مایکروسافت اج ظاهراً اطلاعات کروم را بدون اجازه کاربران سرقت می‌کندگوگل کروم،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
هنوز مایکروسافت بیانیه رسمی درباره این مسئله منتشر نکرده، بااین‌حال به نظر می‌رسد حریم خصوصی کاربران را نادیده گرفته شده است.

به گزارش دیجیاتو، مرورگر مایکروسافت اج دوباره خبرساز شده است؛ این‌بار به دلیل سرقت اطلاعات کاربران گوگل کروم. کاربران زیادی ادعا می‌کنند که مرورگر مایکروسافت بدون اجازه، اطلاعات موجود در صفحات باز و سایر اطلاعات شخصی را از کروم به سرقت می‌برد.

 

مرورگر مایکروسافت گزینه‌ای دارد که می‌توانید از طریق آن اطلاعاتی مانند برگه‌های باز و تاریخچه را به گوگل کروم انتقال دهید. همچنین وقتی برای اولین‌بار از مایکروسافت اج استفاده کنید، این مرورگر برای یکپارچه‌سازی اطلاعات از شما اجازه همگام‌سازی با مرورگرهای دیگر را می‌گیرد. همین گزینه در تنظیمات فایرفاکس هم وجود دارد.

 

تا اینجا همه‌چیز قانونی و صحیح است، اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود که مایکروسافت اج کاری ندارد که شما این گزینه را فعال یا غیرفعال کرده‌اید. این مرورگر داده‌های کاربر را از طریق مرورگرهای دیگر مثل گوگل کروم به‌سرقت می‌برد. براساس گزارش «تام وارن» از The Verge، مایکروسافت اج پس از به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز، سایت‌های بازشده در برگه‌های کروم را بدون اجازه به حافظه انتقال می‌دهد. بسیاری از کاربران همین سرقت اطلاعات را گزارش کرده‌اند. البته این مرورگر به‌تازگی با راه‌اندازی خودکار، بدون اطلاع کاربر این گزینه را فعال می‌کند و همین موضوع مهر تأییدی بر ادعای کاربران است.

 

سرقت اطلاعات گوگل کروم؛ اقدام عمدی یا سهوی مایکروسافت اج؟

از آنجایی که هنوز مایکروسافت نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است، می‌توانیم حدس بزنیم که این مسئله تنها اشکال نرم‌افزاری یا غیرعمدی است. در هر صورت، مرورگر اج درحال‌حاضر به حریم خصوصی کاربران احترام نگداشته است.

 

به‌تازگی این مرورگر پس از کروم، در رتبه دومین مرورگر دسکتاپ محبوب کاربران قرار گرفت. قبلاً مرورگر سافاری با اختلاف اندکی رتبه دوم را دراختیار داشت، اما مایکروسافت اج توانست این رتبه را از آن خود کند. بنابراین، سرقت اطلاعات کاربران توسط مایکروسافت اج، تأمل‌برانگیز و عجیب به‌نظر می‌رسد. باید ببینیم که این موضوع در افت رتبه محبوبیت این مرورگر در آینده تاثیر می‌گذارد یا خیر.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------