اسکرین‌شات هوشمند؛ سرویس جدیدی از گوگلاخبار,اخبارتکنولوژی,اسکرین‌شات هوشمند
گوگل در آخرین نسخه از نرم‌افزار خود به کاربران امکان شناسایی، جست‌وجو و کسب اطلاعات را در مورد اسکرین‌شات‌هایی که می‌گیرند، می‌دهد.

به گزارش ایرنا،  گوگل در نظر دارد تا با ترکیب دو آپشن مربوط به صفحه نمایشگر گوشی‌های موبایل از جمله آپشن «ادیت و اشتراک اسکرین‌شات‌ها» (Edit & Share screenshots) و قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی (What's on my Screen)، آپشن جدیدی را با عنوان اسکرین‌شات‌های هوشمند (Smart Screenshots) در آخرین نسخه از نرم‌افزار خود (Google App 10.61) ارائه دهد. 

در این سرویس جدید نوار ابزاری که به هنگام اسکرین‌شات گرفتن ظاهر می‌شود، بروزرسانی شده‌ است. در کنار گزینه‌های قدیمی ویرایش و به اشتراک‌گذاری، گزینه جدید Lens در آخرین نسخه آن نیز به این نوار ابزار اضافه شده است.

با انتخاب گزینه Lens می‌توانید سرچ کنید، از گزینه تشخیص نوری کاراکتر ((optical character recognition (OCR) استفاده کرده یا آیتم‌های مشابه را پیدا کنید. هنوز روشن نیست که آیا این قابلیت جدید در مورد تمام اسکرین‌شات‌ها کاربرد دارد یا فقط می‌توان از آن برای شناسایی اسکرین‌شات‌هایی که در پنجره گوگل سرچ گرفته می‌شوند، استفاده کرد. با تمام این تفاسیر این‌طور به نظر می‌رسد که این امکان در نهایت جای Google screen search را خواهد گرفت.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------