متن های زیبا و ادبی به مناسبت روز نیروی دریایی جملات روز نیروی دریایی

 

روز نیروی دریایی، روزی است که دلاورمردان شجاع نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با کمترین امکانات و با ایثار جان، بزرگ ترین ضربه را بر پیکر نیروی دریایی ارتش بعث عراق وارد ساختند و شجاعانه از حقانیت و یک پارچگی سرزمینی ایران اسلامی دفاع کردند. آنها با اهدای خون خود در آب های خروشان خلیج فارس، به ندای حق لبیک گفتند و با افتخار شربت شهادت نوشیدند. به مناسبت رشادت ها و دلاورمردی های نیروی دریایی ارتش و دفاع از جزایر، بنادر، سواحل و دریاهای کشور در دوران جنگ تحمیلی، هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش نام گرفت تا همه ساله حماسه باشکوه دریادلان و یاد شهیدان والامقامشان گرامی داشته شود.

 

پیام تبریک به مناسبت روز نیروی دریایی, تبریک روز نیروی دریایی

 جملات روز نیروی دریایی

 

نیروی دریایی آن وقتی که ضروری شد وارد بشود در دریا, حقاً کارهای بزرگ و برجسته‌اي را انجام داد. دریا دلان نیروی دریایی امید آنکه همه ی وقت دریایی بمانید و از هیچ چیز نهراسید. درود برشما که قلب‌هایتان دریای شجاعت‌ و مردانگی و جان‌هایتان, کمینگاه شکار شرک هست و شرارت.درود بر شما! که همسفران آفتابید و همراهان ماهتاب! شب‌هایتان پر از شکوه هست و روزهایتان لبریز از حماسه. چشم‌هایتان دریایی خاموش هست و گام‌هایتان توفانی پر خروش.

 

پیام تبریک به مناسبت روز نیروی دریایی, تبریک روز نیروی دریایی

 متن های زیبا به مناسبت روز نیروی دریایی

 

درود بر شما که دریا تبارید و دریانورد. ایستاده‌اید بر افق ماه مالامال از روشنی و چشم دوخته‌اید به فردای پر فروغ.درود بر شما! که برد نگاهتان, دورترین نقطه پایانِ دریاست و عمق تماشایتان بلندتر از بی‌قراری بیدهای مجنون و سروهای سر به زیر.درود بر شما که کوله‌بارتان جرأت هست و جسارت.

ایستاده‌ اید تا مین‌هاي مکر راکه چون غبار بر چشم دریا خلیده‌اند, بزدایید و پیش برانید. ایستاده‌اید تا غیرت, پشت واژه ترس مخفی نشود و ایثار در پشت چهره تملّق, رنگ نبازد.درود بر شما دریا دلان که در هیچ کجای حادثه, جایتان خالی نیست; نه از مین‌هاي شناور می‌هراسید و نه از آشوب توفان‌ هایي که رام نگاه شمایند.پهنه نگاه نیل‌گون خلیج فارس و گستره نامتناهی خزر, مانوس با نگاه آبی شما هست.

 

پیام تبریک به مناسبت روز نیروی دریایی, تبریک روز نیروی دریایی

متن های زیبا و ادبی به مناسبت روز نیروی دریایی

 

تلاش های نیروی دریایی در آب های خلیج فارس و مرزهای آبی کشور در عرصه دفاع از کشور اسلامی مان ستودنی است. این نیرو، هنوز هم بر عرشه کشتی افتخار و صلابت خود استوار ایستاده است. رویارویی آنان با نیروی دریایی دشمن و آن همه افتخارها و نیز کنترل و بازرسی کشتی ها در خلیج فارس و تنگه هرمز و مهم تر از همه، نبرد قهرمانانه آنان در برابر امریکای متجاوز و حضور جدی در آب های بین المللی، نشانه اقتدار و اعتبار این نیروی بزرگ و سرافراز است و ملت ایران باید به چنین ارتش مؤمن و وفادار افتخار کند. رشادت ها و دلاورمردی های نیروی دریایی ارتش در دفاع از کیان ایران اسلامی، نام نیروی دریایی ارتش را با افتخار بر زبان ها جاری کرده است.

 

پیام تبریک به مناسبت روز نیروی دریایی, تبریک روز نیروی دریایی

 متن ادبی درباره روز نیروی دریایی

 

هم اکنون نیروی دریایی، امنیت کشتی رانی در دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را برقرار کرده و از همه تهدیدها و فرصت ها آگاه است. در حال حاضر، نیروی دریایی به همت و تلاش متخصصان جوان توانسته است بسیاری از تجهیزات نظامی را بومی کند و به خودکفایی برسد. برای نمونه، ساخت انواع سامانه های الکترونیکی و ناوها و ناوشکن های نیروی دریایی و نیز انواع سامانه ها برای زیردریایی و زیرسطحی برخی از این دستاوردهاست. از سوی دیگر، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره با انجام تمرینات و مانورهای دریایی در خلیج فارس و دریای عمان، آمادگی خود را برای هر گونه حمله و تجاوز خارجی حفظ کرده است و هر گونه تهدید را با واکنش جدی پاسخ می دهد.

 

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوتهداستان های جالب و خواندنی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------