رز رضوی+تصاویر رز رضویبیوگرافی رز رضوی,تصاویر رز رضوی رز رضوی بازیگر سینما، تلویزیون در 14 فروردین 1361 در تهران متولد شد

 

 رز رضوی بازیگر سینما، تلویزیون در 14 فروردین 1361 در تهران متولد شد. مترجم زبان اسپانیایی است و فعالیت هنری خود را با فیلم سینمایی ملودی به کارگردانی جهانگیر جهانگیری آغاز کرد بعد از آن در چند فیلم و سریال ایفای نقش کرد

  نام رز
    نام خانوادگی رضوی
تاریخ تولد 1361/1/14
  محل تولد تهران
    تحصیلات مترجم زبان اسپانیایی

 

 بیوگرافی و زندگینامه رز رضوی
 رز رضوی بازیگر سینما، تلویزیون در 14 فروردین 1361 در تهران متولد شد. مترجم زبان اسپانیایی است و چند کتاب هم ترجمه کرده، سالهاست که دوست صمیمی مهراوه شریفی نیاست و معتقد است خیلی چیزها را از او یاد گرفته ، تا قبل از فیلم ملودی به کلاس بازیگری نرفته اما بعد از آن یک دوره کلاسهای آقای سمندریان را دیده ،از مجموعه فعالیتهای او عبارتند از :سریالهای مختارنامه ، کلاه پهلوی ، ملکوت ، تبریز در مه و..و فیلم های بیداری رویاها ، ملودی و ...


فعالیت هنری خود را با فیلم سینمایی ملودی به کارگردانی جهانگیر جهانگیری آغاز کرد بعد از آن در چند فیلم و سریال ایفای نقش کرد تا اینکه در نهایت با بازی در سریال ملکوت به کارگردانی محمدرضا آهنج دیده شد.

گفتگو با رز رضوی درباره حاشیه های زندگی اش
رز رضوی بازیگر ایرانی با سریال ملکوت شناخته شد و پس از آن در سینما حضوری فعال داشت. امروز به وی به صحبت نشسته ایم. شخصیتی کاملا پرنشاط که از هر طرف به آن نگاه می‌کنیم ضد و نقیض هایي در آن وجود دارد که حتی خودش هم دلایل آن را نمیداند. رز یک دوست خودمانی در زندگی اش دارد که هر جا او هست  وی نیز وجود دارد و آن چیزی نیست جز ترس. گرچه اصلا نکته بدی نیست چون باعث شده بانو دکتر ما از کلی حاشیه سینما و سوپراستارها دور بماند.

از دوران کودکی تان شروع کنیم و خاطرات تلخ و شیرینی که در آن زمان داشتید؟
 رز رضوی: دوران کودکی که به خودی خود برترین دوران برای هر فردی در زندگی اش محسوب میشود از خاطرات مهدکودک رفتن گرفته و بازی هایش تا مدرسه. من خیلی طفل بازیگوشی بودم در حدی که وقتی مادرم از خانه بیرون می رفت با برادرم شروع میکردیم به خراب کاری و زمانی که مادرم باز می گشت رویه عوض می شد
 
و می شدیم بچه هاي خوبی که همه ي مامان ها دوست دارند. مثلاً ما کیسه هاي فریزر را پرآب می‌کردیم و تا مامانم از خانه بیرون می رفت و تا جا داشت کیسه هاي آبی بود که پرتاب می‌کردیم به بیرون از خانه و یکبار مادرم مچ مان را گرفت و چشم تان روز بد نبیند.

دوست داشتید وقتی بزرگ میشوید چه کاره بشوید؟
 دوست داشتم دکتر شوم اما برادرم رفت رشته مهندسی پزشکی و من هم به دنبالش از تجربی به ریاضی تغییر رشته دادم و قبول نشدم و بعد تصمیم گرفتم مترجمی زبان اسپانیایی بخوانم.

