تازه های روانشناسی کودکان

سندرم توره

سندرم توره در کودکان چیست؟

سندرم توره در کودکان سندرم توره در کودکان: علل و درمان آن سندرم توره در کودکان یک اختلال عصبی است…

چرا فرزندم موقع تنبیه می خندد؟چرا کودک من هنگام تنبیه می خندد,چرا فرزندم موقع تنبیه می خندد,خنده هنگام تنبیه کودک

چرا فرزندم موقع تنبیه می خندد

 

دلیل خندیدن کودک هنگام تنبیه

خنده کودک موقع تنبیه، مسئله ای است که بسیاری از والدین با آن مواجه می شوند. ولی واقعا چرا کودک موقع تنبیه می خندد؟ هنگامی که فرزندتان را به علت یک رفتار بد تنبیه می کنید، در حقیقت با این کار می خواهید به او یاد بدهید که به حرف شما گوش دهد. شما امیدوارید که با این تنبیه کودک دیگر رفتار اشتباه خود را تکرار نکند. در ادامه با بیتوته همراه باشید تا در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم.

آیا خندیدن کودک در زمان تنبیه عادی است؟

چنانچه فرزندتان زمان تنبیه می‌خندد شما تنها نیستید. روانشناسان به شما خواهند گفت که این خیلی شایع است. علت این رفتار امکان دارد از کودکی به کودک دیگر فرق داشته باشد.

 

چرا کودک من هنگام تنبیه می خندد,چرا فرزندم موقع تنبیه می خندد,خنده هنگام تنبیه

چرا کودک من هنگام تنبیه می خندد

 

عللی که چرا کودکان شما امکان دارد در زمان تنبیه بخندند:

اعصاب

بعضی از کودکان این کار را انجام می‌دهند چون عصبی هستند و نمی‌دانند چطور احساسات خود را کنترل کنند. توجه داشته باشید که شما با یک کودک کوچک سر و کار دارید نه یک بزرگسال. آن‌ها چیز‌های جدید بسیاری را در اطراف خود تجربه می‌کنند که پردازش همه آن‌ها برایشان سخت است. آن‌ها باید یاد بگیرند که چطور در موقعیت‌های گوناگون واکنش نشان دهند.

 

حس بی‌قدرتی

دیگر کودکان امکان دارد این کار را انجام دهند چون می‌خواهند قدری بر موقعیت کنترل داشته باشند و امکان دارد حس ناتوانی کنند.

 

نگران بودن

این اهمیت دارد بدانید که قهقهه در زمان فریاد زدن حتما نشانه بی‌احترامی نیست. فرزند شما در مورد دنیای اطراف خود یاد می‌گیرد و باید بفهمد که چطور واکنش نشان دهد.

 

چرا کودک من هنگام تنبیه می خندد,چرا فرزندم موقع تنبیه می خندد,خندیدن کودک هنگام تنبیه

خندیدن کودک هنگام تنبیه

 

چطور با کودکی که در هنگام تنبیه می‌خندد رفتار کنیم؟

رفتار بد او را برایش توضیح دهید

چنانچه بخواهید کتک بزنید یا فریاد بزنید امکان دارد کودک شما حس خشم و ترس کند.  شما نمی‌توانید توقع داشته باشید که آن‌ها در نخستین بار آن را درک کنند. این احتیاج به گذر زمان دارد. هنگامی که چیز‌هایی را برای کودک نوپا توضیح می‌دهید صبور باشید تا او بتواند از رفتارش درس بگیرد.

 

قوانینی را تنظیم کنید و آن‌ها را حفظ کنید

همان گونه که رفتار بد را برای فرزندتان توضیح می‌دهید، قوانینی را در مورد اینکه چه کاری می‌توانند انجام دهند و چه کاری نمی‌توانند انجام دهند مشخص کنید. حتماً این قوانین را رعایت کنید تا کودکتان بفهمد در صورت نقض آن‌ها عواقبی به دنبال خواهد داشت.

 

چرا کودک من هنگام تنبیه می خندد,چرا فرزندم موقع تنبیه می خندد,دلیل خندیدن کودک هنگام تنبیه

دلیل خندیدن کودک هنگام تنبیه

 

ابراز احساسات کنید

بچه‌های کوچک امکان دارد درک نکنند. آن‌ها را در بغل بگیرید و به آن‌ها بگویید که هنوز آن‌ها را دوست دارید هرچند امکان دارد رفتار آن‌ها را در لحظه خاص دوست نداشته باشید.

 

خونسردی خود را حفظ کنید

هر اندازه هم که دشوار باشد چنانچه فرزندتان در زمان تنبیه می‌خندد خونسردی خود را از دست ندهید. نفس عمیق بکشید و با شرایط به روشی مثبت برخورد کنید. با صدایی آرام با کودکتان حرف بزنید و توضیح دهید چرا رفتار او درست نیست.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------