نوت‌پد ویندوز 11 با هوش مصنوعی کوپایلوت می‌تواند متن‌ها را بررسی می‌کندنوت پد،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
با این قابلیت، متن انتخاب‌شده شما در Notepad توسط Copilot تجزیه‌و‌تحلیل می‌شود.

به گزارش دیجیاتو، Notepad ویندوز 11 جدیدترین برنامه‌ای است که قابلیت‌های هوش مصنوعی را دریافت می‌کند و حالا می‌تواند با ویژگی جدید «توضیح با Copilot»، متن هایلایت‌شده توسط کاربران را تجزیه‌وتحلیل کند. مایکروسافت هم‌اکنون پیش‌نمایش اولیه برنامه جدید نوت‌پد را برای آزمایش‌‎کنندگان کانال‌های Canary و Dev در دسترس قرار داده است.

 

ویژگی جدید Explain with Copilot با کلیک راست روی متن هایلایت‌شده در این برنامه در دسترس است. با انجام این کار، متن انتخاب‌شده شما کپی می‌شود و به‌صورت خودکار در نوار کناری Copilot for Windows قرار می‌گیرد و هوش‌مصنوعی مایکروسافت جستجوی خود در اینترنت برای تشریح آن را آغاز می‌کند.

 

اضافه‌شدن هوش مصنوعی Copilot به Notepad

این اولین‌بار است که مایکروسافت قابلیت‌های هوش مصنوعی Copilot را به برنامه‌های از پیش‌نصب‌شده ویندوز اضافه می‌کند. علاوه‌براین، غول ردموندی ظاهراً قصد دارد ویژگی Cowriter مجهز به هوش مصنوعی خود را نیز به نوت‌پد اضافه کند که می‌تواند براساس معیارهای خاصی که توسط کاربر تعریف می‌شود، متن بنویسد.

 

مایکروسافت هنوز ویژگی Cowriter را برای نوت‌پد معرفی نکرده، اما Explain with Co‌pilot احتمالاً یکی از اولین ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است که ابزار ویرایشگر متن داخلی ویندوز به آن مجهز خواهد شد و در ادامه شاهد ادغام قابلیت‌های بیشتری با آن خواهیم بود.

 

مایکروسافت که اخیراً تأکید کرد در سال 2024 منتظر ویندوز 12 نباشید، در چند وقت گذشته درحال ایجاد تغییراتی براساس کوپایلوت بوده است و شاید مهم‌ترین تغییر معرفی‌شده، اضافه‌شدن یک دکمه اختصاصی برای بازکردن این ابزار هوش مصنوعی به کیبورد رایانه‌های ویندوزی باشد.

 

نوت پد،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------