تازه های هنر در خانه

کندی بار, کندی بار چیست, طرز تهیه کندی بار چگونه است

کندی بار چیست؟ انواع نمونه های زیبا و شیک

کندی بار تولد کودکان طرز تهیه کندی بار چگونه است؟ پذیرایی به وسیله شکلات و شیرینی‌جات، خیلی وقت است…

آموزش اولیه هنر رزین اپوکسی به صورت تصویری آموزش اولیه رزین اپوکسی, مراحل ساخت رزین اپوکسی

آموزش هنر رزین اپوکسی

 

 آموزش هنر رزین کاری

این دستورالعمل گام به گام در ایجاد هنر رزین سازی خود به شما می دهد. همراه با گام به گام چند نکته در مورد نحوه به دست آوردن جلوه های خاص در انتها ارائه شده است.

کاربرد رزین اپوکسی چیست؟

استفاده از رزین های اپوکسی به بیش از 50 سال قبل باز می گردد و امروزه از پرکاربردترین مواد در مصارف مختلف هستند. استفاده از آن ها تنها برای پوشش نیست، بلکه در صنایع مختلف مانند هوافضا، عمران، صنایع اتومبیل و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

رزین های اپوکسی مقاومت شیمیایی دارند و در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند به همین خاطر با اینکه جز دسته رزین های مصنوعی گران قیمت هستند ولی کاربرد فراوانی در صنعت و هنر دارند.

 

آرتِ رزین اپوکسی که کاملاً شفاف و مناسب برای کارهای حجم از جمله زیورآلات و تزیینی هستند. استفاده از زیورآلات رزینی امروز در بین دختران جوان بسیار رایج شده است.

از آرتِ رزین اپوکسی ها می توانید برای تزیین میز و تابلو و ... استفاده کنید.

 

آموزش اولیه هنر رزین اپوکسی

دستورالعمل هنر رزین سازی به صورت گام به گام و همچنین چند نکته در مورد نحوه به دست آوردن جلوه های خاص در این مطلب ارائه شده است.

 

مرحله 1: خرید مواد

مواد اساسی مورد نیاز این پروژه عبارتند از:

 

بومها

که می تواند بوم های نقاشی معمولی باشد، اما در مورد من، من از تخته سه لا بالتیک 1/2 استفاده می کنم، زیرا ارزان تر از بوم های جداگانه است و توس بالتیک از سایر تخته سه لاها صاف تر است.

 

رزین و هاردنر

اکنون این کمی گران قیمت است، اما هر رزینی که نسبت رزین اپوکسی شفاف و سخت کننده نسبت 1به1 و یا 1 هاردنر و 2 رزین باشد که بسیار خوب عمل کند. سعی کنید از آرت رزین های شفاف استفاده کنید.

 

رنگ / اسپری رنگ

رنگ اکریلیک 60 گرم. بطری ها رنگ کافی را برای ساخت چندین قطعه فراهم می کنند. من بیش از 3 متر مربع را درست کردم. از قطعات و هنوز رنگ بیشتری برای من باقی مانده است. رنگ اسپری مخصوص چیدن برگ چوب است تا بافت چوب از طریق قطعه نشان داده نشود.

 

لیوان یکبار مصرف پلاستیکی

من بیش از یک بار از یک فنجان استفاده نمی کنم، بنابراین استفاده از لیوان های یکبار  مصرف ارزان قیمت بهترین نتیجه را دارد.

 

چوب های بستنی های بزرگ (چوب های پزشکی)

اینها برای مخلوط کردن رزین و همچنین مخلوط کردن رنگ به رزین است، برای این منظور من برای هر فنجان یک عدد استفاده می کنم. زیرا رنگ ها مخلوط نشوند.

 

غلاف پلاستیکی

من از کیسه های زباله 55 گالنی استفاده می کنم، اما خرید آن احتمالاً هزینه بیشتری نسبت به خرید مقداری ورق پلاستیکی دارد تا یک محل کار خوب ایجاد کنید که میزهای پیشخوان شما را خراب نکند.

 

دستکش لاتکس

برای محافظت از دستان خود در برابر رزین. اگر مقداری روی دستتان افتاد، مشکل خاصی نیست، فقط آن را پاک کنید و دستان خود را بشویید.

 

لوله پی وی سی (اختیاری)

این برای ساخت یک پوشش قاب محافظ است، همراه با یک غلاف پلاستیکی برای قرار دادن در اطراف و بالا برای جلوگیری از گرد و غبار و خراب شدن کار شما. من فکر می کنم یک جعبه مقوایی نیز به خوبی کار می کند، اما باید بزرگتر از قطعه شما باشد.

