خواهید داد. خواه درمورد سیاست ، مذهب یا موسیقی باشد، افکاری در 16 سالگی دارید، حتی 5 سال بعد هم آن افکار نخواهند بود. این به این معنا نیست که شما از اصول خود دست می کشید، فقط به این معناست که در حال رشد و انعطاف پذیری بیشتری هستید. اگر به این امر تسلط داشته باشید نه تنها می توانید همه ی دیدگاه های مختلف را بپذیرید و تحمل کنید، بله می توانید نظرات خود را نیز داشته باشید و بیان کنید.

 

8. از فرصت ها استفاده کنید

به عنوان یک نوجوان می توانید وقت آزاد خود را صرف بازی های آنلاین کنید، یا می توانید از این زمان برای استفاده از هر فرصتی که زندگی شما می دهد استفاده کنید. با پدر و مادر خود به تعطیلات میروید؟ عالی است. حتی یک سفر از مدرسه به یک شهر دیگر افق های شما را گسترده تر می کند و شما را به درک آنچه می خواهید در آینده انجام دهید نزدیک تر می کند.

 

استفاده از فرصت ها در دوران نوجوانی,تغییر در دوران نوجوانی

تغذیه ی سالم در نوجوانی یکی از مهم ترین اصل هاست

 

9. همیشه چیزهای خوشمزه سفارش دهید

فقط این واقعیت را بپذیرید که بدن شما هرگز کامل نخواهد بود زیرا چیزی به نام " بدن کامل " وجود ندارد. اما یک نگرش کامل وجود دارد و شما باید آن را توسعه دهید. اگر واقعا عاشق خود شوید، خود را با غذای سالم تغذیه می کنید، آب کافی می نوشید و خواب کافی خواهید داشت. بدن شما بابت این کار از شما سپاسگزار خواهد بود و حتی اگر در سایز (S) نباشید، عالی به نظر خواهید رسید، زیرا این اعتماد به نفس است که مهم است. پس همیشه یک دسر سفارش دهید و خودتان را به خاطر آن سرزنش نکنید.

 

تغذیه ی سالم در دوران نوجوانی,سیگنال های قلب , تغییر نگرش

در دوران نوجوانی از فرصت های خود استفاده کنید

 

10. سیگنال های موجود در قلب شما عشق نیستند 

این همه سرخ شدن، قهقهه زدن سیگنال های ( حسی که برای اولین بار او را میبینم یا زمانی که به او فکر می کنیم ) عشق نیستند. این احساسات و هورمون های شما هستند،  توانایی شخصی برای تصمیم گیری و مسئولیت پذیری مانند، عشق و شهوت وجود دارد، و در نوجوانی بسیار مهم است که بتوانیم یکی را از دیگری متمایز کنیم.

 

دوست بودن پدر و مادر ها با فرزندان در دوران نوجوانی,توانایی برای تصمیم گیری در دوران نوجوانی

در دوران نوجوانی پدر و مادر ها می توانند به عنوان یک دوست در کنار فرزندشان باشند

 

11. پدر و مادرت هم در آنجا بوده اند

اگر فکر می کنید والدینتان بدترین دشمنان شما هستند، فقط به یاد داشته باشید که خودشان زمانی نوجوان بودند و اگر آنها سخت گیر هستند، احتمالا به این معنی است که کارهای احمقانه ای که دوره نوجوانی انجام داده اند به یاد می آورند و نگران هستند که شما نیز  همان کارها را انجام دهید. بنابراین به جای دعوا کردن سعی کنید دلایل آنها را بفهمیم. ممکن است که سخت باشد، اما ثابت خواهد کرد که شما واقعا در حال بزرگ شدن هستید. فرقی نمی کند که در نوجوانی یک بچه باحال بودید یا نه، یک روز باید با بزرگسالی روبه رو شوید.

 

گردآوری:بخش کودکان بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------