آموزش گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپدنحوه عکس گرفتن از صفحه ایفون, گرفتن عکس از صفحه گوشی ایفون, آموزش اسکرین شات گرفتن در آيفون

اسکرین شات گرفتن از گوشی آیفون 

 

نحوه گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد

گرفتن عکس از صفحه و یا همان اسکرین شات گرفتن، امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و افراد به دلایل مختلفی اسکرین شات می گیرند. گرفتن عکس از صفحه در هر مدل از تلفن همراه با مدل های دیگر تفاوت دارد. در این مقاله برای شما نحوه عکس گرفتن از صفحه آیفون و یا آیپد را قرار داده ایم.

برای این کار راه ها و حتی اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد. بهترین راه استفاده از میانبر هایی است که شرکت سازنده برای گوشی ها در نظر گرفته است. این میانبر ها نیز در هر تلفن همراه متفاوت است و همه آن ها به یک شکل نیست.

در ادامه پنج راه برای گرفتن اسکرین شات از صفحه آیفون و یا آیپد را نام می بریم.

 

راه اول: استفاده از دکمه های میانبر

استفاده از دکمه های میانبر برای گرفتن اسکرین شات و یا همان عکس از صفحه، یکی از بهترین و سریع ترین راه های ممکن است. این ویژگی در تمامی آیفون ها و آیپد ها وجود دارد و نیازی به نصب برنامه خاصی نیست.

به طور کلی برای این کار دو راه کار برای دو نسل مختلف آیفون و آیپد وجود دارد که در ادامه به هر دو آن ها اشاره می کنیم:

 

• گرفتن عکس از صفحه در آیفون ها و آیپد های نسل جدید با استفاده از دکمه های میانبر

 

گرفتن عکس از صفحه گوشی ایفون, آموزش اسکرین شات گرفتن در آيفون, اسکرین شات ایفون با ضربه

نحوه گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد نسل جدید با دکمه های میانبر

 

همان طور که می دانید، پس از ورود آیفون های سری X به بازار، دکمه Home از آن ها حذف شد که زیبایی آیفون ها را بسیار افزایش داد.

خب برای این که در این سری از آیفون ها بتوانید اسکرین شات بگیرید، شما باید دکمه پاور و دکمه افزایش صدا که هر دو در کنار گوشی تلفن همراه قرار دارند را با یکدیگر فشار دهید.

 

• گرفتن اسکرین شات با استفاده از دکمه های میانبر در آیفون ها و آیپد های قدیمی

 

اسکرین

نحوه گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد نسل قدیم با دکمه های میانبر

 

یکی از ساده ترین راه هایی که شما می توانید برای گرفتن اسکرین شات از آن استفاده کنید، نگه داشتن همزمان دکمه Home و دکمه پاور است.

دکمه HOME که دکمه ی وسط و پایین آیفون های قدیمی است و دکمه پاور نیز همان دکمه ای است که شما با استفاده از آن گوشی را خاموش و یا روشن می کنید که اکثرا در کنار و یا بالای آیفون ها و یا آیپد ها قرار گرفته است.

 

البته همان طور که احتمالا شما نیز می دانید، در مدل های قدیمی دکمه HOME وجود داشته است و در نسخه های جدید این دکمه حذف شده است.

اگر شما این کار را به درستی انجام دهید ،تلفن شما صدایی مانند صدای گرفتن عکس می دهد و سپس تصویر کوچکی از اسکرین شات در گوشه پایین و سمت چپ برای شما نمایش داده می شود.

 

با کلیک بر روی آن، به تصویر اصلی خواهید رفت و در آن جا می توانید آن را ادیت کنید و یا آن را به اشتراک بگذارید.

این دکمه ها در اکثر موبایل های آیفون و یا آیپد کار می کند. نکته ای که در این روش وجود دارد این است که شما باید به صورت کاملا همزمان از این دکمه ها استفاده کنید و اگر یکی از آن ها را زود تر از دیگری استفاده کنید، اسکرین شات گرفته نمی شود.

 

روش دوم: استفاده از دکمه شناور

در گوشی های آیفون و آیپد می توانید با رجوع به تنظیمات و انجام برخی از تغییرات که در ادامه به طور کامل به آن ها اشاره می کنیم، یک دکمه شناور در صفحه خود ایجاد کنید که با استفاده از آن به طور خودکار از صفحه شما اسکرین شات گرفته می شود.

 

برای این کار ابتدا وارد تنظیمات آیفون و یا آیپد خود بشوید. سپس وارد قسمت General شوید.