 ارتباط شما با دکترها چگونه هست؟
 من از خون می‌ترسم و اصلا دکتر رفتن، آمپول زدن و دندانپزشکی برایم وحشتناک هست.

به نظرتان شما با مردمی که شناخته شده نیستند فرقی دارید؟
 در ابتدا همه ي باید یادمان باشد که اما از یک جا آمده ایم و به یک جا هم بر میگردیم، بنابراین خیلی با هم تفاوتی نداریم اما خب در طول زندگی مان هر فردی به واسطه شرایط و نوع شغلش سبک زندگی متفاوتی دارد و هنرمندان هم به واسطه شغل شان سبک زندگی متفاوتی را دارند.

می‌گویند سینما پولساز هست و هر کس وارد این حیطه شود پولدار خواهدشد. نظر شما چیست؟
مردم باید بدانند در هر شغلی میتوان پولدار شد. چه بسا که یک بازیگر احتمالا کارش خیلی مفید باشد اما در فیلمی بازی کند که سرمایه گذاری و تبلیغ خوبی برای فیلم صورت نگیرد و به طبع همین باعث میشود که فیلم مورد دقت مردم قرار نگیرد و بازیگر هم دیده نشود. در نتیجه کار برایش پول به ارمغان نمی آورد. تمام شغل هاي دیگر هم همین هست. اگر به تمام زوایا در انها دقت نشود پول خوبی در بر نخواهدداشت.
 
گرچه این روزها بودجه دولتی برای فیلم سازی بسیار کم هست و بازیگران هم با این مالیات هایي که بابت بازی در فیلم ها میپردازند، خیلی شرایط خوبی ندارند. گرچه از سال 90 این مالیات معاف شد که خیلی از بازیگران مانند خود من تا سال 94 اطلاعی نداشتیم و مبالغ هنگفتی را پرداخت کردیم.

به جز بازیگری مشغول چه کاری هستید؟
 من از نظر شغلی که کار دیگری انجام نمی‌دهم اما غیر از آن اکثر وقتم را به ورزش کردن و مسافرت می گذرانم. در روزش رشته اسکی را به صورت تخصصی دنبال می‌کنم و تا درجه مربیگری پیش رفته ام و غیر از آن هم ورزش هاي زیرشاخه بدنسازی را دنبال کردم.
 

بیوگرافی رز رضوی,تصاویر رز رضوی

رز رضوی مترجم زبان اسپانیایی است

 
چرا اسکی؟
 رز رضوی: یکی از ترس هاي زندگی من برف بود. با اینکه سرما را دوست داشتم اما همۀ وقت} وقتی برف می آمد فکر می‌کردم اگر زمین بخورم خیلی دردناک خواهدبود. یک روز تصمیم گرفت بر همین ترس غلبه کنم برای همین رفتم و اسکی را آزمون کردم. هم برف بود و هم زمین خوردن در آن چندان. با خودم گفتم آن قدر زمین میخورم تا ترسم از برف بریزد اما مفید بعد از چند جلسه به این ورزش علاقه مند شدم و آن را تا به امروز دنبال کردم.

اهل سفر هستید و کجا را برای سفر ترجیح میدهید؟
 همه ي جای ایران را دوست دارم اما سفر به جنوب با یک گرما و گیرایی خاصی همراه هست اما به نظر من باید همه ي جای ایران را دید و صرفا نباید گفت فقط برویم این جا چون یکبار لذت برده ایم.

آدم خونگرمی هستید یا نه؟
 من آدم‌ها را دوست دارم و همین باعث می‌شود ناخودآگاه با آدم‌ها به گرمی برخورد کنم و معمولاً دیگران میگویند آدم خونگرمی هستم.

رز رضوی چه کاری دوست دارد انجام بدهد که هم دیگران را شگفت زده میکند و هم شاد؟
 نه اینکه بگویم همین اکنون اینکار را انجام میدهم اما اگر شرایط کاری و مالی این اجازه را به من بدهد دوست دارم رد آینده یک مدرسه برای کودکان نیازمند راه اندازی کنم خصوصا آنهایی که پدر و مادران شان رفته گر و کارگر میباشند تا دغدغه تحصیل این کودکان را نداشته باشند.

