طرز تهیه قهوه فرانسه نحوه درست كردن قهوه فرانسه,قهوه فرانسوی

قهوه فرانسه

 

نحوه درست کردن قهوه فرانسه

قهوه های فرانسه آسیاب شده درشت تر از قهوه اسپرسو و ترک است. در اصل قهوه فرانسه با دستگاه فرنچ پرس درست می شود. اما می توانید آن را با قهوه ساز و یا دستگاه اسپرسو هم تهیه کنید.

اغلب مردم از فرنچ پرس به صورت اشتباه استفاده می کنند. با توجه به اینکه یکی از محبوب ترین روش های دم کردن قهوه در جهان با دستگاه فرنچ پرس است.

 

وقتی که به شما نشان داد که چگونه از یک پرس فرانسوی به روش صحیح استفاده کنید، قهوه ای کاملاً خوشمزه درست خواهید کرد که بهتر از آن چیزی است که اکنون دم می کنید.

 

قهوه فرانسه چیست؟

قهوه فرانسه، قهوه ای است نسبتاً رقیق. و برخلاف اسپرسو که در فنجان های کوچک سرو می شود، در فنجان بزرگ یا لیوان مصرف می شود. این قهوه متعلق به کشور برزیل است.

 

طرز تهیه قهوه فرانسه :

مقداری آب گرم روی و داخل دستگاه فرنچ پرس بریزید تا گرم شود. خواه یک مدل شیشه ای کلاسیک یا از جنس استنلس استیل داشته باشید، این مرحله باعث می شود که کل قهوه ساز در تمام مراحل دم کشیدن گرم بماند. دما یکی از عوامل مهم برای تولید قهوه ی خوشمزه است. اگر قهوه ساز در دسترس نداشتید، از فرنچ پرس استفاده کنید. این دستگاهی مناسب برای تهیه ی قهوه ی فرانسوی است.

 

 

برای تهیه ی قهوه فرانسوی باید دانه های قهوه درشت تر آسیاب شوند. می توانید خودتان آن را آسیاب کنید و اگر آماده می خرید حتما به فروشنده بگویید برای قهوه فرانسه می خواهید.

 

به ازای هر 1 نفر 6-7 گرم دانه ی قهوه را آسیاب کنید و حدود 100-120 میلی لیتر آب لازم دارید، البته باز بسته به ذائقه ی خودتان دارد که بخواهید غلیظ تر باشد یا نه. اگر بخواهید غلیظ تر باشد آب کمتری بریزید.

 

دانه های قهوه را در آسیاب دستی مقداری آسیاب کنید. همانطور که گفتیم باید دانه ها مقداری درشت خرد شوند. دانه های قهوه را در فرنچ پرس بریزید و آب جوش آمده را که از قل بیفتد را به صورت دورانی روی آن بریزید.

 

آب جوش را روی قهوه به صورت دورانی بریزید

 

با قاشق چوبی کمی هم بزنید تا به دم آوری قهوه بیشتر کمک می کند.

 

قهوه را هم بزنید و در فرنچ پرس را ببندید

 

سپس در فرنچ پرس را قرار بدهید و 4-5 دقیقه به آن استراحت بدهید تا دم بکشد. پس از گذشت این زمان اهرم فرنچ پرس را فشار بدهید تا دانه های قهوه ته نشین بشوند. قهوه ی فرانسه ی شما آماده است. نوش جان کنید.

 

در پایان اهرم فرنچ پرس را فشار بدهید تا دانه های قهوه ته نشین شوند

 

نکته برای طرز تهيه قهوه فرانسه :

میزان کلی آب و قهوه باید هر گرم قهوه، به 15 گرم آب نیاز دارد.

 

در اینجا چند نکته مفید برای یادآوری هنگام اندازه گیری آورده شده است:

 یک میلی لیتر آب دقیقاً یک گرم وزن دارد ، بنابراین اگر از ترازو استفاده می کنید می توانید قبل از ریختن داخل فرنچ پرس قهوه و آب خود را روی مقیاس همه چیز را به راحتی اندازه بگیرید.

 

 می توانید آب خود را در یک فنجان اندازه گیری نیز، اندازه گیری کنید. فقط مطمئن شوید که هر بار مرتباً از همان قاشق قهوه استفاده می کنید و آنها را به همان اندازه ی قبلی اندازه بگیرید.

 

 اگر با یک قاشق غذاخوری اندازه می گیرید، اما روزی تصمیم گرفتید یک قاشق غذاخوری پرتر اندازه گیری کنید، فقط توجه داشته باشید که فرنچ پرس را تا چه اندازه پر می کنید، تا نوشیدنی های شما به مراتب خوشمزه تر شوند.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------