استوری از ماه آینده به تلگرام اضافه می‌شوداستوری تلگرام،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
مدیر عامل تلگرام اعلام کرد این اپلیکیشن پیام‌رسان از اوایل ژوئیه، ویژگی "استوری" را اضافه می‌کند.

به گزارش ایسنا، پاول دوروف می‌گوید که کاربران سال‌ها خواستار افزودن شدن این ویژگی بودند و خاطرنشان کرد که بیش از نیمی از کل درخواست‌هایی که تلگرام در ارتباط با ویژگی‌ها دریافت می‌کرد، مربوط به استوری بود. این شرکت در ابتدا با افزودن استوری‌ها مخالف بود، زیرا این ویژگی در پلتفرم‌های دیگر وجود داشت اما در نهایت خواست که به درخواست کاربرانش گوش کند.

 

با افزوده شدن استوری در تلگرام، کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که چه کسی می‌تواند هر کدام از استوری‌های آنها را مشاهده کند. کاربران می‌توانند انتخاب کنند که استوری‌های آنها برای همه مخاطبانشان قابل مشاهده باشد یا چند مخاطب منتخب یا فهرستی از دوستان نزدیک مشاهده کنند.  استوری‌ها در یک بخش قابل توسعه در بالای فهرست چت کاربر قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند استوری‌های ارسال شده توسط هر مخاطبی را با انتقال آنها به لیست "مخفی" (Hidden) در بخش مخاطبین خود به جای صفحه اصلی، پنهان کنند.

 

کاربران این گزینه را خواهند داشت تا به استوری خود زیرنویس (captions) و لینک، اضافه کنند. همچنین گزینه‌ای برای تگ کردن افراد دیگر در استوری‌ها وجود دارد. همچنین کاربران می‌توانند مانند اپلیکیشن بی‌ریل‌ (BeReal)، عکس‌ها و ویدئوهایی که با دوربین‌های جلو و عقب گوشی می‌گیرند را در لحظه ارسال کنند.

 

بعلاوه، کاربران می‌توانند انتخاب کنند که استوری آنها چه زمانی منقضی شود. کاربران می‌توانند آنها را پس از مدت شش، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت، منقضی کنند. یا این که می‌توانند استوری‌ها را به‌طور دائمی در صفحه پروفایل نمایش دهند که مشابه شیوه‌ای است که اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد استوری را به صورت "هایلایت شده"، نمایش دهند.

 

دوروف اعلام کرد قابلیت ذخیره کردن استوری‌ها در صفحه پروفایل، پروفایل‌های تلگرام را حاوی اطلاعات بیشتر و رنگارنگ‌تر می‌کند. مدیرعامل تلگرام در این پست نوشت: شما نه تنها قادر خواهید بود محتوای بیشتری را از نزدیک‌ترین مخاطبین خود کاوش کنید، بلکه اطلاعات بیشتری را درباره کاربرانی که با آنها در گروه‌ها یا کانال مشترک هستید، کشف خواهید کرد.

 

استوری تلگرام،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

دوروف گفت: پس از آزمایش‌های داخلی استوری‌ها، حتی افراد بدبین در تیم تلگرام هم از این ویژگی استقبال کردند و تلگرام دیگر نمی‌تواند سرویس پیام‌رسانی را بدون استوری تصور کند.

 

بر اساس گزارش وب سایت فناوری تِک کرانچ، استوری‌ها در آخرین مرحله آزمایشی خود هستند و اوایل ژوئیه قابل دسترس خواهند شد. دوروف بر این باور است که این ویژگی، نویددهنده دوران  جدیدی در تلگرام خواهد بود و به این پلتفرم اجازه می‌دهد از آنچه که است، اجتماعی‌تر شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------