نحوه تميز كردن لپ‌تاپ 

نحوه تميز كردن لپ‌تاپ

 

با توجه به اين نكته كه اين وسيله به دليل قابليت حمل به نقاط مختلف بسياري از ميكروب‌ها را به خود جذب مي‌كند، بسيار مهم است.

نحوه تميز كردن اين وسيله نيز اهميت زيادي دارد.
براي تميز كردن لپ‌تاپ، راه‌هاي مختلفي وجود دارد، اما بهترين روش آن است كه اول به دفترچه راهنماي كامپيوتر خود مراجعه كنيد و ببينيد در آنجا چه دستورالعملي براي تميز كردن لپ‌تاپ شما داده است.
اغلب كارخانه‌هاي فروشنده لپ‌تاپ توصيه مي‌كنند كه تميز كردن كلي لپ‌تاپ يك بار در سال بيشتر انجام نشود.
اما افرادي كه دائما در سفر هستند نياز بيشتري به تميز كردن لپ‌تاپ‌شان پيدا مي‌كنند. نخستين نكته در هنگام تميز كردن لپ‌تاپ اين است كه از پارچه‌‌هاي زمخت و زبر و موادي كه داراي حلال‌هاي آمونياكي هستند، خودداري كنيد.
انواع گرد و خاك، موي حيوانات و... ممكن است به درون كامپيوتر شما رفته باشد. خاك سيگار و تفاله‌هاي ريز از ديگر مواردي است كه درون لپ‌تاپ‌ها پيدا مي‌شود! اينها معمولا روي صفحه نمايشگر شما يا درون پورت‌ها مي‌نشينند و مشكلاتي را ايجاد مي‌كنند.

 

 

شما براي تميز كردن لپ‌تاپ خود به وسايل زير نياز دارد:

دمنده هوا، پارچه تنظيف پزشكي، محلول نظافت و در آخر يك تكه پارچه كتاني. براي تميز كردن بخش بيروني و بدنه لپ‌تاپ از يك تكه پارچه كتاني استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه براي تميز كردن لپ‌تاپ از پارچه‌ و دستمال‌هاي خشن مخصوص نظافت نبايد استفاده كنيد و هيچ‌گاه اسپري تميز كننده را مستقيم روي بدنه لپ‌تاپ نپاشيد، بلكه آن را روي پارچه ريخته و سپس به بدنه بكشيد. براي تميز كردن سوراخ‌هاي هواكش نيز مي‌توانيد از يك كمپرسور دمنده هوا استفاده كنيد. هنگام دميدن هوا به اين سوراخ‌ها مراقب باشيد با شدت زياد اسپري نكنيد، زيرا اين كار به پره‌هاي فن كامپيوتر ممكن است آسيب بزند. همچنين هرگز كمپرسور هوا را مستقيم به سمت پروانه فن نگيريد.

 

نحوه تميز كردن لپ‌تاپ

 

پس از آن كه سوراخ‌هاي هوا و فن تميز شدند به سراغ پورت‌ها برويد. اين پورت‌‌ها مكان‌‌هايي هستند كه جرم زيادي را جمع‌آوري مي‌كنند. براي تميز كردن آنها بايد از پارچه پزشكي استفاده كنيد. دمنده هواي فشرده در اينجا نيز مي‌تواند كمك فراواني براي تميز كردن پورت‌ها بكند. فقط مراقب باشيد با فشار هوا جرم‌ها را به اعماق پورت‌ها نفرستيد. ا

گر قصد تميز كردن جرم‌هاي روي صفحه نمايشگر را نيز داريد، حتما قبل از اين كار لپ‌تاپ را خاموش كنيد. باز هم از يك تكه پارچه كتان مانند يك تي‌شرت استفاده كنيد و هرگز پارچه‌هايي كه خش ايجاد مي‌كنند را به كار نبريد.
هرگز از دستمال توالت براي پاك‌كردن صفحه نمايشگر استفاده نكنيد. هرگز از محلول‌هاي تميز‌كننده كه پايه آمونياكي دارند براي تميز كردن صفحه نمايشگر استفاده نكنيد. در صورت استفاده از اين محلول‌ها پايان كار صفحه نمايشگر فرا رسيده است. براي اين كار حتما از محلول‌هاي تميزكننده مانيتور استفاده كنيد كه مطمئن‌تر است. هميشه محلول را روي پارچه اسپري كنيد و از اسپري كردن مستقيم بر روي صفحه نمايشگر پرهيز كنيد.

کیبورد يكي از كثيف‌ترين بخش‌هاي كامپيوتر است و ممكن است انواع خوردني‌ها و نوشيدني‌ها در هنگام كار كردن روي آن بريزد. بسياري از جرم‌ها به انگشتان شما چسبيده و از اين طريق وارد كيبورد شما مي‌شوند.

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------