آیا کودکان IVF دچار مشکل می شوند ؟کودکان IVF, مشکلات کودکان IVF, اولین نوزاد IVF

آیا کودکان IVF دچار مشکل می شوند ؟

 

کودکان IVF چگونه هستند؟

در مطالعاتی که سلامت افراد متولد شده از طریق لقاح آزمایشگاهی را بررسی کردند، محققان می گویند ممکن است خطر ابتلا به فشار خون بالا افزایش یابد. اما در ادامه این مقاله بیتوته نتایج یک سری تحقیق و مطالعه را خدمت شما آورده ایم.

در مورد کودکان IVF:

کودکانی که از طریق IVF متولد می شوند ممکن است با افزایش سن با خطرات بیشتری برای سلامتی روبرو شوند. کودکانی که از طریق فناوری کمک باروری معروف به لقاح آزمایشگاهی (IVF) به دنیا می آیند، ممکن است در دوران نوجوانی در معرض خطر افزایش فشار خون باشند.

 

وقتی بچه های IVF بزرگ می شوند، آیا سالم هستند؟

با توجه به رواج فناوری کمک باروری (ART) و به ویژه IVF، به راحتی می توان فراموش کرد که این همه فناوری واقعا چقدر جدید است. اولین نوزاد IVF در سال 1978 متولد شد، بنابراین اکثر فرزندان حاصل نسبتاً جوان هستند. این بدان معناست که مطالعات بزرگ زیادی انجام نشده است که این کودکان را تا بزرگسالی دنبال کند تا به دنبال اختلالات پزشکی یا شناختی طولانی مدت باشد. ناگفته نماند که پیگیری این افراد در طول سال ها و نگه داشتن یک نمونه به عنوان نماینده واقعاً سخت است.

 

اما مطالعه ای در اسرائیل موفق شد نگاهی عمیق و منحصر به فرد به جوانانی که از طریق IVF به دنیا آمده اند داشته باشد. آنها سلامت پزشکی و روانی هر فرد را به همراه توانایی شناختی ارزیابی کردند. در اکثر موارد، هیچ خبری خبر خوبی نبود!

 

چرا این مطالعه ویژه است؟

اسرائیلی ها در موقعیت منحصربه فردی برای انجام مطالعاتی مانند این هستند، زیرا آنها از جوانانی پیروی می کردند که در حال ثبت نام در ارتش بودند - خدمت سربازی اجباری است، و همه از یک ارزیابی دقیق پیش نویس از سابقه پزشکی و روانپزشکی خود می گذرند.

 

این اساساً سوگیری انتخاب و مشارکت را که سؤالاتی را در بسیاری از مطالعات ایجاد می کند، حذف می کند. 

 

همچنین، IVF در اسرائیل رایگان است، بنابراین هیچ سوگیری اجتماعی و اقتصادی وجود ندارد. به عنوان بخشی از خدمت سربازی، این افراد بسیار دقیق نظارت می شوند - سوابق کامل آنها کامپیوتری شده و همراه با سوابق استخدامی، پزشکی و خدمات نگهداری می شود.

 

این مطالعه تقریباً تمام کودکان IVF متولد شده از یک مرکز IVF را از سال 1982 تا 1993 دنبال کرد. در مجموع، 253 نوجوان 16 تا 20 ساله با گروهی بسیار مشابه و با تصور طبیعی از ارتش مقایسه شدند. از بچه های IVF ، 158 نفر تک قلو بودند و 95 نفر بخشی از زایمان های متعدد بودند.

 

تحقیقات روی کودکان IVF, چه چیزی باعث مشکلات کودکان IVF می شود, سوالاتی درباره ی خطرات IVF

تولد کودکان IVF

 

آنچه ردیابی شد و آنچه آنها پیدا کردند ؟

از آنجایی که آنها داده های زیادی برای کار با آنها داشتند، عوامل زیادی ارزیابی شدند. آنها تمام تشخیص های پزشکی و روانپزشکی ثبت شده در پروفایل ها را بررسی کردند، از جمله فشار خون، دیابت، بیماری کلیوی، چاقی، اختلالات تیروئید، اختلالات گوارشی، آسم، اختلالات اضطرابی و حتی میگرن. آنها همچنین عملکرد شناختی را از طریق تست IQ اندازه گیری کردند. در نهایت، تمام قرارهای پزشکی در طول خدمت سربازی ثبت شد.