روز اول مدرسه خودتان را یادتان هست؟
خیلی حال عجیبی داشتم خیلی گریه کردم و اصلا در صف مدرسه نمی ایستادم و تا پایان دوران دبستان هم مدرسه را دوست نداشتم اما از اول راهنمایی قضیه عوض شد و نفر اول منطقه شدم و از آن به بعد هم دوست نداشتم حتی یک نمره از نمراتم کم شود و درس عربی و معارف هم مورد علاقه من بودند

آدم پرجنب و جوشی هستید؟
 اصلا. اکثر خودم را آدم تنبلی می‌دانستم و همۀ وقت} زمانی که به من میگفتند کار تئاتر انجام بده میگفتم این همۀ بیایم سر تمرین ها و دست پایان چند شب اجرا و تمام ولی سال جاری برای نخستین بار تجربه بازی در تئاتر اینقدر برایم با تجربه هاي شیرین همراه بود که کمی به خودم آمدم و می‌خواهم این تلاش و تکاپو را ادامه دهم. گرچه فکر می‌کنم احتمالا از صبح تا شب بشود خیلی کارهای متفاوتی را انجام داد اما من اینکار را نمیکنم.

بیوگرافی رز رضوی,تصاویر رز رضوی رز رضوی فعالیت هنری خود را با فیلم سینمایی ملودی به کارگردانی جهانگیر جهانگیری آغاز کرد


آدم پرجنب و جوشی هستید؟
 اصلا. اکثر خودم را آدم تنبلی می‌دانستم و همۀ وقت} زمانی که به من میگفتند کار تئاتر انجام بده میگفتم این همۀ بیایم سر تمرین ها و دست پایان چند شب اجرا و تمام ولی سال جاری برای نخستین بار تجربه بازی در تئاتر اینقدر برایم با تجربه هاي شیرین همراه بود که کمی به خودم آمدم و می‌خواهم این تلاش و تکاپو را ادامه دهم. گرچه فکر می‌کنم احتمالا از صبح تا شب بشود خیلی کارهای متفاوتی را انجام داد اما من اینکار را نمیکنم.

 

رز رضوی اگر بازیگر نمی شد چکار می‌کرد؟
 من قبل از اینکه بازیگر شوم در بیمه دانا کار میکردم و مدیر آنجا همۀ وقت} به من میگفت اینکار برای تو خیلی خشک هست و من دو سال و نیم در آنجا کار میکردم و مانند این بود که تمام جهان را روی سرم خراب کنند. او همۀ وقت} می‌گفت تو به درد هنر یا جهانگردی می‌خوری و خب آن زمان هیچ وقت به هنر فکر نمی‌کردم اما وقتی وارد هنر شدم فهمیدم هر چقدر کار سخت تر باشد برای من لذتبخش تر هم هست.

هم اکنون خودتان از بیمه بهره گیری میکنید؟ ثالث و بدنه؟
 حتماً ثالث را همۀ وقت} دارم اما بیمه بدنه را فقط بعضی وقت ها انجام می‌دهم. راستش هر وقت خودرو را بیمه می‌کنم هیچ وقت تصادف نمیکنم و هر وقت که خودرو بیمه ندارد تق و توق به در و دیوار میخورم.

به ازدواج فکر می‌کنید؟
 من خیلی فکر نمیکنم چون همۀ میگویند یهویی پیش آمد و خب حتماً برای من هم پیش نیامده گرچه این روزها دشواری های و فشارهای زندگی اینقدر چندان هست که مردم عادی به کنار حتی دامن هنرمندان را هم گرفته و زندگی ها خیلی دوامی ندارد.

