Instagram Threads (اینستاگرام تردز) چیست و چگونه کار می کند؟برنامه Threads, Threads اینستاگرام چیست, برنامه Threads چیست

برنامه Threads چیست

 

Threads: همه چیز درباره نسخه جدید اینستاگرام برای ارتباط متنی 

Threads نام یک اپلیکیشن جدید از تیم اینستاگرام است. تردز، نسخه متن‌محور شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام است که با هدف رقابت با توییتر توسعه داده شده است. درحالی‌که اینستاگرام بر روی عکس و ویدیو تمرکز دارد، تردز مانند توییتر، تمرکز اصلی را بر روی متن قرار داده است، اما همچنان قابلیت به اشتراک گذاری عکس و فیلم نیز در آن وجود دارد. در این مقاله از بیتوته، به معرفی این اپلیکیشن و ویژگی های آن می‌پردازیم.

شرکت متا مارک زاکربرگ (فیسبوک سابق) یک برنامه شبکه اجتماعی به نام Threads منتشر کرده است که از بسیاری جهات شبیه برنامه توییتر است که در حال حاضر متعلق به میلیاردر رقیب، ایلان ماسک است.

 

برنامه Threads, Threads اینستاگرام چیست, آیکون برنامه Threads

آیکون برنامه Threads

 

Threads چیست؟

Threads یک برنامه جدید از متا است، شرکتی که مالک فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ است. این اپلیکیشن توسط تیم اینستاگرام طراحی و ساخته شده است و به عنوان اپلیکیشنی برای اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی‌های متنی و پیوستن به مکالمات عمومی توصیف شده است.

 

آیا آشنا به نظر رسید؟ خوب، اگر فکر می کنید که خیلی شبیه توییتر است، حق با شماست. این اپلیکیشن جدید، با تمرکز بر روی متن، به رقابت با توییتر پرداخته است و به نظر می‌رسد که متا، با این کار، در بازار شبکه‌های اجتماعی میکروبلاگینگ، شکاف بالقوه ای را ایجاد کرده است که برخی از مسائلی که توییتر با آن مواجه است، تحت تأثیر قرار می‌گیرد. جالب اینجاست که در سال 2021، برنامه‌ای با نام Threads نیز معرفی شد، اما تاکنون اطلاعات زیادی درباره آن منتشر نشده است و به نظر می‌رسد که این برنامه، بازسازی و راه‌اندازی مجددی را تجربه کرده است.

 

Threads چه چیزی را ارائه می دهد؟

برنامه Threads به شما امکان می دهد پیام هایی با طول حداکثر 500 کاراکتر ارسال کنید که به طور قابل توجهی بیشتر از 280 کاراکتر ارائه شده توسط Twitter (مگر اینکه در Twitter Blue ثبت نام کرده باشید) و همان 500 کاراکتر پیش فرض ارائه شده توسط Mastodon است. پست‌های شما می‌تواند شامل عکس‌ها، ویدیوهای تا پنج دقیقه و پیوندهای وب باشد.

 

برنامه Threads, Threads اینستاگرام چیست,ایجاد یک موضوع جدید و افزودن عکس به یک پست در Threads

ایجاد یک موضوع جدید و افزودن عکس به یک پست در Threads

 

Threads چگونه کار می کند؟

هنگامی که برنامه را دانلود کردید، می توانید با حساب اینستاگرام موجود خود وارد شوید . نام کاربری شما به حساب Threads شما منتقل می شود، و در صورت داشتن تاییدیه ، می توانید پروفایل خود را برای حساب Threads جدید خود سفارشی کنید.

