نصب آپدیت‌های ویندوز 11 احتمالاً بدون نیاز به ری‌استارت‌کردن کامپیوتر ممکن می‌شودویندوز 11،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
مایکروسافت با روش Hot Patching می‌خواهد شما را از ری‌استارت‌کردن سیستم برای نصب آپدیت‌های ویندوز 11 بی‌نیاز کند.

به گزارش دیجیاتو، مایکروسافت معمولاً هر ماه آپدیت‌های امنیتی برای ویندوز منتشر می‌کند و برای نصب آن نیز باید کامپیوتر خود را ری‌استارت کنید. حالا به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت درحال کار روی روشی به نام Hot Patching است تا دیگر نیازی به ری‌استارت‌کردن برای نصب آپدیت‌ها نداشته باشید. احتمال دارد نسخه 24H2 ویندوز 11 در اواخر سال 2024 از Hot Patching پشتیبانی کند.

 

به گزارش ویندوز سنترال، مایکروسافت در آخرین بیلد ویندوز 11 که در کانال توسعه‌دهندگان منتشر شده، درحال آزمایش قابلیت نصب آپدیت‌ها بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد کامپیوتر است. در این روش، آپدیت امنیتی بدون ریبوب‌شدن روی سیستم شما نصب می‌شود؛ البته مایکروسافت از این روش در نسخه‌های ویندوز سرور و ایکس‌باکس نیز استفاده کرده است؛ حالا این شرکت احتمالاً Hot Patching را به ویندوز می‌آورد.

 

به‌روزرسانی ویندوز 11 بدون ری‌استارت‌کردن

یکی از ویژگی‌هایی که کاربران ویندوز از آن متنفر هستند، ری‌استارت‌کردن ویندوز پس از هربار آپدیت است. از آنجایی که ویندوز آپدیت‌های امنیتی زیادی عرضه می‌کند، معمولاً کاربران باید کار خود را رها کنند و منتظر نصب آپدیت ویندوز هنگام ری‌استارت‌کردن باشند. به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت با روش Hot Patching درحال رفع این مشکل است.

 

انتظار می‌رود که نسخه 24H2 ویندوز 11 در اواخر سال 2024 از روش Hot Patching پشتیبانی کند. البته احتمالاً این قابلیت در ابتدا فقط برای سیستم‌های x86 در دسترس قرار می‌گیرد و سیستم‌های ARM64 در سال 2025 به‌روزرسانی Hot Patch را دریافت خواهند کرد.

 

با این روش، آپدیت‌های امنیتی ماهانه بدون وقفه در جریان کار و یا درخواست ری‌استارت نصب خواهند شد. بااین‌حال، همچنان باید سیستم خود را هر چند ماه یک بار برای انجام آپدیت‌های دیگر ری‌استارت کنید. البته دیگر نیازی نیست این کار را هر ماه برای هر آپدیت امنیتی انجام دهید.

 

هنوز مایکروسافت این اطلاعات را تأیید نکرده است، اما از آنجایی که اکثر کاربران با ری‌استارت‌کردن سیستم خود هنگام آپدیت مشکل دارند، احتمال دارد مایکروسافت به‌زودی از روش Hot Patching در آپدیت‌های ویندوز استفاده کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------