انتقال مستقيم از جي‌ميل به گوگل‌داك 

انتقال مستقيم از جي‌ميل به گوگل‌داك

 

در دنياي امروز فناوري اطلاعات، همه جا سخن از سرويس‌ها و نرم‌افزارهاي تحت وب است، سرويس گوگل‌داك نيز يكي از اين سرويس‌ها به‌شمار مي‌رود. در گوگل‌داك شما مي‌توانيد اسناد متني خود را ايجاد و ذخيره كنيد تا در هر زمان و هر مكان كه به آنها نياز داشتيد نيز براحتي به آنها دسترسي داشته باشيد. اگر از كاربران اين سرويس باشيد حتما ترجيح مي‌دهيد تمام اسناد متني خود را در آن آرشيو كنيد كه يكي از منابع شما نيز اسناد دريافتي توسط ايميلتان است.

كاربران شخصي و شركت‌هاي زيادي هستند كه حجم زيادي از نامه‌نگاري‌هاي خود را توسط ايميل به انجام مي‌رسانند، از ارسال دعوت‌نامه گرفته تا درخواست پيش‌فاكتور و... همان‌طور كه مي‌دانيد اين اسناد به‌صورت فايل‌هاي پيوست، همراه با ايميل ارسال مي‌شوند و در صورتي كه بخواهيد آنها را در سرويس گوگل‌داك آرشيو كنيد، بايد ابتدا اسناد پيوستي را دانلود، سپس آنها را در گوگل‌داك خود آپلود كنيد كه اين كار نيازمند صرف وقت زيادي است. اگر شما هم در حال حاضر اين كار را روزانه بيش از چند بار تكرار مي‌كنيد، به شما پيشنهاد مي‌دهيم به روش زير عمل كنيد تا با بهره‌گيري از مرورگر كروم، افزونه‌اي منحصر‌به‌فرد و سرويس جي‌ميل، شما را قادر سازيم تا با يك كليك به‌طور مستقيم، اسناد دريافتي در ايميلتان را به كاربري خود در گوگل‌داك انتقال دهيد.

1ـ براي انجام اين كار ابتدا مرورگر كروم را اجرا كرده و با مراجعه به لينك زير، افزونه Gmail Attachments To Docs را در مرورگر خود نصب كنيد:

http:‌/‌‌/‌tiny.cc‌/‌gmail-attachment

2ـ پس از نصب افزونه وارد محيط كاربري خود در سرويس جي‌ميل شويد و به‌دلخواه يكي از ايميل‌هايتان را كه داراي فايل پيوست است، انتخاب كنيد. (براي جستجو به‌دنبال ايميل‌هاي داراي فايل پيوست مي‌توانيد عبارت has:attachment را در بخش جستجو وارد كنيد.)

 

انتقال مستقيم از جي‌ميل به گوگل‌داك

 

3ـ چنانچه ايميل انتخابي را باز كنيد، مشاهده خواهيد كرد كه در كنار گزينه‌هاي Download، View مربوط به فايل پيوست، گزينه‌اي نيز با عنوان Save to Docs در اختيار شما قرار داده شده است كه با كليك روي اين گزينه، بدون نياز به دانلود و آپلود مجدد، اسناد پيوستي در ايميل شما مستقيما در گوگل‌داك آپلود شده و پس از اتمام عمليات آپلود نيز پيغامي شامل عبارت

Your file has been saved to Google Docs به شما نمايش داده مي‌شود كه نشان‌دهنده آپلود موفقيت‌آميز فايل پيوست در گوگل‌داك است.

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------