 

برنامه Threads, Threads اینستاگرام چیست,جستجوی حساب و ارسال مجدد در فید در Threads

جستجوی حساب و ارسال مجدد در فید در Threads

 

سپس می‌توانید انتخاب کنید که به‌طور خودکار همان حساب‌هایی را که قبلاً در اینستاگرام دنبال کرده‌اید، دنبال کنید و همچنین حساب‌های جدیدی را برای دنبال کردن از داخل برنامه Threads پیدا کرده و اضافه کنید. فید شما ترکیبی از پست‌های افرادی است که دنبال می‌کنید و محتوای پیشنهادی. شما می‌توانید به همان روشی که در برنامه‌های رقیب می‌توانید به پست‌های افراد دیگر پاسخ دهید، بازنشر دهید یا نقل قول کنید.

 

Threads چه تفاوتی با دیگر شبکه های اجتماعی دارد؟

تا اینجا خیلی آشنا است با این حال، یک طرح بزرگ برای Threads در حال انجام است. اگرچه در حال حاضر اینطور نیست، اما هدف این است که Threads با ActivityPub سازگار شود. این یک پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که به برنامه های شبکه اجتماعی اجازه می دهد تا با سایر برنامه هایی که از همان پروتکل استفاده می کنند ارتباط برقرار کنند.

 

هدف این است که به کاربران Threads اجازه دهیم با حساب‌ها در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی تعامل داشته باشند. بنابراین، برای مثال، شخصی در Mastodon می‌تواند درخواست کند تا حساب Threads شما را دنبال کند، و شما می‌توانید آن درخواست را مستقیماً از داخل Threads تأیید یا رد کنید. سپس می توانید پست های Mastodon آنها را در فید Threads خود دنبال کنید، بدون اینکه هرگز یک حساب Mastodon ایجاد کنید. در حالی که این ویژگی هنوز در دسترس نیست، دیدن چگونگی توسعه آن هیجان انگیز است.

 

آیا Threads ایمن است؟

Threads بسیاری از ویژگی هایی را ارائه می دهد که در اینستاگرام تعبیه شده است تا به شما کمک کند محتوایی را که ترجیح می دهید نبینید فیلتر کنید. می‌توانید کنترل کنید چه کسانی می‌توانند به شما پاسخ دهند یا از شما در یک پست نام ببرند، و می‌توانید یک فیلتر کلمه اضافه کنید تا پست‌های حاوی آن کلمات در فید یا در پاسخ‌های شما ظاهر نشوند. هر حسابی که در اینستاگرام مسدود کرده‌اید به‌طور خودکار در Threads نیز مسدود می‌شود و می‌توانید مستقیماً در Threads حساب‌ها را لغو فالو، محدود یا مسدود کنید.

 

برنامه Threads, Threads اینستاگرام چیست, ویژگی کلمات پنهان در Threads

ویژگی کلمات پنهان در Threads

 

موضوعات Threads، دستورالعمل‌های اینستاگرام را رعایت می‌کنند و فقط اجازه می‌دهند پست‌هایی را منتشر کنند که مناسب برای مخاطبان مختلف باشند. به عبارت دیگر، هدف Threads این است که فضایی امن و محترمانه را برای تبادل نظرات و اطلاعات فراهم کند. اینستاگرام در عین حال، پست‌هایی را که شامل سخنان مشوق نفرت‌انگیز یا با هدف تحقیر یا شرمساری افراد خصوصی هستند، قابل قبول نمی‌داند و آن‌ها را منتشر نمی‌کند.

 

این روش دیگری است که Threads قصد دارد از برخی از رقبای خود فاصله بگیرد. متا مشتاق است اشاره کند که بیش از 16 میلیارد دلار در تیم‌ها و فناوری مورد نیاز برای اجرای دستورالعمل‌ها در اینستاگرام سرمایه‌گذاری شده است، و از همین منابع برای حفظ Threads مکانی برای "مکالمات مثبت و سازنده" استفاده خواهد شد.

 

آیا Threads به حریم خصوصی احترام می گذارد؟

Threads یک برنامه متعلق به شرکت متا است و از ابتدا به حریم خصوصی توجه می‌کند. در برخی کشورها، افراد زیر 18 یا 16 سال، هنگام ورود به برنامه، به طور خودکار با یک نمایه خصوصی تنظیم می‌شوند. سپس، می‌توانند کاربران را که می‌خواهند آنها را دنبال کنند، تأیید کنند.

