تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

با این روش قابلیت چند پردازشی فایرفاکس را فعال کرده و به حداکثر سرعت برسیدفعال بودن قابلیت چند پردازشی فایرفاکس

 

در حالی که گوگل کروم این روزها رهبری بازار مرورگرها را بر عهده دارد، با این حال مرورگرهای دیگری همچون فایرفاکس نیز قابلیت‌های قدرتمندی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. یکی از این قابلیت‌های قدرتمند که همراه با نسخه 54 این مرورگر در اختیار کاربران قرار گرفت قابلیت چند پردازشی است.

 

قابلیت چندپردازشی به مرورگر فایرفاکس این امکان را می‌‌دهد تا از هسته‌های پردازنده مرکزی به بهترین شکل استفاده کرده و به این شکل سرعت انجام محاسبات را افزایش دهد. با این وجود ویژگی فوق به شکل پیش‌فرض فعال نبوده و کاربران باید به شکل دستی این ویژگی را فعال کنند. توجه داشته باشید که این ویژگی از نسخه 57 به بعد به شکل پیش فرض روی مرورگر فایرفاکس فعال است.

 

چگونه می‌توانیم از فعال بودن قابلیت چند پردازشی فایرفاکس اطمینان حاصل کنیم؟

برای بررسی این موضوع زبانه جدیدی باز کرده و دستور about:support را درون آن وارد کنید.

 

مرورگر فایرفاکس

 

در صفحه ظاهر شده به دنبال عبارت Multiprocess Windows باشید. اگر ویژگی فوق به شکل پیش‌فرض فعال باشد عبارت 1/1(Enabled by default) را مشاهده خواهید کرد، در غیر این صورت کلمه Disable را مشاهده خواهید کرد.

 

نحوه فعال‌سازی قابلیت چند پردازشی فایرفاکس

گام اول

زبانه جدیدی باز کرده و عبارت about:config را در کادر جست‌وجو وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید. پیغام هشداری که نشان داده می‌شود را تایید کنید. در صفحه مربوط به تنظیمات پیشرفته به دنبال accessibility.force_disabled باشید. برای این منظور می‌توانید از کادر جست‌وجو استفاده کنید. پس از پیدا کردن عبارت فوق روی آن دوبار کلیک کرده و مقدار آن‌را از 0 به 1 تغییر وضعیت دهید.

 

قابلیت چند پردازشی فایرفاکس

 

گام دوم

در صفحه‌ای که درون آن قرار دارید عبارت accessibility.loadedInLastSession را پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید تا مقدار آن false شود.

 

گام سوم

در مرحله بعد عبارت accessibility.lastLoadDate را پیدا کرده و مقدار آن را یک کنید.

توجه داشته باشید که ویژگی فوق سرعت فایرفاکس را افزایش می‌دهد، با این وجود ممکن است برخی از افزونه‌ها با این ویژگی هماهنگ نباشد. برای بررسی این موضوع کافی است افزونه  Add-on Compatibility Reporter را روی مرورگر خود نصب کنید. زمانی که افزونه یاد شده را نصب کردید، بخش مربوط به مدیریت افزونه‌ها در فایرفاکس را باز کنید. برای این منظور می‌توانید عبارت about:addons را در کادر جست‌وجو وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید تا پنجره مربوط به مدیریت افزونه‌ها باز شود. اگر در مقابل افزونه‌ای عبارت Multi-process is not enabled را مشاهده کردید، به معنای آن است که افزونه مورد استفاده با این ویژگی سازگار نیست و برای حفظ پایداری بهتر است آن‌را حذف کنید.

 

ترفند افزایش سرعت فایرفاکس

 

غیرفعال کردن ویژگی چند پردازشی

اگر این ویژگی روی مرورگر شما فعال بوده و احساس می‌کنید در روند اجرای افزونه‌ها اختلال ایجاد می‌کند، برای غیر فعال کردن این ویژگی عبارت  about:config  را در نوار آدرس وارد کرده، در ادامه گزینه browser.tabs.remote.autostart را پیدا کرده و مقدار آن را به false تغییر وضعیت دهید. در صورتی که گزینه browser.tabs.remote.autostart  را پیدا نکردید، ابتدا گزینه فوق را ایجاد کرده و سپس مقدار آنرا false تنظیم کنید.

 

منبع:shabakeh-mag.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------