دستکش واقعیت مجازی با کاربرد بازی رایانشی ابداع شددستکش واقعیت مجازی ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
دستکش واقعیت مجازی با وزن ۱۴۲ گرم ابداع شده که بدون سخت افزار خارجی مخصوص ردیابی است و بازخورد لمسی فراهم می کند. این ابزار با توجه به بازی های رایانشی توسعه یافته است. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، هرچند هم اکنون دستکش های واقعیت مجاز با بازخورد لمسی متعددی در بازار وجود دارد که حس لامسه را برای کاربران شبیه سازی می کند. البته قیمت آنها معمولا چند هزار دلار است. اکنون یک دستکش واقعیت مجازی به نام «پالس گلاو»(Pulse glove) ابداع شده که هدف آن فراهم کردن این فناوری در وسعت بیشتر با قیمت ۲۹۹ دلار است.

 

دستکش پالس در حال حاضر در کمپین وب سایت ایندیگوگو برای جمع آوری سرمایه عرضه شده و توسط سم بیکر یک کارآفرین آمریکایی توسعه یافته است.

 

حسگرهای موجود در دستکش به طور معمول می توانند حرکات و وضعیت دست را با یک میلیمتر اختلاف ردیابی کنند. هر زمان که کاربر شی مجازی را به دست بگیرد، محرک های دستکش میزان فشارهای مختلفی به هر انگشت را وارد می کنند تا اندازه شکل و انعطاف پذیری شی مجازی را شبیه سازی کنند.

 

به طور مشابه اگر کاربر دست دراز کند تا یک سطح سخت مجازی مانند دیوار را لمس کند، تمام محرک ها مقاومتی ایجاد می کنند تا کاربر آن را حس کند. علاوه بر آن بافت سطوح مختلف مجازی با کمک ارتعاشات هر یک از سرانگشتی های دستکش شبیه سازی می شود.

 

وزن نمونه اولیه فعلی ۱۴۲ گرم است و برخلاف دستکش های بازخورد لمسی فعال، نیازمند هیچ گونه سخت افزار خارجی برای ردیابی حرکت نیست. این دستکش به خصوص با درنظر گرفتن بازی های رایانه ای در ذهن ابداع شده است.

 

این دستکش هم اکنون به شکل یک کیت توسعه دهنده ارائه می شود که شامل دو دستکش است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023