اپلیکیشن ترجمه اپل با یک API در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفتاپلیکیشن ترجمه اپل،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
مترجم اختصاصی اپل به‌تازگی از طریق یک API عرضه شده است تا توسعه‌دهندگان آن را با دیگر اپلیکیشن‌ها ادغام کنند.

به گزارش دیجیاتو، تقریباً دو هفته پیش در جریان رویداد WWDC، اپل درباره یک API که قبلاً معرفی شده بود، توضیحات بیشتری داد. این API به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد قابلیت‌های برنامه Translate یا ترجمه را در اپلیکیشن‌های iOS 17.4 ،iPadOS 17.4 و macOS Sonoma و نسخه‌های جدیدتر ارائه دهند. اما این API چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

درحالی‌که دستگاه‌های مک، آیپد و آیفون درحال‌حاضر عملکرد ترجمه متون هایلایت‌شده، وب‌سایت‌ها در مرورگر سافاری و موارد دیگر را دارند، این API راه‌حل مناسبی برای محتوایی که کاربران تولید کرده‌اند، (مانند نظرات) ارائه می‌دهد؛ برای مثال، اگر کاربر نظری را به زبان ژاپنی بنویسد، می‌توان متن را سریعاً به زبان دیگری ترجمه کرد.

 

ویژگی API جدید اپل در زمینه ترجمه متون

به گزارش «مک‌رومرز»، این واسط نرم‌افزاری در نسخه‌های جدید، iOS 18 ،iPadOS 18 و macOS Sequoia، قابلیت‌های بیشتری دارد و اجازه می‌دهد متن ترجمه‌شده به‌جای نمایش به‌صورت پنجره‌ای داخل خطوط و نوشته‌های برنامه نمایان شود.

 

یکی دیگر از تغییرات زبان در iOS 18، پشتیبانی از صفحه‌کلید دوزبانه است؛ برای مثال، می‌توانید بدون نیاز به تغییر دستی زبان، با زبان‌های انگلیسی و کره‌ای روی صفحه‌کلید تایپ کنید و متنتان را با پیشنهاد کلماتی از هر زبان تکمیل کنید.

 

اپلیکیشن ترجمه اپل،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

از طریق این API، توسعه‌دهندگان دیگر مجبور نیستند برای ارائه ویژگی‌های ترجمه در برنامه‌های خود به پلتفرم‌های شخص ثالث تکیه کنند.

 

علاوه‌براین، با استفاده از این API، این برنامه‌ها می‌توانند از همان مدل‌های یادگیری ماشینی machon-device بهره بگیرند که در Apple Translate استفاده‌ شده است؛ یعنی ترجمه‌ها آفلاین نیز کار می‌کنند و مدل‌های دانلودشده بین برنامه اصلی و برنامه‌های شخص ثالث با استفاده از API به اشتراک گذاشته می‌شوند. این خبر خوبی است؛ زیرا مدل‌های استفاده‌شده توسط برنامه‌ها از فضای ذخیره‌سازی غیرضروری استفاده نمی‌کنند.

 

iOS 18 ،iPadOS 18 و macOS Sequoia فعلاً در نسخه بتا برای توسعه‌دهندگان در دسترس هستند. به‌روزرسانی نرم‌افزاری iOS 18 در دنباله سال جاری به‌صورت رسمی و عمومی منتشر خواهد شد.

 

اپلیکیشن ترجمه اپل،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------