تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

۲۰دلیل استفاده ازفایرفاکس به جای اکسپلورر 

 

۲۰دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اکسپلورربسیاری از کارشناسان مرورگر موزیلا فایرفاکس را بسیار برتر از مرورگر قدیمی و معروف اینترنت اکسپلورر میدانند. این کارشناسان 20 دلیل گویا و روشن را برای این انتخاب خود ذکر میکنند. ما نیز این نظریه را به شما پیشنهاد میکنیم. در این ترفند قصد داریم 20 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر را به شما معرفی کنیم ، شاید شما نیز به این مرورگر روی آوردید!

 

امنيت :

يكي از مهمترين نكات بارز اين مرورگر امنيت بسيار بالاتر فاير فاكس نسبت به IE مي باشد . بدين معني كه با استفاده از فاير فاكس شما بسيار كمتر مورد حملات ويروسي قرار مي گيريد

 

سرعت :

دومين گزينه برتري FF ( فايرفاكس ) نسبت به IE سرعت بالاتر اين مرورگر مي باشد . بدين معني كه صفحات اينترنتي بسيار سريعتر در اين مرورگر بارگذاري مي شوند و براي اكثر ما كه از اينترنت هايي با سرعت پايين استفاده مي كنيم مزيت بسيار جالبي مي باشد .

 

امكان Tab Browser :

در فايرفاكس پنجره هاي جديد در يك تب (در داخل همان پنجره ) بازگشايي مي شوند و اين عمل باعث مي شود كه اولا محيط Taskbar ويندوز شلوغ نشود و دوم دسترسي سريعتر به سايتهاي موجود در تب مي باشد ، البته به تازگي IE هم در نسخه ۷ از مرورگر خود كه البته هنوز بتا است ، اين قابليت را اضافه كرده است.

 

دسترسي هميشگي به موتورهاي جستجو :

در FF ( همون فاير فاكس ) شما به راحتي مي توانيد در موتورهاي جستجو معروف از قبيل گوگل ، ياهو ، آمازون ، اي بي ، انسور و ديگر موتورهاي جستجو ، به جستجو بپردازيد بدون اينكه نيازي به تايپ آدرس موتور جستجو باشد . امكاني كه در IE وجود ندارد .

 

امكان Import از مرورگر هاي ديگر :

فاير فاكس همچنين مي تواند اطلاعاتي از قبيل :

History و كوكي ها و پسوردها و اطلاعاتي كه در فرمها وارد كرده ايد (در مرورگر هاي ديگر ) را Import كند .

 

ذخيره سريع صفحات لود شده به طور كامل :

در IE ، حتما برايتان پيش آمده كه مثلا وارد سايتي شده ايد و وقتي قصد ذخيره آن صفحه را داريد ، يا بايد خيلي منتظر شويد تا صفحه ذخيره شود و يا اينكه پيغامي را خواهيد ديد كه مبني بر اين است كه شما نمي توانيد اين صفحه را ذخيره كنيد . و دومين مشكل هم عدم ذخيره كامل سايتها مي باشد بدين معني كه مثلا اگر در صفحه اي ، يك يا چند فايل فلش موجود باشد ، پس از ذخيره صفحه مشاهده خواهيد كرد كه فلشها ذخيره نشده اند و در اينگونه موارد مي بايستي از نرم افزارهاي جانبي براي اينكار استفاده كنيد ...... اما در مقابل مرورگر فاير فاكس اولا تمامي صفحات را ذخيره ميكند ( آن هم به طور كامل يعني همراه با تمامي تصاوير و حتي فلشهاي به كار رفته ) و ثانياً اگر صفحه به طور كامل لود شده باشد ، بدون لحظه اي تامل صفحه ذخيره مي شود و ديگر خبري از يك پنجره ذخيره كه بايد مدتي براي آن در اينترنت اكسپلولر منتظر مي شديد نيست !

 

افزايش توانايي هاي برنامه با نصب پلاگينها :

از ديگر مزيتهايي كه FF نسبت به IE دارد امكان نصب پلاگينها مي باشد . بدين معني كه شما مي توانيد با نصب پلاگينها قابليتهاي فايرفاكس را افزايش دهيد . كه بعدا حتما در مورد پلاگينهاي آن صحبت خواهيم كرد .

دارا بودن فايل منيجر :

از ديگر مزيتهاي FF نسبت به IE دارا بودن فايل منيجر مي باشد كه شما را در دانلود هرچه بهتر و سريعتر فايلها ياري مي كند.

 

استفاده از كليدهاي ميانبر بيشتر :

يكي از مواردي كه كاربران حرفه اي بسيار از آن استفاده مي كنند كليدهاي ميانبر مي باشد كه كار با اينترنت را سريعتر و لذت بخش تر مي كند و البته در فايرفاكس اين كليدها بسيار بيشتر مي باشند . از جمله :
شما در IE مثلا براي تايپ سايتي هايي كه داراي دامين دات كام هستند كافي بود نام سايت را نوشته و كليدهاي تركيبي Ctrl+Enter را بزنيد ولي براي سايتهاي دات نت و همچنين دات ارگ فكري نشده است ولي در FF مي توانيد براي سايتهاي دات نت كليدهاي تركيبي Shift+Enter و براي سايتهاي دات ارگ كليدهاي Ctrl+Shift+Enter را بزنيد ، و يا مي توانيد براي ذخيره يك صفحه كليدهاي Ctrl+S را بزنيد و يا براي دسترسي به سرس صفحه نمايش داده شده كليدهاي Ctrl+U را بزنيد و بسياري ديگر از كليدهاي ميانبر ديگر . لازم به ذكر است تمامي كليدهاي ميانبر در IE نيز در فايرفاكس انجام پذيرند .