 

 عکس گرفتن از صفحه آیپد, اسکرین شات گرفتن از صفحه آیفون یا آیپد, اسکرین شات ایفون با ضربه

رفتن به قسمت General در settings آیفون و یا آیپد

 

حال در قسمت General به قسمت Accessibility بروید.

 

 گرفتن عکس از صفحه گوشی ایفون, آموزش اسکرین شات گرفتن در آيفون, اسکرین شات ایفون با ضربه

قسمت Accessibility که در General قرار دارد

 

سپس به قسمت PHYSICAL & MOTOR بروید و بر روی Assistive Touch کلیک کنید.

 

اسکرین شات ایفون با ضربه, گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد, گرفتن عکس از صفحه گوشی آیفون

قسمت Assistive touch در Accessibility

 

در این قسمت Assistive Touch را فعال کنید.

 

 عکس گرفتن از صفحه آیپد, اسکرین شات گرفتن از صفحه آیفون یا آیپد, اسکرین شات ایفون با ضربه

فعال کردن Assistive Touch برای عکس از صفحه آیفون یا آیپد

 

حال می بینید که یک دکمه ی شناور در صفحه شما نمایان شده است و با کلیک کردن روی آن یکسری ابزار برای شما فعال می شود. در این منو شما می توانید با دنبال کردن موارد زیر به ابزار گرفتن اسکرین شات برسید:

ابتدا بر روی دکمه شناور کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما باز شود و سپس بر روی Device کلیک کنید.

 

اسکرین شات ایفون با ضربه, گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد, گرفتن عکس از صفحه گوشی آیفون, عکس گرفتن از صفحه آیفون

استفاده از دکمه شناور برای رفتن به قسمت Device

 

سپس در صفحه جدید More را انتخاب نمایید.

 

 اسکرین شات ایفون با ضربه, گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد, گرفتن عکس از صفحه گوشی آیفون

استفاده از دکمه شناور برای رفتن به قسمت More

 

در آخر برای گرفتن اسکرین شات، Screenshot را لمس کنید.

 

 اسکرین شات ایفون با ضربه, گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد, گرفتن عکس از صفحه گوشی آیفون

استفاده از دکمه ی شناور برای گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد

 

روش سوم: استفاده از برنامه های اسکرین شات

بهترین راه برای گرفتن عکس از صفحه و یا همان اسکرین شات، استفاده از میانبر های اصلی گوشی است زیرا آن ها بسیار سریع تر هستند و نیاز به استفاده از برنامه های اسکرین شات نیست.

 

اما این برنامه ها نیز پیشرفت کرده اند و تنها کار آن ها اسکرین شات گرفتن نیست بلکه شما می توانید با استفاده از آن ها اسکرین شات های خود را نیز به هر نوعی که می خواهید ویرایش کنید.

 

به علاوه امکانات اضافی که این برنامه ها دارند، شما می توانید به نوعی که دوست داشتید آن ها را شخصی سازی کنید و با انجام عمل خاصی مانند کشیدن دایره روی صفحه، برنامه برای شما اسکرین شات بگیرد!

این کار نه تنها اسمارت فون شما را خاص تر می کند بلکه آن را از حالت روزمره اش بیرون می آورد و شما نیز از کار کردن با آن لذت می برید.

 

اما همان طور که می دانید، برنامه ها برای سیستم عامل  iOS بسیار کمتر از سیستم عامل android تولید می شوند و به همین دلیل لیست ما نیز بسیار کوتاه است.

در ادامه برخی از برنامه های کاربردی برای اسکرین شات گرفتن از صفحه در آیفون و آیپد را نام می بریم:

 

1. LIGHTSHOT SCREENSHOT

این برنامه یکی از بهترین برنامه ها برای گرفتن اسکرین شات در سیستم عامل iOS است و شما می توانید آن را از اپل استور اسمارت فون خود دریافت کنید.

این برنامه علاوه بر امکان اسکرین شات گرفتن، به شما قابلیت ویرایش عکس ها و سپس ذخیره آن در موبایل و یا اشتراک گذاری آن در صفحه های اجتماعی را نیز می دهد.

با ادیتور این برنامه شما می توانید هر نوشته ای را به عکس خود اضافه کنید و یا این که روی تصویر از استیکر ها استفاده کنید.

 

همچنین اگر با این برنامه از یک صفحه نوشته اسکرین شات بگیرید، می تواند نوشته های آن صفحه را برای شما استخراج کند! البته طبیعتاً این برنامه زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند.

