روباتی که پیتزاهای درجه یک درست می‌کند | خداحافظ سرآشپز!پیتزایولا، یک سیستم روباتیک یا در اصل یک آشپزخانه مستقل پیتزاپزی است.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از نیواطلس، سیستم روباتیک پیتزایولا (Pizzaiola) که در زبان ایتالیایی به معنای آشپز پیتزا است، نه تنها سرآشپز را کنار می‌زند، بلکه سایر کارکنان آشپزخانه هم دیگر کاری برای انجام دادن نخواهند داشت! با این سیستم دیگر راه‌اندازی یک کسب و کار پیتزافروشی فقط نیاز به یک فضای کوچک دارد که بتوان در آنجا روبات پیتزایولا را جا داد.

 

 روبات,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

سیستم پیتزایولا توسط شرکت نالا روباتیکس (NALA Robotics) مستقر در ایلینوی آمریکا ساخته شده است. این سیستم در اصل یک آشپزخانه خودکار با ابعادی ۳.۷ × ۳.۷ متر است و دارای قسمت‌های ذخیره‌سازی، تهیه غذا، اجاق‌ها و یک بازوی روباتیک ۷ محوره که در تمام فضا حرکت می‌کند، است.

 

در این رستوران خودکار، مشتریان به‌صورت شفاهی از طریق یک کیوسک سلف‌سرویس مجاور یا از طریق صندوقدار انسانی که به‌صورت الکترونیکی سفارشات را به آشپزخانه ارسال می‌کند، سفارش خودشان را ثبت می‌کنند. علاوه بر این، سفارش‌ها را می‌توان به‌صورت آنلاین برای تحویل در منزل انجام داد؛ وظیفه‌ای که مدت‌هاست توسط روبات‌ها انجام می‌شود.

 

روبات آشپز با انتخاب از  بین ۴ نوع خمیر، ۴ نوع سس، به اضافه ۳۵ پنیر و سایر مواد، کار پیتزاپزی را شروع می‌کند. اول خمیر را فشار می‌دهد، بعد سس و مواد را اضافه می‌کند، پیتزا را می‌پزد و در نهایت برش می‌دهد و داخل جعبه قرار می‌دهد. شرکت نالا روباتیکس (NALA Robotics) می‌گوید این روبات می‌تواند ۵۰ پیتزا در ساعت در اندازه‌های حدودا  ۲۰، ۲۵.۴، ۳۰.۵، ۳۵.۵، ۴۰.۶ یا ۴۶ سانتی‌متری  تهیه کند.

 روبات,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

 

صاحبان کسب ‌و کار می‌توانند ایستگاه‌های غذاسازیی  را در کنار کباب‌پزی یا سرخ‌کردنی‌های خودشان اضافه کنند و حتی بعدها سیستم‌عامل مبتنی بر یادگیری ماشینی پیتزایولا (Pizzaiola) را برای تهیه غذاهایی چون همبرگر، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، بال، پاستا و حتی سالاد آموزش دهند. ادعا شده که  این روبات هر چه را که می‌پزد با بیش از ۱۲۰۰ پارامتر کیفیت و ایمنی غذا در هر میکروثانیه بررسی می‌کند.

 

 اجاره پیکیج‌های پیتزایولا (Pizzaiola)  از ۷۰۰۰ دلار آمریکا در ماه شروع می‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023