آیفون با تعرفه ۹۶درصدی چند؟+جدول قیمت‌ها/ آیفون ۱۵ پرومکس ۱۳۵ میلیون و آیفون ۱۴ ساده ۷۹ میلیون تومان! تعرفه واردات آیفون,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
تعرفه واردات آیفون ۱۵ ساده حداقل ۷۶۷ دلار خواهد بود که به علاوه قیمت ۷۹۹ دلاری این تلفن‌همراه، در نهایت آیفون ۱۵ ساده با قیمتی بالغ بر هزار و ۵۶۶ دلار به کشور راه پیدا خواهد کرد؛ با توجه به نرخ ارز در بازار آزاد، آیفون ۱۵ ساده به شکل حداقلی با قیمت ۹۰ میلیون تومانی وارد کشور خواهد شد. در حال حاضر این تلفن‌همراه در کشور در بازه قیمتی ۴۰ تا ۴۲ میلیون تومان قرار دارد که به این روش بیش از دوبرابر گران خواهد شد. 

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ فرآیند رجیستری تلفن‌ همراه در کشور پیچیده و چند وجهی است که در وجوه مختلف آن از سازمان تنظیم مقررات به عنوان پیمان‌کار فنی گرفته تا وزارت صمت به عنوان متولی و سازمان گمرک کشور به عنوان دریافت‌کننده IME‌ها و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان ناظر اجرایی، در این فرایند حضور دارند.

 

فرآیند واردات موبایل به شکل مسافری

سازمان گمرک مقدمات را برای واردات گوشی‌ فراهم می‌کند و سامانه همتا رای نهایی را مبنی بر رجیستری می‌دهد؛ گمرک در این مسیر تنها تعرفه را دریافت می‌کند. در فرایند واردات گوشی‌های مسافری استعلام‌هایی صورت می‌گیرد، از جمله اینکه آیا مسافر در یک سال گذشته بازهم گوشی به کشور وارد کرده‌است یا خیر و آیا گوشی وارد شده با IME‌های تعریف شده همخوانی دارد یا خیر، آیا سیمکارت به نام مسافر است یا خیر و بعد از طی این مراحل و اخذ تاییدیه‌های لازم به شکل وب سرویس تبادل داده اتفاق می‌افتد و اطلاعات به سامانه همتا فرستاده می‌شود و سپس تلفن‌همراهی که به شکل مسافری وارد شده‌است، رجیستر می‌شود. در حال حاضر اما واردات آیفون ۱۵ و ۱۴ چه از طریق تجاری و یا مسافری ممنوع است.

 

روز گذشته اما مصوبه‌ تعرفه واردات کالا به سود ۹۶ درصدی بازرگانی واردات آیفون پرداخت که گمانه‌زنی‌ها را مبنی بر از سرگیری واردات آیفون به کشور و لغو ممنوعیت این تلفن‌همراه تشدید کرد. بر این اساس تعرفه واردات آیفون ۹۶ درصد قیمت این تلفن‌همراه خواهد بود.

 

آیفون با تعرفه ۹۶ درصدی چند؟

براساس مصوبه تازه، تعرفه واردات آیفون ۱۵ ساده حداقل ۷۶۷ دلار خواهد بود که به علاوه قیمت ۷۹۹ دلاری این تلفن‌همراه، در نهایت آیفون ۱۵ ساده با قیمتی بالغ بر هزار و ۵۶۶ دلار به کشور راه پیدا خواهد کرد؛ با توجه به نرخ ارز در بازار آزاد، آیفون ۱۵ ساده به شکل حداقلی با قیمت ۹۰ میلیون تومانی وارد کشور خواهد شد. در حال حاضر این تلفن‌همراه در کشور در بازه قیمتی ۴۰ تا ۴۲ میلیون تومان قرار دارد که به این روش بیش از دوبرابر گران خواهد شد. در خصوص آیفون ۱۵ پلاس، این تلفن‌همراه در حال حاضر ۸۹۹ دلار قیمت دارد و تعرفه ۹۶ درصدی به معنای ۸۶۳ دلار اضافه است که قیمت این تلفن‌همراه را به هزار و ۷۶۲ دلار می‌رساند؛ با توجه به قیمت ارز در بازار آزاد، آیفون ۱۵ پلاس با قیمتی بالغ بر ۱۰۱ میلیون تومان وارد کشور خواهد شد. در خصوص آیفون ۱۵ پرو با کمترین حافظه، باید گفت که این تلفن‌همراه در بازارهای جهانی ۹۹۹ دلاری قیمت دارد و تعرفه ۹۶ درصدی به معنای ۹۵۹ دلار هزینه بیشتر است که قیمت این تلفن همراه را به هزار و ۹۵۸ دلار می‌رساند با قیمت ارز در بازار آزاد، آیفون ۱۵ پرو ۱۱۲ میلیون تومان قیمت پیدا خواهد کرد. در خصوص آیفون ۱۵ پرومکس، قیمت پایه این تلفن‌همراه هزار و ۱۹۹ دلار است که تعرفه ۹۶ درصدی، هزار و ۱۵۱ دلار به قیمت آن اضافه می‌کند و در نهایت آیفون ۱۵ پرومکس با قیمتی بالغ بر ۲ هزار و ۳۵۰ دلار به کشور وارد می‌شود که با توجه به قیمت ارز در بازار آزاد، آیفون ۱۵ پرومکس در کشور ۱۳۵ میلیون تومان قیمت پیدا خواهد کرد.

 

 تعرفه واردات آیفون,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

 

 تعرفه واردات آیفون,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

 

چه بر سر آیفون‌های ۱۴ و ۱۵ در دست مردم می‌آید؟

قانون تعرفه ۹۶ درصدی بازرگانی تلفن‌های همراه آیفون با شک و تردیدهای زیادی همراه است؛ از جمله اینکه سرنوشت آیفون‌های ۱۴ و ۱۵ در دست مردم چه می‌شود؛ یکی از احتمال‌هایی که وجود دارد این است که این تلفن‌های همراه مجددا تشریفات قانونی را طی کنند و قابلیت رجیستری پیدا کنند. اما باید دید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چه تصمیمی برای این تلفن‌های همراه خواهد گرفت و اگر قانون جدید عطف به ماسبق شود دامن‌گیر گوشی‌های قاچاق نیز می‌شود و در صورتی که این طور نباشد کالاهای قاچاق تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند.

 


 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------