تازه های خلاقیت در کودکان

آموزش مرحله به مرحله اورگامی هویج

آموزش مرحله به مرحله اوریگامی هویج

اوریگامی هویج آموزش ساخت اوریگامی هویج آموزش هنر جذاب اوریگامی با ساخت یک هویج زیبا، موضوع این…

بازی هایی برای باهوش کردن کودکان یک سالهبازی های مخصوص کودکان یک سال,بازی هایی برای افزایش هوش کودکانبازی های مخصوص کودکان یک سال
 
بیشترین تعامل با کودک نوپا در خانه اتفاق می‌افتد، بنابراین باید در خانه بیشتر از هر جای دیگری برای آموزش و سرگرمی او برنامه‌ریزی شود. با این اوصاف اگر به دنبال پیشنهاد بازی‌های خانگی با کودک یک‌ساله و دلبندتان می‌گردید به هدف زده‌اید چون درست همین‌جا مجموعه‌ای از پیشنهادهای بهترین روانشناسان دنیا برای بازی با کودک در یک‌سالگی پیش روی شماست تا ضمن پرورش ذهن، هوش و خلاقیت او، ساعات خوشی را کنار کودک خود سپری کنید.

1. تماشای عکس و نقاشی برای یک‌ساله‌ها
حتماً درودیوار خانه شما هم پر است از عکس‌های خانوادگی یا نقاشی و تصاویری از منظره و... اما شاید نمی‌دانید که همین عکس و آلبوم‌ها یک بازی‌دوست داشتنی و یک سرگرمی آموزنده برای کودک یک‌ساله شماست. نشان دادن عکس‌ها و توضیح درباره اشخاص درون عکس و نسبت آن با کودک و شرح موقعیت عکس ذهن کودک شمارا خلاق خواهد کرد. ضمن اینکه حتماً از دیدن این‌همه عکس لذت خواهد برد. پس این بازی جالب را با کودک یک‌ساله امتحان کنید.

2. توپ‌بازی در یک‌سالگی
توپ جزو اصلی‌ترین اسباب‌بازی‌های یک کودک است که همراه داشتن آن فرزند شمارا سر ذوق می‌آورد؛ اما جالب است بدانید که با همین توپ می‌توانید بازی‌های متنوعی را با کودک یک‌ساله خود انجام دهید. بافاصله کم روبروی او روی زمین بنشینید و توپ را به سمت او به سمت جلو و عقب قل دهید. به‌علاوه اینکه شما می‌توانید به او آموزش دهید تا توپ را به یک محل مشخص، مانند یک سبد، پرتاب کند. قطعاً با چندین مرتبه تلاش یک یا چند توپ او در سبد قرار خواهد گرفت.

3. بازی با موسیقی برای کودک یک‌ساله
بچه‌ها عاشق بازی با ابزارآلات موسیقی هستند؛ به‌ویژه نوع رنگی و خوش‌صدای تا با هر ضربه دست از صدای تولیدشده آن حسابی هیجان‌زده ‌شوند. پس حتماً لابه‌لای اسباب‌بازی کودک یک‌ساله خود یک سنتور چوبی (زیلوفون)، درام، طبل کودکانه و بلزهای رنگی چوبی داشته باشید.

 

بازی های مخصوص کودکان یک سال,بازی هایی برای افزایش هوش کودکان بچه‌ها عاشق بازی با ابزارآلات موسیقی هستند


4. خانه‌سازی برای کودک یک‌ساله
مجموعه‌ای رنگی از قطعات خانه‌سازی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های یک‌ساله دلبند شماست. کنار او بنشینید و همراه هم به او یاد بدهید که چطور قطعات خانه‌سازی یا بلوک‌ها را مثل یک برج بلند روی‌هم بچیند. با او همراه شوید تا خودش قرار دادن یک قطعه روی دیگری را بیاموزد.

5. نقاشی با انگشت بچه‌های یک‌ساله
اولین تجربه‌های نقاشی کردن با کودک را باید از همین‌جا شروع کنید. چندرنگ انگشتی قابل شستشو مخصوص کودکان را تهیه و با قرار دادن چند کاغذ روی زمین خط و نقطه بکشید. نقاشی با انگشت اجازه می‌دهد تا کودک شما رنگ را لمس کند و یاد بگیرد که با مخلوط کردن رنگ‌ها چه چیزی اتفاق می‌افتد. او همچنین اگر هنوز نمی‌تواند قلم را درک کند، از انگشتان دست خود استفاده می‌کند تا مقدمه‌ای کامل برای نقاشی در آینده باشد. به‌این‌ترتیب در یک‌سالگی به کمک یک بازی جذاب، نقاشی را تجربه می‌­کند.

 

 

6.جور شکل‌های یک‌سالگی
مفاهیمی مانند برابری، تعادل، توازن و ابعاد در کل دوران کودکی به‌آرامی درک می‌شوند؛ اما چه‌بهتر که آغاز تمرین آن با روش و ابزارهای ساده از همان ابتدای یک‌سالگی آغاز شود. بازی فکری برای یک‌ساله‌ها یک نوع چالش در نوع کودکانه است. پس جور شکل‌های پلاستیکی یا چوبی را مقابل او قرار دهید و اجازه دهید با تمرین و تکرار، تلاش برای تطبیق اشکال با ابعاد و محل مناسب را خودش پیدا کند.

7. بازی با خاک یا شن در یک‌سالگی
به‌عنوان یک سرگرمی بسیار هیجان‌انگیز اجازه دهید تا کودک شما با خاک‌بازی کند. کودک نوپا را تشویق کنید که دست‌هایش را کثیف کند. یک محل خالی از رفت‌وآمد در حیاط یا یک پارک یا باغ را خودتان پیدا کنید که خاک زیادی دارد تا کودک بتواند با دست زدن به خاک اطراف خود را حفاری و کشف کند. البته مراقب باشید دست‌به‌دهان نبرد و بعد از پایان بازی دست‌هایش را به‌طور کامل بشویید.

8. بازی با اسباب‌بازی در سطل برنج
کودکان عاشق غوطه‌ور کردن دست‌های خود در خوراکی‌ها به‌ویژه سطل حبوبات یا برنج هستند. فرزند شما دوست دارد که برنج را بشناسد و لابه‌لای آن چیزهایی کشف کند، مخصوصاً وقتی‌که بتواند همان‌جا با فروکردن اسباب‌بازی‌های خود در سطل بازی کند. پس یک ظرف بزرگ یا سطل را از برنج پرکنید و چند اسباب‌بازی ساده و کوچک کودکتان را داخل آن قرار دهید. او را تشویق کنید که اسباب‌بازی خود را پیدا کند. با این بازی جذاب تفریح جالبی را برای کودک یک‌ساله رقم بزنید.

 

منبع: ninisite.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------