بهترین غلات سالم برای کودکان شما + فواید غلاتغلات سبوس دار برای کودکان, فواید غلات برای کودکان, غلات صبحانه فیبردار

برنج اولین غلات استاندارد طلایی برای کودکان محسوب می شد

 

غلات برای کودکان، چه نوعی خوب است؟  

در ادوار گذشته عنوان نخستین غذای استاندارد طلایی به غلات به خصوص برنج اختصاص داشته است. در سال های متمادی نظریه های مرتبط با غلات برای کودکان دستخوش تغییر شده است. ما در این مقاله قصد داریم درباره ی بهترین غلات و زمان مناسب برای مصرف آن ها برای کودکان را بیان کنیم.

در قدیم الایام غلات برنج اولین غذای استاندارد طلایی محسوب می شده است. جدیدترین توصیه تغذیه حاکی از آن دارد که برای آغاز غذا دادن به کودک می توان از میوه، سبزیجات و پوره های گوشت و ماست بهره گرفت. 

 

با این وجود غلات، به ویژه برنج، به موجب هضم آسان اولین غذای مورد علاقه برای کودکان بوده است. به احتمال زیاد برنج باعث واکنش آلرژیک نمی شود.

والدین در گذشته عادت داشتند غذاهای جامد را خیلی زودتر از آمادگی کودک برای هضم، شروع کنند. با این حال بهره گیری از غلات نیز برای کودکان توصیه می شود. 

 

اکنون ما می دانیم که نوزادان باید از حدود شش ماهگی غذای جامد را شروع کنند و اینکه سرو غذای متنوع تری در آن نقطه کاملا خوب است. بهتر است والدین بلافاصله با میوه ها، سبزیجات، چربی های سالم مانند آووکادو و سایر غذاهای غنی از آهن مانند نخود، لوبیا و حبوبات یا گوشت شروع کنند. غلات هنوز هم می تواند گزینه خوبی برای دادن به کودک باشد، فقط لازم نیست اولین غذا باشد.

 

 غلات برای کودکان, بهترین غلات برای کودکان چیست, چه زمانی باید از غلات برای کودکان استفاده کنیم

 غلاتی مانند جو کینوا منبع غنی برای کودکان هستند

 

فواید مصرف غلات برای کودکان 

غلات غنی شده فوایدی را برای رژیم غذایی کودک شما ارائه می دهد. غلات سرشار از آهن است. آهن، یک ماده معدنی است که برای رشد و تکامل بدن حیاتی می باشد. ذخایر طبیعی آهن کودک شما تا شش ماهگی در حال کاهش است، بنابراین دریافت آهن از غذا ضروری است. غلات کودک مانند جو کینوا نیز منبع غلات کامل هستند. غلات کامل معمولا فیبر و سطوح بالاتری از مواد مغذی مانند پروتئین و مواد معدنی را نسبت به غلات تصفیه شده ارائه می دهند.

غلات را می توان با با غذاهای دیگر مانند کمی کره بادام زمینی سرو کنید. همچنین می توانید مقدار کمی از آنها را به پوره سبزیجات و میوه اضافه کنید.

 

آرسنیک موجود در برنج

شاید شنیده باشید که برنج حاوی آرسنیک، یک فلز سنگین سمی است. درست است که آرسنیک که در هوا، آب و خاک وجود دارد در مورد برنج نگران کننده است. این به این دلیل است که طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برنج نسبت به سایر محصولات، آرسنیک بیشتری جذب می کند. این به ویژه با توجه به جثه های کوچک نوزادان نگران کننده است.

 

اما این به بدان معنا نیست که برنج به طور کلی برای نوزادان نامناسب است. آکادمی اطفال آمریکا ( AAP ) برای کاهش قرار گرفتن کودک در معرض آرسنیک، مصرف انواع غلات را از جمله جو را توصیه می کند. محصولات برنج در دوزهای کوچک بی خطر هستند.

 

آیا غلات برای نوزادان بی خطر هستند؟

برخی از بزرگسالان وجود دارد که فکر نمی کنند غذاهای غلات سالم هستند و آنها را به طور کامل حذف می کنند و برخی از پست های اینترنتی در دست انتشار هستند که ادعا می کنند نوزادان نباید غلات بخورند زیرا نوزادان نمی توانند آنها را هضم کنند.

 

به گفته متخصصان اطفال AAP، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه محدود کردن گلوتن (پروتئین موجود در گندم، جو و چاودار) بیش از 4 تا 6 ماهگی مانع از آلرژی غذایی یا شروع بیماری سلیاک شود، وجود ندارد.

 

نحوه انتخاب غلات کودک

یک متخصص تغذیه توصیه می کند که بهترین غلات دارای مقادیر بالایی آهن هستند. همچنین غلاتی مانند جو دوسر یا کینوآ گزینه مناسبی برای مصرف کودکان به شمار می روند. همچنین توصیه می کند که اگر برنج استفاده می کنید، تعداد دفعات مصرف را به چند مرتبه در هفته محدود نمایید. 

 

فواید مصرف غلات برای کودکان, نحوه انتخاب غلات کودک, غلات کودک

غلات غنی شده با آهن مهم ترین غلات ضروری برای کودکان است

 

بهترین غلات برای مادران 

به طور کلی غلات های ارگانیک بلغور جو دو سر بهترین گزینه برای مادران هستند. بهترین است غلات های ارگانیک به صورت خانگی تهیه گردند. برای این منظور جو معمولی را در غذا ساز یا در یک آسیاب بکوبید تا بافتی ظریف ایجاد گردد.

به یاد داشته باشید که جو دوسر ساده تقریبا به اندازه غلات غنی شده با آهن حاوی آهن نیست، بنابراین مطمئن شوید که سایر غذاهای غنی از آهن ( مانند گوشت یا لوبیا ) را نیز مصرف می کنید.

 

گردآوری:بخش کودکان بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------