اپل در فکر تولید همزمان آیفون ۱۴ در چند کشورشرکت اپل،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
اپل می‌خواهد با تولید همزمان آیفون ۱۴ در چند کشور، نگرانی خود در رابطه با تنش آمریکا و چین را مرتفع کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در حالی که تقریبا فقط پنج هفته تا رونمایی از گوشی آیفون ۱۴ باقی مانده، to۵Mac۹ در گزارشی گفت مینگ چی کو تحلیلگر اپل، گفته که برای اولین بار، اپل قصد دارد حداقل یکی از مدل‌های آیفون ۱۴ را به طور همزمان در چین و هند منتشر کند.

 

تحلیلگر TF International اشاره کرد که اپل معمولا تولید مدل‌های جدید آیفون را ابتدا در چین آغاز می‌کند و پس از چند ماه شروع به تولید آن‌ها در خطوط مونتاژ کشور‌های دیگر مانند هند و برزیل می‌کند.

 

به عنوان مثال تقریبا هفت ماه پس از عرضه خط تولید آیفون ۱۳ توسط اپل در سال ۲۰۲۱، تولید برخی از آن‌ها در هند آغاز شد و چند هفته بعد، خط مونتاژ برزیل شروع به کار کرد. البته تولید آیفون در کشور‌هایی غیر از چین، معمولا برای برآوردن تقاضا در آن کشور‌های خاص استفاده می‌شود.

 

با این حال، این تحلیلگر می‌گوید که دلیل این تصمیم اپل، مسائل ژئوپلیتیکی و تنش بین آمریکا و چین است که می‌تواند در تحویل به موقع تراشه‌ها و سایر لوازم از تایوان به سازندگان چینی طرف قرارداد اپل، مشکل ساز شود. علاوه بر این، کو تولید همزمان سری آیفون ۱۴ آینده در چندین کشور را "نقطه عطف مهمی برای اپل" می‌داند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------