بیوگرافی رز رضوی,تصاویر رز رضوی  

رز رضوی بازیگر ایرانی با سریال ملکوت شناخته شد

 

فیلم شناسی رز رضوی

 

سینمایی

سال تولیدنام فیلمسمتنقشکارگردان
۱۳۸۶ ملودی بازیگر لیلا جهانگیر جهانگیری
۱۳۸۶ بازگشت (بن‌بست) بازیگر   رضا شالچی
۱۳۸۷ دعوت بازیگر   ابراهیم حاتمی کیا
۱۳۸۸ بیداری رؤیاها بازیگر مینو محمد علی آهنگر
۱۳۸۹ اخراجی‌ها ۳ بازیگر ایران مسعود ده نمکی
۱۳۸۹ یک دو سه (سه قدم تا عاشقی) بازیگر هستی محمد خراط زاده
۱۳۹۰ سیاهی لشکر بازیگر   محمد خراط زاده
۱۳۹۰ شانه دوست بازیگر   محسن محسنی نسب
۱۳۹۱ یوسف هور (مرغابی دشت سرخ) بازیگر   علی اصغر شادروان
۱۳۹۱ سیب ترش بازیگر   مهدی صباغ زاده
۱۳۹۳ نقل و نبات بازیگر هانیه کمال مقدم
۱۳۹۴ شهر خاکستری بازیگر   هادی رمضانپور
۱۳۹۴ تولد نحس بازیگر   شهره لرستانی
۱۳۹۵ نیوکاسل بازیگر   محسن قصابیان
۱۳۹۵ همه چیز عادیه بازیگر   محسن دامادی

 

      مجموعه تلویزیونی

سال تولیدنام فیلمسمتنقشکارگردان
۱۳۸۱–۱۳۹۱ مختارنامه بازیگر هانیه (همسر وهب) داوود میرباقری
۱۳۸۵–۱۳۹۱ کلاه پهلوی بازیگر نفیسه سید ضیا الدین دری
۱۳۸۵ طبقه دوم بازیگر   شاهین باباپور
۱۳۸۹ ملکوت بازیگر مهتاب محمدرضا آهنج
۱۳۹۰ تبریز در مه بازیگر مریم محمدرضا ورزی
۱۳۹۲ نوشدارو بازیگر سمیه جواد اردکانی
۱۳۹۳–۱۳۹۴ نیاز بازیگر سمیرا حسین سهیلی زاده
۱۳۹۴ معمای شاه بازیگر آذر اعتمادی محمدرضا ورزی

 

   تله‌فیلم

سال تولیدنام فیلمسمتنقشکارگردان
  جستجو      
  پرونده خانم صیام      
۱۳۸۵ پرنده شاهین بازیگر   علی عبدالعلی زاده
۱۳۸۷ پسرها سرباز به دنیا نمی‌آیند     شاهد احمد لو
۱۳۹۲ تشنج     محمد خراط زاده
۱۳۸۷ ماه منیر   هستی شهره لرستانی
۱۳۸۸ آقای دو پهلو   کاترین محسن منشی زاده
۱۳۹۵ آوار     فرناز امینی
         

 

 

تصاویر رز رضوی

 بیوگرافی رز رضوی,تصاویر رز رضوی

عکس های رز رضوی

عکس های رز رضوی,عکس های رز رضوی

تصاویر رز رضوی

عکس های رز رضوی,رز رضوی بیوگرافی,بیوگرافی رز رضوی,

عکس های اینستاگرام رز رضوی

عکس های رز رضوی,رز رضوی بیوگرافی

جدیدترین تصاویر رز رضوی

بیوگرافی رز رضوی,عکس های رز رضوی

عکس های رز رضوی بازیگر جوان ایرانی

عکس های رز رضوی,رز رضوی بیوگرافی

تصاویر رز رضوی

عکس های رز رضوی,رز رضوی بیوگرافی

 

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته

 

منبع:

wikipedia.org

ماهنامه دیده بان

صفحه شخصی رز رضوی

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------