 

دستگاه حرارتی

ابزاری برای این هنر مورد نیاز است که گرما داشته باشد، اما یک مشعل نیز به همان اندازه کارایی دارد. هدف آن این است که حباب های موجود در رزین شما را از بین ببرد. این دستگاه حرارتی می تواند سشوار باشد یا فندک.

 

مرحله 2: چوب برش دهید

برای این مرحله، چوب ها را به اندازه دلخواه برش دهید، سپس لبه ها را سنباده بزنید تا صاف و کمی گرد شوند. از چوب یا وسایلی استفاده کنید که تاب کمتری داشته باشد زیرا رزین نواحی زیرین را پر می کند و لبه های سفید روی کار شما باقی می ماند.

 

مرحله 3: آماده سازی چوب

رنگ آمیزی چوب با اسپری یک هدف دارد. چوب دارای خطوط تیره و روشن است و رنگ یکدستی ندارد با اسپری کردن زیر کار، کار زیبا و جذابی بدست می آورید.

 

روی چوب را با اسپری رنگ کنید

 

مرحله 4: برنامه ریزی رنگ ها

همه به خود شما بستگی دارد، رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید، به دنبال ترکیب رنگ ها بگردید، یک منظره را مجسم کنید، رنگ های موجود در طبیعت را دنبال کنید.

 

رنگ های مورد نظرتان را آماده کنید

 

مرحله 5: بوم و فنجان ها را آماده کنید

آماده سازی لیوان ها فقط قرار دادن یک فنجان برای هر رنگی است که استفاده می کنید. آماده سازی بوم، شامل قرار دادن آن در بالای چیزی است که روی آن کار می کنید، همچنین هنگام آماده سازی بوم، از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

بوم و فنجان هایتان را آماده کنید

 

مرحله 6: مخلوط کردن رزین و هاردنر

مخلوط کردن رزین بسیار ساده است، فقط دستورالعمل های موجود در بطری را دنبال کنید. متداول ترین روش مخلوط کردن هاردنر و رزین اپوکسی مخلوط شدن با نسبت 1به1 است. هنگام مخلوط کردن، همه آن را در 1 فنجان مخلوط کنید و اطمینان حاصل کنید که حدوداً 7 دقیقه مخلوط شده باشد. کناره های فنجان و کف آن را کامل هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند، در غیر این صورت، رزین آن طور که باید تنظیم نمی شود. خیلی آرام هم بزنید تا حباب داخل آن ایجاد نشود.

 

مخلوط رزین ها را داخل ظرف های جدا بریزید

 

مرحله 7: رزین را درون فنجان ها بریزید

داخل فنجان ها، رزین آماده شده بریزید. اگر بیشتر از یک رنگ می خواهید درست کنید، رزین بیشتری اضافه کنید. پس از ریختن رزین، رنگ اکریلیک را به هر فنجان اضافه کنید. هر بار کمی اضافه کنید، تا رنگ آن کمی غلیظ شود و شفاف باشد. برای شروع یکدفعه مقدار زیادی رنگ اضافه نکنید، زیرا اگر مقدار زیادی اضافه کنید، واکنش سریعتر اتفاق می افتد و رزین شما در فنجان ها سفت می شود. اگر مقدار زیادی اضافه شد، سریع کار کنید.

 

رنگ ها را داخل رزین ها مخلوط کنید

 

مرحله 8: ریختن رزین روی چوب

این مرحله در مورد چگونگی تصور قطعه خود است. رزین خود را دقیقاً همانطور که تصور می کنید بریزید، اما قبل از خشک شدن و قرار گرفتن رنگ ها به شکل دلخواه آن را تکان ندهید زیرا تغییراتی ایجاد خواهد شد. فقط برای مطمئن شدن از وسیله ی گرمایی مانند فندک حباب های آن را از بین ببرید.

 

رنگ ها را به سلیقه ی خود روی تابلو بریزید و حباب ها را از بین ببرید

 

مرحله 9: از بین بردن حباب ها

 

حتما حباب های کار را از بین ببرید.

 

مرحله 10: قطعه خود را بپوشانید

با روکش از قبل ساخته شده، چه از نوع پی وی سی و پلاستیک و چه یک جعبه مقوایی روی کار را بپوشانید. فقط مطمئن شوید که به قطعه شما برخورد نمی کند. پوشش را روی آن قرار دهید و بگذارید حداقل 8 ساعت بماند. برای اطمینان از اینکه تنظیم شده است، قطعه را لمس نکنید، در عوض، رزینی را که از روی صفحه چکه کرده بود را لمس کنید.

 

وسیله ی طراحی شده را بپوشانید

 

مرحله 11 : باز کردن روکش

برداشتن روکش قسمت بسیار جالب و لذت بخشی است زیرا این لحظه ای است که شما می توانید در نهایت جزئیات شاهکار خود را بررسی کنید.

 

انتهای کار رزین اپوکسی

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------