 

2. AWESOME SCREENSHOT FOR SAFARI

 

نحوه عکس گرفتن از صفحه ایفون, گرفتن عکس از صفحه گوشی ایفون, آموزش اسکرین شات گرفتن در آيفون

اپلیکیشن AWESOME SCREENSHOT FOR SAFARI یکی از برنامه های گرفتن اسکرین شات

 

همان طور که از اسم این اپلیکیشن مشخص است، این برنامه به شما قابلیت اسکرین شات گرفتن از صفحه مرورگر safari و یا در کل اسکرین شات گرفتن از کل صفحه موبایل را می دهد.

ابزار های مختلفی برای ادیت عکس در این برنامه وجود دارد. مثلا شما می توانید با استفاده از پیکان ها و اشکال مختلف در تصویر منظور خود را به صورت کامل به مخاطبتان برسانید.

همچنین می توانید با استفاده از این برنامه به ادیت کردن عکس های گرفته شده بپردازید و در نهایت آن را ذخیره کنید و یا در صورت نیاز آن را به اشتراک بگذارید.

 

3. CONCLUSION

این برنامه یکی از راحت ترین روش ها برای گرفتن اسکرین شات در iOS است و شما می توانید با استفاده از آن به راحت ترین شکل ممکن از صفحه خود اسکرین شات بگیرید.

برای این که این برنامه به بالاترین سرعت ممکن برسد، از ایجاد امکانات اضافی در آن پرهیز کرده اند و به همین دلیل سرعت آن بسیار بالا است.

 

اگر سری های قدیمی و ضعیف تر آیفون و یا آیپد استفاده می کنید، بهتر است که از این گزینه استفاده کنید تا برنامه کمترین تداخل را در تلفن شما ایجاد کند و سرعت تلفن همراه شما کم نشود.

 

توصیه هایی برای گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد

 

گرفتن عکس از صفحه آیفون یا آیپد, گرفتن عکس از صفحه گوشی آیفون, عکس گرفتن از صفحه آیفون

طبق قانون مجازات اسلامی، انتشار اسکرین شات از چت خصوصی جرم محسوب می شود

 

صدایی که در هنگام گرفتن اسکرین شات شنیده می شود، مانند صدای گرفتن عکس است و به همین دلیل اگر در مکانی عمومی بخواهید اسکرین شات بگیرید، بسیاری از مردم فکر خواهند کرد که شما با دوربین خود در حال عکس گرفتن از آن ها هستید و به همین دلیل برای شما مشکلاتی ایجاد می شود.

 

برای این که بتوانید بدون صدا اسکرین شات بگیرید، کافی است که ابتدا تلفن خود را در حالت Mute قرار دهید تا اسکرین شات شما صدایی ندهد.

برای این کار کافی است که دکمه کم کردن صدا را تا فشار دهید تا اسمارت فون در حالت Mute و یا Vibrate قرار گیرد.

 

نکته مهم دیگر این است که بر اساس ماده 745 قانون مجازات اسلامی و ماده 16 قانون جرایم رایانه ای، پخش اسکرین شات هایی از چت شما و فرد دیگر، افشای اسرار خصوصی دیگران محسوب می شود و در صورت شکایت فرد مقابل، فرد قانون شکن به پرداخت جرایم نقدی و تا دو سال حبس محکوم می شود!

 

جمع بندی مطالب و سخن پایانی

 

عکس گرفتن از صفحه آیپد, اسکرین شات گرفتن از صفحه آیفون یا آیپد, اسکرین شات ایفون با ضربه

استفاده از دکمه های میانبر بهترین راه برای گرفتن اسکرین شات است

 

اسکرین شات گرفتن امروزه بسیار شایع شده است و افراد به دلایل مختلفی مانند ذخیره یک مطلب مهم و یا ذخیره یک چت مهم از آن استفاده می کنند.

اما اسکرین شات گرفتن در اسمارت فون های مختلف متفاوت است و به همین دلیل اگر شخصی به تازگی موبایلی خریده باشد، نحوه گرفتن اسکرین شات برای او یکی از اولین سوال ها است.

 

در این مقاله سعی کردیم که تمامی راه های گرفتن اسکرین شات در گوشی های آیفون و همین طور آیپد ها را توضیح دهیم و شما می توانید با توجه نیاز و راحتی خود یکی از روش های بالا را استفاده کنید. البته همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، استفاده از دکمه های میانبر بهترین و سریع ترین روش برای گرفتن اسکرین شات است.

 

اما به هر نحوی مثلا اگر دکمه های تلفن شما به خوبی کار نمی کرد و یا این که به امکانات بیشتری احتیاج داشتید، می توانید از اپلیکیشن هایی که برای این کار ساخته شده اند نیز استفاده کنید.

در نهایت باز هم یادآور می شوم که پخش کردن صفحه چت شما با فردی دیگر، می تواند عواقب بدی در صورت شکایت فرد مقابل داشته باشد.

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------