چگونه پسورد گم شده خود را در فیسبوک ریکاوری کنیمپسورد گم شده فیسبوک

 

اگر از نرم افزارهای مدیریت پسورد استفاده نمی‌کنید، ممکن است پسورد های متعدد و پیچیده خود را یک روز از خاطر ببرید. آیا می‌دانید، اگر پسورد فیسبوک خود را فراموش کردید، چگونه آن را ریکاوری کنید؟

 

اگر شما هم جز کسانی هستید که از نرم افزار های ریکاوری استفاده نمی‌کنید، ممکن است در به یاد آوردن پسورد های خود روزی دچار مشکل شوید. اگر پسورد فیسبوک خود را فراموش کرده‌اید، فیسبوک راهکارهایی را پیش پای شما می‌گذارد که با استفاده از آن ها می‌توانید پسورد از یاد رفته خود را عوض کنید.

 

اما اگر نمی‌خواهید آن را عوض کنید و قصد دارید پسورد قبلی خود را ریکاوری کنید چه؟! آیا می‌دانید چگونه این کار را باید انجام دهید؟ در واقع عوض کردن و ریکاوری کردن پسورد دو چیز کاملا جدا هستند. اگر شما پسورد خود را می‌خواهید عوض کنید، در حقیقت آن را می‌دانید و می‌خواهید آن را عوض کنید، اما اگر قصد ریکاوری کردن آن را دارید، شما پسورد خود را کاملا فراموش کرده و می‌خواهید آن را دوباره بیابید. برای این کار دستور العمل زیر را دنبال کنید:

 

آموزش ریکاوری کردن پسورد در فیسبوک

اگر چند بار پسورد خود را اشتباه وارد کنید، فیسبوک اخطار Recover Your Account را به شما نشان خواهد داد. روی این گزینه کلیک کنید.

 

آموزش ریکاوری کردن پسورد در فیسبوک

 

به یاد داشته باشید که اگر شما هم پسورد و هم شماره تلفن همراه و یا ایمیل خود را فراموش کرده‌اید، باید به صفحه اصلی فیسبوک رفته و گزینه Forgotten Account را انتخاب کنید. درقدم بعد برای ریکاوری کردن پسورد خود باید، ایمیل خود را در پیامی که به صورت زیر ظاهر می‌شود وارد کرده و روی Search کلیک کنید.

 

نحوه تنظیم ریکاوری پسورد فیسبوک

 

اگر فیسبوک کاربری با مشخصات شما یافت، آن را به شما نشان داده و اگر آن نام کاربری متعلق به شما بود، روی گزینه This Is My Accountکلیک کنید. با توجه به اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام وارد کرده‌اید، فیسبوک گزینه هایی را برای ریکاوری کردن پسورد در اختیار شما قرار می‌دهد. بعد انتخاب یکی از گزینه ها مثل شکل زیر، بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

 

مدیریت پسورد فیسبوک

 

فیسبوک در این مرحله برای شما یک ایمیل که حاوی یک کد خاص است، ارسال می‌کند. این کد را وارد کرده و روی گزینه Click here to change your password کلیک کنید. کار آسان تر هم این که می‌توانید بر روی گزینه Change Password کلیک کنید و بعد از آن کد ایمیل شده را وارد کنید.

 

ریکاوری پسورد فیسبوک 

 

هر دو گزینه شما را به صفحه زیر هدایت می‌کنند، یک پسورد جدید و مناسب برای حساب کاربری خود وارد کنید و روی گزینه Continue کلیک کنید.

 

 

استفاه از یک جیمیل برای ورود به حساب کاربری

اگر حساب کاربری خود را با جیمیل خود لینک کرده‌اید، می‌توانید با لاگین کردن در جیمیل خود مقدمات عوض کردن پسورد خود را مستقیما فراهم کنید. در این راه حل دیگر نیازی به وارد کردن ایمیل و کدی که به ایمیل شما ارسال می‌شود، نخواهید داشت. برای این کار در پنجره‌ای که مطابق شکل زیر ظاهر می‌شود، روی حساب کاربری خود کلیک کنید.

 

 

در صفحه‌ای که به شکل زیر باز می‌شود، پسورد جیمیل خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید.

 

 

در آخر پسورد جدید فیسبوک خود را وارد کرده و روی گزینه Continue کلیک کنید.

 

 

ریست کردن حساب کاربری بعد از عوض کردن پسورد

بعد از عوض کردن پسورد خود، فیسبوک به شما این امکان را می‌دهد که از تمام دستگاه هایی که قبل از این روی آن ها در حساب کاربری خود وارد شده‌اید، خارج شوید. اگر هیچ نیازی به این کار نمی‌بینید و احتمال این که کسی از این راه از حساب کابری شما سو استفاده کند را نمی‌دهید، روی گزینه stay Logged In کلیک کنید.

 

اگر هم احتمال چنین خطرهایی را می‌دهید، روی گزینه Log Out Of Other Devices کلیک کنید. با انتخاب این گزینه شما از تمامی حساب های کاربری فعال در دستگاه های مختلف خارج خواهید شد و برای استفاده مجدد از آن‌ها نیاز به وارد کردن دوباره پسورد خواهید داشت.

 

 

اکنون نوبت چند نکته در مورد امنیت حساب کاربری شما می‌رسد. اگر فکر می‌کنید کسی از حساب کاربری شما سو استفاده کرده و یا بدون اجازه شما به آن وارد شده، می‌توانید این امر را پیگیری کنید. تمام فعالیت های این شخص اعم از دیدن، اضافه کردن و یا حذف کردن عکس و مطلب و یا نصب کردن برنامه و … قابل پیگیری هستند.

 

برای شروع به ایمن سازی حساب کاربری خود، روی گزینه Get Started کلیک کنید.

 

 

فیسبوک در پیغامی وجود عوامل غیر از شما را به شما نشان می‌دهد، در صورتی که هیچ مشکلی متوجه حساب کاربری شما نباشد، کادری شبیه به کادر زیر مشاهده می‌کنید.

 

 

تنظیم رمز های دوگانه و کارهای زیاد دیگری نیز وجود دارند که توسط فیسبوک گردآوری شده و شما می‌توانید تمام جوانب امنیتی لازم را برای حساب کاربری خود در آن لحاظ کنید.

 

منبع:mag.plaza.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------