 

بسیاری از ویژگی‌های حریم خصوصی که در اینستاگرام موجود است، مانند امکان مسدود کردن یا گزارش دادن سایر کاربران، در Threads نیز در دسترس هستند. به طور کلی، Threads به حفظ حریم خصوصی کاربران خود اهمیت می‌دهد و برای آن‌ها امکاناتی را به ارمغان می‌آورد تا بتوانند با آرامش و اطمینان از این برنامه استفاده کنند.

 

چگونه Threads را دریافت می کنید؟

Threads از 6 ژوئیه 2023 در بیش از 100 کشور در سراسر جهان منتشر شده است. در حال حاضر برای iOS و Android در دسترس است و می‌توانید آن را از فروشگاه App Apple یا Google Play Store دانلود کنید.

 

برنامه Threads, Threads اینستاگرام چیست, برنامه Threads چیست

Threads، یک رقیب متن‌محور برای توییتر 

 

سوالات متداول درباره Threads

1. Threads چیست؟ چگونه یک حساب کاربری ایجاد کنید؟

Threads، یک رقیب متن‌محور برای توییتر است که توسط شرکت متا ارائه شده است. این برنامه به حساب اینستاگرام تعلق دارد، بنابراین شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات کاربری خود، به حساب کاربری خود در Threads وصل شوید. 

 

2. تفاوت آن با توییتر چیست؟

در حال حاضر، برنامه Threads هیچ ردیف پولی یا تبلیغاتی ندارد. با این حال، علامت شما به عنوان کاربر Meta Verified به شما اختصاص داده می‌شود (حتی اگر برای اینکه Meta Verified شوید پولی پرداخت نکرده باشید). به این ترتیب، کاربران می‌توانند از شبکه اینستاگرام خود برای پیدا کردن و دنبال کردن شما در Threads استفاده کنند. به طور کلی، تمرکز اصلی Threads بر روی ارائه یک بستر امن و خصوصی برای ارتباط متنی با دوستان نزدیک است و تاکنون تصمیم به اضافه کردن تبلیغات یا ردیف‌های پولی نگرفته است.

 

این برنامه به تازگی راه اندازی شده است و ویژگی های مشابه توییتر مانند ویدیوی طولانی، پیام های مستقیم و اتاق های صوتی زنده را ندارد.

 

3. چگونه از  Threads استفاده کنید؟

این پلتفرم در حال حاضر بر روی iOS و اندروید در بیش از 100 کشور در دسترس است. با این حال، به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی، این برنامه در حال حاضر در اتحادیه اروپا در دسترس نیست. از آنجایی که شما از طریق حساب اینستاگرام خود وارد می شوید، می توانید تمام افرادی را که دنبال می کنید دنبال کنید. شما همچنین نام کاربری، نام و تنظیمات خود را مانند لیست بلوک وارد خواهید کرد.

 

4.  محدودیت های ارسال در Threads چیست؟

کاربران می توانند 500 کاراکتر را در یک پست در برنامه ارسال کنند. این پست از تصاویر، ویدیوها و GIF پشتیبانی می کند. یک پست Thread از حداکثر 10 آیتم رسانه پشتیبانی می کند.

 

5. آیا می توانید از Threads در مرورگر استفاده کنید؟

شما می توانید پست ها و نمایه های موضوع را در وب از طریق یک لینک مشاهده کنید. با این حال، نمی توانید از طریق حساب کاربری خود وارد شوید و پست بگذارید.

 

6. آیا می توانید به افراد در Thread ها پیام ارسال کنید؟

شما نمی توانید برای کاربران در برنامه پیام ارسال کنید. هدف این است که "یک صندوق ورودی دیگر ایجاد نکنیم و در عوض به مردم اجازه دهند تا موضوعاتی را به برنامه های دیگر ارسال کنند."

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------