 

قابليت Bookmark :

در مورد Bookmark قبلا در سايت توضيحات مفصلي را همراه با عكس داده بوديم ، ولي به طور خلاصه مي شه گفت :
دسترسي به عنوان آخرين مطالب سايتها ، بدون نياز به مراجعه مكرر به سايت براي باخبر شدن آپديت آن سايت .

 

مديريت بسيار كاملتر بر روي علاقه مندي ها يا همان Favorites :

شما مي توانيد ليست سايتهاي مورد علاقه خود رو در IE به راحتي اضافه كنيد ولي مثلااگه يه روز بخواهيد ويندوزتون رو عوض كنيد خواهيد ديد كه تمامي علاقه مندي هاتون نيز پاك ميشه ولي در فاير فاكس ميشه اونها را به راحتي ذخيره كرد و بعدا مجددا وارد مرورگر كرد .

 

۲۰دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اکسپلورر

 

امكان حذف كوكي ها و ليست سايتهاي مرور شده :

شما در FF تنها با فشردن چند كليد تركيبي Ctrl+Shift+Del به راحتي قادر به پاكسازي مرور اينترنتي خود خواهيد بود ، كاري كه در IE از طريق منوها و با چند عمل مختلف انجام مي گيرد

 

تغيير ظاهر فاير فاكس :

شما حتي مي توانيد در FF شكل ظاهري مرورگر را تغيير دهيد ( يا به قول خودمون تغيير پوسته ) . اين هم يكي ديگر از مزيتهاي FF نسبت به IE .

 

جستجوي دقيقتر :

در IE شما با فشردن كليدهاي تركيبي Ctrl+F ميتوانستيد به جستجو در متون به كار رفته در صفحه بپردازيد ولي اولا مكان قرار گيري پنجره Find نامناسب بود و جستجو با آن كمي وقت گير مي بود و لي در FF علاوه بر قرار گيري اين پنجره در مكاني بسيار عالي ، شما مي توانيد كليه موارد يافت شده را هاي لايت ( Highligh ) كنيد در كار جستجو را بسيار راحت تر مي كند

 

جستجوي سريع بدون نياز به تايپ كلمه :

شما در FF مي توانيد عبارتي را با ماوس انتخاب ( يا همان هاي لايت ) كرده و سپس يك كليك راست كنيد خواهيد ديد كه گزينه اي در منوي كليك راست وجود دارد با عنوان Search Web For Test كه البته به جاي كلمه Test عبارت هاي لايت شده شما قرار دارد و تنها با كليك برروي اين گزينه مي توانيد نتايج جستجو را در سايت گوگل مشاهده كنيد .

 

مديريت بسياركاملتر بر روي فريمها :

در FF در صفحاتي كه از فريم استفاده شده باشد ، شما قادر خواهيد بود كه مثلا تنها فريم را مشاهده كنيد و يا تنها فريم را ذخيره كنيد و يا سورس فريم را ببينيد و كارهاي مختلف ديگري كه مي توانيد بر روي فريمها انجام دهيد .

 

تبديل قالب سايتها مناسب براي فارسي زبانان :

شما همچنين مي توانيد بسياري از سايتها را مطابق با استاندارد فارسي از راست به چپ كنيد . يعني تصور كنيد در قسمت Yahoo Mail ، تمامي منوها در سمت چپ قرار دارند ولي طبق استاندارد فارسي منوها مي بايست در سمت راست قرار داشته باشند ، شما كافي است در فاير فاكس يك كليك راست كنيد و گزينه Switch Page Direction را انتخاب نماييد . خواهيد ديد كه تمامي منو هاي موجود در سمت چپ به سمت راست منتقل شده اند . اين عمل در بسياري از سايتها جواب قابل قبولي را مي دهد كه در نوع خود بي نظير است .

 

حذف اتوماتيك پنجره هاي تبليغاتي :

فاير فاكس همچنين به صورت اتوماتيك پنجره هاي تبلغاتي را مي بندد كه اين مورد يكي از مشكلات اساسي كاربران IE مي باشد ولي فاير فاكس به راحتي اين مشكل را حل كرده است .

 

جستجو در سايت گوگل بدون تايپ كردن كلمه :

شما مي توانيد در FF يك كلمه را با كمك ماوس انتخاب (هاي لايت) كرده و سپس كليك راست نماييد . مشاهده خواهيد كرد كه گزينه اي با عنوان Search the web for X اضافه ميشود كه البته به جاي حرف X كلمه اي كه انتخاب كرده ايد مشاده مي گردد و شما با كليك بر روي اين گزينه مي توانيد نتايج جستجو را در سايت گوگل ، بدون تايپ كردن حتي يك حرف ، مشاهده كنيد ! .

 

نمايش آخرين مراجعات :

علاوه بر داراي بودن History ، همچنين شما مي توانيد در فاير فاكس ، آخرين ۱۰ سايت بازديد شده را تنها با يك كليك مشاده نماييد .

منبع:shomalclick.com

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------