 

تقریباً در مورد هر پارامتر، هیچ تفاوت معنی داری وجود نداشت. خبر عالی!

چند تفاوت جزئی وجود داشت. در اینجا یک مورد را می گوییم : نوجوانانی که از طریق IVF باردار شده بودند، نسبت به گروه کنترل، به دلایل بهداشتی، میزان ترخیص از خدمت سربازی کمتری داشتند، و دلایل معافیت آنها معمولاً اختلالات شخصیتی و رفتار بود، در مقایسه با مسائل پزشکی جدی تر در گروه مقایسه.

 

تفاوت مثبت دیگر: گروه IVF امتیاز کمی بالاتر در عملکرد شناختی کسب کردند.

یک تفاوت که تفسیر آن دشوار است: نوجوانان IVF در طول خدمت خود به طور قابل توجهی نسبت به همسالان خود بیشتر به پزشک مراجعه کردند. با این حال، مشخص نیست که آیا این بدان معناست که آنها واقعاً مشکلات پزشکی بیشتری داشتند یا خیر. به راحتی می توان سناریویی را تصور کرد که این گروه، در خانواده هایی بزرگ شده بودند که به طور منظم به دنبال مراقبت های پزشکی هستند، اما این فقط یک فرضیه خالص است (این مطالعه علیت را بررسی نکرد).

 

قبلاً چندین مطالعه متناقض در مورد اینکه آیا کودکان IVF نسبت به همتایان طبیعی خود دارای میزان آسم، مشکلات فشار خون یا حتی قد متفاوتی هستند یا خیر، انجام شده است، اما اکثر این مطالعات معمولاً بر روی کودکان کوچکتر متمرکز هستند. در این مطالعه، چنین تفاوت هایی (از جمله قد!) وجود نداشت.

 

محدودیت های مطالعه

البته هیچ مطالعه ای کامل نیست. در حالی که این عدد برای یک مطالعه طولی مانند این، عدد بسیار بزرگی است، اما هنوز هم 253 فرد مورد مطالعه هستند. همه آنها از یک مرکز IVF در اسرائیل به دنیا آمدند، بنابراین هیچ راهی برای توضیح تفاوت در درمان ارائه شده در مراکز دیگر وجود ندارد، و بدیهی است که درمان از زمانی که این افراد در دهه 1980 و اوایل دهه 1990 به دنیا آمدند، تغییر اساسی کرده است. همچنین تمام انواع ART را با هم جمع می کند.

 

حجم نمونه کوچک همچنین به این معنی است که داده های معنی داری در مورد بیماری های نادر وجود ندارد، بنابراین اگر این موارد در بین کودکان IVF شایع تر باشد، این مطالعه لزوما آن را نشان نمی دهد.

 

در نهایت، این مطالعه فقط به بزرگسالان جوان نگاه کرد، که فرض می کند همه آنها تا بزرگسالی زنده مانده اند. ما می دانیم که خود ناباروری و ART با افزایش خطر ناهنجاری جنین، عوارض پری ناتال مانند زایمان زودرس و مرگ و میر پری ناتال همراه است، و این مطالعه به آن واقعیت هایی که در کوتاه مدت پس از درمان باروری رخ می دهد، توجه نمی کند.

 

مشکلات کودکان IVF, اولین نوزاد IVF, عوارض برای کودکان IVF

تحقیقات کودکان IVF

 

در سال 2012، همین تیم از محققان دریافتند کودکانی که از طریق IVF متولد می‌شوند، سفتی عروق خونی بیشتری در ارتفاعات دارند.

 

از آن زمان، محققان دیگر به این نتیجه رسیده اند که فناوری کمک باروری باعث ایجاد بازسازی قلب داخل رحمی می شود که تا حدود 3 سالگی کودک ادامه می یابد.

