قابلیت تشخیص تصادف ظاهراً به گوشی‌های سامسونگ می‌آیدگلکسی اس 24،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
برخی گوشی‌های سامسونگ ظاهراً حسگر تشخیص تصادف دارند و در نرم‌افزار بعضی از آن‌ها به این قابلیت اشاره شده است.

به گزارش دیجیاتو، گلکسی S24 اولترا و گلکسی زد فولد 5 ظاهراً دارای حسگر تشخیص تصادف خودرو هستند. One UI 6.1 نیز یک اپلیکیشن مخفی دارد که حاوی کدی برای فعال و غیرفعال‌کردن حسگر تصادف است. به نظر می‌رسد این اپلیکیشن مخفی در بیلدهای قدیمی One UI نیز در دسترس خواهد بود.

 

براساس گزارشی تازه، هر دو گوشی گلکسی S24 اولترا و گلکسی زد فولد 5 دارای حسگر تشخیص تصادف خودرو هستند. این حسگر از داده‌های ژیروسکوپ و شتاب‌سنج گوشی برای تشخیص تصادف استفاده می‌کند و درصورت تصادف، به اپلیکیشن مخصوص خود اخطار می‌فرستد.

 

قابلیت تشخیص تصادف در گوشی‌های سامسونگ

گوگل و اپل مدتی است که تشخیص تصادف خودرو را برای گوشی‌هایی مانند سری پیکسل 8 و سری آیفون 15 ارائه کرده‌اند. اما غول کره‌ای تاکنون رسماً این ویژگی را به گوشی‌های خود نیاورده است. حالا به نظر می‌رسد که چند گوشی گلکسی قرار است این ویژگی را دریافت کنند.

 

گلکسی اس 24،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

اگرچه حسگر تشخیص تصادف خودرو در همه گوشی‌های گلکسی تعبیه نشده، یک اپلیکیشن مخفی در گوشی‌های جدیدتر سامسونگ وجود دارد که حاوی کدهایی برای فعال‌سازی و توقف عملکرد این حسگر است. طبق گزارش‌ها، این اپلیکیشن که «MoccaMobile» نام دارد، در One UI 6.1 و برخی از بیلدهای قدیمی‌تر آن وجود دارد. این اپلیکیشن در One UI 5.1.1 گلکسی زد فولد 5 و One UI 6 گلکسی S23 اولترا و همچنین در One UI 6.1 گلکسی S24 اولترا پیدا شده است.

 

قابلیت تشخیص تصادف خودرو با کمک شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و احتمالاً میکروفون کار می‌کند تا داده‌های صوتی و حرکتی را از گوشی شما دریافت کند. سپس، از این داده‌ها برای تعیین اینکه آیا شما تصادف کرده‌اید یا خیر، استفاده می‌شود. در صورت فعال‌شدن این حسگر، گوشی گزینه‌ای برای تماس با اورژانس یا تأیید این‌که حال شما خوب است، نشان می‌دهد. اگر برای چند دقیقه روی نمایشگر کلیک نکنید، گوشی به‌طور خودکار با اورژانس تماس می‌گیرد و موقعیت فعلی شما را برای آن‌ها ارسال می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------