بیوگرافی فرنوش صمدی کارگردان و فیلمنامه نویسفرنوش صمدی, بیوگرافی فرنوش صمدی, زندگی نامه فرنوش صمدی

فرنوش صمدی کیست؟

 

بیوگرافی و عکس های فرنوش صمدی

فرنوش صمدی، کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی ساکن ایتالیا می باشد. وی در سال 1362 در اصفهان بدنیا آمد و در رشته ی هنرهای زیبای "رم" فارغ التحصیل شد. تا کنون چندین فیلم کوتاه و یک فیلم سینمایی به نام "خط فرضی" ساخته است.

چکیده ای از بیوگرافی فرنوش صمدی :

نام : فرنوش صمدی

تاریخ تولد : سال 1362 هجری شمسی

محل تولد : اصفهان

ساکن : ایتالیا

تحصیلات : فارغ التحصیل آکادمی هنرهای زیبای "رم" و معماری

فعالیت : کارگردان و فیلمنامه نویس و عضو آکادمی اسکار

 

بیوگرافی فرنوش صمدی :

فرنوش صمدی در سال 1362 در اصفهان به دنیا آمد. وی کارگردان و نویسنده ایرانی است که ساکن ایتالیا می باشد و فارغ التحصیل آکادمی هنرهای زیبای "رم" است.

 

فرنوش صمدی در زمانی که ایران بود در رشته معماری تحصیل و کار کرد. ولی یک سری از دوستان او فیلم های کوتاه می ساختند و وی کارهای آن ها را دنبال می کرد. تا اینکه یک شب به ذهنش می رسد که فیلمنامه بنویسد. او کتاب های بسیاری را درمورد فیلمنامه نویسی خواند تا اینکه توانست اولین فیلمنامه اش را بنویسد، دوستان کارگردان او به او کمک کردند تا فیلمش را بسازد. آن فیلمش را به جشن خانه سینما و چندین جشنواره داخلی و خارجی فرستاد.

 

پس از آن تصمیم گرفت که در ایتالیا رشته ی سینما را بخواند. پس از چند ماه به آکادمی هنرهای زیبا در رم رفت. در ایتالیا علاوه بر تحصیل در یک کافه شروع به کار کرد. وی از دانشگاه هنرهای زیبا در رم، ایتالیا فارغ التحصیل شد.

 

فرنوش صمدی در ابتدا کارگردانی فیلم کوتاه را انجام داد و بعد از افتخارآفرینی در جشنواره های معتبر در دنیا برای فیلم های کوتاه خود، از سال 1397 به عضویت آکادمی اسکار در آمد.

 

او تنها کارگردان زن ایرانی حاضر در بخش اصلى مسابقه فیلم هاى کوتاه جشنواره فیلم کن در سال 2021 است.

 

فرنوش صمدی کیست, فرنوش صمدی که بود, زندگینامه فرنوش صمدی

جوایز فرنوش صمدی

 

آثار و فیلم های فرنوش صمدی :

فرنوش صمدی اولین فیلم بلند خود را به نام «خط فرضی» در سال 1398 (2020) در ایران کارگردانی کرد و در ابتدا در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو 2020 به نمایش درآمد، و یک جایزه در شصت و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم وایادولید برای بهترین فیلم در بخش میتینگ پوینت دریافت کرد. همچنین نامزد دریافت دو جایزه سیمرغ بلورین در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

 

از کارهای او به عنوان کارگردانی و فیلم نامه نویس می توان به فیلم های کوتاه سکوت (سال 2016)، نگاه (سال 2017)، نقش (سال 2018)، امتحان (2019)، شاهد (سال 2020)، مسافران (2020)، ناپدید شدن و قانون 180 درجه اشاره کرد. «سکوت» فیلم کوتاه وی نامزد جایزه نخل طلا در جشنواره فیلم کن 2016 شد. فیلم کوتاه «نقش» به بخش مسابقه فیلم کوتاه پنجاه و پنجمین دوره جشنواره فیلم شیکاگو راه یافت. این فیلم کوتاه همچنین در جشنواره های Mediterraneo Festival Corto ایتالیا، FICBUEU اسپانیا، DC Shorts Film Festival آمریکا، Helsinki International Film Festival فنلاند، Corti In Cortile, Il Cinema In Breve ایتالیا و Hell’s Half Mile آمریکا حضور داشت.

 

نگاه، دومین فیلم کوتاه صمدی، نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره لوکارنو 2017 انجام داد و «جایزه بزرگ هیئت داوران» را برای فیلم کوتاه اکشن زنده در جشنواره فیلم ای اف آی دریافت کرد. همچنین برنده جایزه «کالسکه طلایی» از جشنواره فیلم زاگرب 2018 شد.صمدی فیلم نامه نویسی ناپدید شدن (2017) نخستین فیلم از علی عسگری را انجام داد، که نخستین بار در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز و جشنواره بین المللی فیلم تورنتو 2017 به نمایش درآمد و برنده جایزه بهترین فیلم در جشنواره فیلم سنگاپور 2017 شد.

 

فرنوش صمدی پس از کسب موفقیت های بسیار در جشنواره ها و مراکز مهم سینمایی جهان در نهایت توانست عضو آکادمی سینمایی اسکار شود.

 

از مجرد و متاهل بودن فرنوش صمدی اطلاعاتی در دسترس نمی باشد.

 

تصاویری از فرنوش صمدی :

 

درباره ی فرنوش صمدی, معرفی فیلم های فرنوش صمدی, جوایز فرنوش صمدی

تصاویر فرنوش صمدی

 

فعالیت فرنوش صمدی, تصاویری از فرنوش صمدی, فیلم های فرنوش صمدی

زندگینامه فرنوش صمدی

 

زندگی نامه فرنوش صمدی, فرنوش صمدی کیست, فرنوش صمدی که بود

تصاویری از آلبوم فرنوش صمدی

 

فیلم های فرنوش صمدی, درباره ی فرنوش صمدی, معرفی فیلم های فرنوش صمدی

زندگی نامه فرنوش صمدی

 

فرنوش صمدی,زندگی نامه فرنوش صمدی,فرنوش صمدی که بود

آشنایی با فرنوش صمدی

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------