 

به نظر می رسد افرادی که از طریق IVF باردار می شوند نیز مستعد ابتلا به این بیماری هستند، مقاومت به انسولین.

 

در جدیدترین مطالعه، محققان 54 کودک را که از طریق IVF در سن 16 سالگی باردار شده بودند، بررسی کردند و آنها را با 43 شرکت کننده کنترل در سن متوسط ​​17 سال مقایسه کردند.

 

سطح خون آنها با لیپیدها و پروتئین واکنشی C با حساسیت بالا، طبیعی و قابل مقایسه بود، وزن تولد و سن حاملگی، شاخص توده بدن مادر، وضعیت سیگار کشیدن مادر، و نمایه کلی خطر قلبی عروقی مادر نیز مشابه بود.

 

با این حال، محققان دریافتند که پیری عروقی زودرس ناشی از IVF در بزرگسالان جوان ظاهرا سالم بدون هیچ عامل خطر کلاسیک قلبی عروقی قابل تشخیصی ادامه دارد.

 

نویسندگان در گزارش خود اظهار داشتند که این وضعیت سپس به فشار خون شریانی پیشرفت می کند.

 

چه چیزی باعث این می شود؟

یکی از محققان این مطالعه گفت : که مولفه های ژنتیکی که سیستم قلبی عروقی را تنظیم می کند احتمالاً مسیری است که باعث می شود کودکان IVF، فشار خون بالا را در آینده تجربه کنند.

 

همچنین یک متخصص قلب در مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، موافق است که دلیل فشار خون بالا احتمالاً به دلیل نحوه بیان ژن ها در شرایط استرس زا و غیر طبیعی است که می تواند با IVF رخ دهد.

 

متخصص قلب گفت: «ما ممکن است در مراحل بعدی زندگی تفاوت هایی را در کلسترول، گلوکز و سایر پارامترهای متابولیک مشاهده کنیم. این عوامل در تحقیق جدید مورد مطالعه قرار نگرفتند.

 

سوالات بیشتر در کودکان nbsp IVF

پزشکی در نیوجرسی که در پزشکی باروری تخصص دارد و تنها توانست یک چکیده مطالعه را مشاهده کند، خاطرنشان کرد که خطرات IVF به دلیل عوامل خطرزای والدین و زایمان چندقلویی است.

 

همچنین پزشکی دیگر گفته است که : اگر والدین سالم باشند و فقط از انتقال تک جنینی استفاده کنند، بیشتر خطرات اضافی را می توان از بین برد.

 

او گفت: "به عنوان مثال، ما می دانیم که چاقی مادر می تواند بر سیستم قلبی جنین تاثیر بگذارد به گونه ای که آنها را مستعد خطرات بیشتری برای بیماری های قلبی عروقی کند." آیا چاقی مادر به جای IVF می تواند دلیل افزایش فشار خون باشد؟

 

ایشان خاطرنشان کرد که زوج هایی که از IVF استفاده می کنند، مسن تر و در سلامت ضعیف تری هستند و چاقی و سن خطر ناباروری و در نتیجه نیاز به IVF را افزایش می دهد. بنابراین، تعداد افراد باردار نیز می تواند دلیلی برای نتایج باشد.

 

وی گفت: "این مطالعه سوالات زیادی را مطرح می کند." "ما هنوز باید به مطالعه کودکان IVF ادامه دهیم."

 

او افزود که این نیز دلیلی برای توقف استفاده از IVF نیست.

 

او گفت: «من فکر نمی کنم که ما نباید از خود IVF غافلگیر شویم، اما فکر می‌کنم باید منابع بیشتری را در تحقیقات و منابع برای درک زمینه های نسبتاً ضعیف تولید مثل، زنان، کودکان و جمعیت های متنوع قرار دهیم.

 

والدین آنها باید مراقب عادات سبک زندگی خود باشند. کودکان باید از اضافه وزن، کم تحرکی، یا عادت به کشیدن سیگار اجتناب کنند. به آنها توصیه می کنند که نوجوانان بین 16 تا 20 سالگی فشار خون خود را کنترل کنند.

 

گردآوری : بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------