سیستم خانه هوشمند ارزان‌‌قیمتخانه هوشمند,سیستم‌های خانه هوشمند

سیستم خانه هوشمند ارزان‌‌قیمت
سیستم‌های خانه هوشمند امروزی اگرچه بسیار جالب و کاربردی هستند، اما معمولا قیمت بالایی دارند و به همین دلیل هم همه افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند. حالا شرکت فرانسوی Archos به تازگی یک کیت‌خانه هوشمند ارزان قیمت به بازار معرفی کرده است تا بتوانند این سیستم را برای عموم مردم قابل استفاده کنند.


سیستم خانه هوشمند Archos با استفاده از دو دوربین، دو حسگر جنبشی و دو حسگر آب و هوا در کنار یک تبلت، به‌عنوان کنترل‌گر مرکزی ارائه می‌شود. این دستگاه تنها با قیمت 250 دلار به بازار عرضه می‌شود.
شرکت Archos مدعی است اولین سازنده‌ای است که از تکنولوژی Bluetooth Smart در سیستم‌های خانه‌ هوشمند بهره می‌برد و با اعمال مهندسی‌های خاص، موفق شده فاصله‌ برد آن را به بیش از دو برابر حد معمول یعنی به 35 فوت برساند. از طرفی سیستم ارتباطی این کیت می‌تواند در این فاصله با حداکثر 13 دستگاه جفت و هماهنگ شود.


چنین سیستمی با کمک اپلیکیشن‌هایی مانند Tasker، این امکان را فراهم می‌کند که هنگام باز‌ شدن یک در مجهز به حسگر جنبشی، بلافاصله تصویربرداری کرده و از طریق تبلت کنترل مرکزی، برای کاربران ارسال شود. علاوه بر این، Archos در سیستم اتوماسیون خانگی ساده‌ خودش، تجهیزات و امکاناتی مانند سوکت‌های قابل کنترل، آژیرهای هشدار، ردیاب حرکتی و حتی یک ردیاب حیوان خانگی را که برای ارائه در آینده برنامه‌ریزی شده است نیز آماده خواهد کرد.
منبع : donya-e-eqtesad.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------