بودجه کلان بن‌سلمان برای ورود به صنعت هوش‌مصنوعی!اخبار،اخبار جدید،اخبار روز
عربستان سعودی به‌دنبال ایجاد صندوقی ۴۰ میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی هوش مصنوعی است.

به گزارش خبرآنلاین و براساس گزارش زومیت، خبرگزاری نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی به‌نقل از منابع آگاه می‌نویسد که دولت عربستان سعودی در پی تشکیل صندوق جدیدی با ارزش ۴۰ میلیارد دلار است و قصد دارد این بودجه را به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی هوش مصنوعی اختصاص دهد.

 

ظاهرا نمایندگان صندوق سرمایه‌گذاری عمومی (PIF) عربستان سعودی در هفته‌های اخیر درباره‌ی همکاری احتمالی با شرکت آمریکایی Andreessen Horowitz و سایر مؤسسه‌های مالی، مذاکره کرده‌اند. به‌عنوان بخشی از این مذاکرات، به Andreessen Horowitz پیشنهاد شده است که در ریاض، پایتخت عربستان، نمایندگی باز کند.

 

مقامات رسمی صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان درباره‌ی نقشی که Andreessen Horowitz در پروژه‌های هوش مصنوعی این کشور ایفا خواهد کرد، بحث کرده‌اند. آن‌ها همچنین در حال بررسی هستند تا بفهمند که نحوه‌ی کارکرد صندوق ۴۰ میلیارد دلاری جدید چگونه خواهد بود. هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است و احتمال دارد که برنامه‌های دولت عربستان تغییر کند.

 

ممکن است سایر شرکت‌های حوزه‌ی مالی در پروژه‌ی بزرگ عربستان نقش ایفا کنند. نیویورک تایمز می‌گوید که پروژه‌ی موردبحث در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ کلید می‌خورد.

 

ظاهرا نمایندگان عربستان سعودی به شرکت‌های مختلف گفته‌اند که این کشور علاقه‌ی زیادی به حمایت مالی از استارتاپ‌های حوزه‌ی هوش مصنوعی دارد، ازجمله تراشه‌سازان و دیتاسنترهای بزرگ.

 

ماه گذشته‌ی میلادی رئیس PIF گفت عربستان سعودی به‌لطف منابع انرژی و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، به مرکز هوش مصنوعی در خارج از ایالات متحده تبدیل خواهد شد. او همچنین اشاره کرد که عربستان میل سیاسی به راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ هوش مصنوعی و ایفای نقش در پرورش صنعت فناوری دارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------