نکات مهم برای انتخاب ماشین عروسماشین عروس, انتخاب ماشین عروس, نکات ضروری در انتخاب ماشین عروس

انتخاب ماشین عروس

 

انتخاب ماشین عروس

از مهم ترین کارها در تدارکات عروسی، ماشین عروس و گل آرایی آن می باشد. بعضی به دنبال ماشین های گران قیمت و مدرن هستند و با کرایه کردن این ماشین ها سعی می کنند روز عروسی خود را باشکوه برگزار کنند. بعضی دیگر به دنبال ماشین های کلاسیک و قدیمی هستند. ولی باید در انتخاب ماشین عروس و گل آرایی آن نکاتی را در نظر داشته باشید که این شب تکرار نشدنی را با مشکل مواجه نکنید.

ماشین خودتان یا ماشین اجاره ای؟

چنانچه خودتان ماشین دارید، نخستین پیشنهاد این است که از همان برای ماشین عروسی استفاده کنید. این کار چندین مزیت دارد. اول اینکه در هزینه ها صرفه جویی می کنید. دوم اینکه هر زمان سوار آن ماشین شوید، خاطره روز عروسی براتان زنده می شود و لذت می برید.

 

چنانچه خودتان ماشین ندارید و نمی خواهید هزینه زیادی برای آن بپردازید، می توانید ماشین بستگان و دوستان را قرض بگیرید. ولی چنانچه ترجیح می دهید، ماشین کرایه کنید، داستان تازه آغاز می شود. امروزه روز با کرایه کردن ماشین های مدرن و و همینطور قدیمی و یا عتیقه و اسپرت یا کلاسیک با راننده و حتی بدون راننده می توان اجاره کرد و بعضی موسسات اتومبیل ها را به صورت ساعتی و یا حتی روزانه کرایه می دهند.

 

ماشین عروس, انتخاب ماشین عروس,نکاتی برای انتخاب ماشین عروس

ماشین عروس

 

خودروی انتخابی خود را قبل از رزرو کردن ببینید

حتماً پیش از رزرو خودرو، ماشین عروس مورد نظر خود را ببینید تا روز عروسی به خوبی بدانید که سوار چه ماشینی خواهید شد. این کار به شما برای تصمیم گیری در انتخاب مدل و استایل ماشین عروسی‌ تان خیلی کمک می‌ کند. به جز این، پیش از عقد قرارداد همه چیز خودرو انتخابی خود را کنترل نموده و هر نوع آسیب را به شرکت اطلاع دهید.

 

اجاره ماشین عروس با راننده یا بدون راننده ؟

عزیزان دامادی که بدنبال ریسک نیستند و برایشان تفاوتی نمی کند که خود پشت فرمان ماشین عروس بنشینند و یا یک راننده ، تمایل بیشتری به اجاره اتومبیل با راننده دارند، چون در این شرایط همه مسئولیت خودرو به عهده راننده ای شرکت و مجموعه ای می باشد که ماشین را از آن عزیزان اجاره کرده اند.

 

در این صورت یعنی اجاره ماشین عروس با راننده احتیاج به هیچگونه وجه و یا مدرک ضمانتی نمی باشد و همه مسئولیت به عهده راننده ای می باشد که مجموعه کرایه اتومبیل بهمراه ماشین در اختیار عروس داماد های عزیز قرار می دهد.

 

از علل دیگر اجاره ماشین با راننده می تواند ، نداشتن گواهینامه ، انقضای گواهینامه و یا نداشتن تجربه کافی رانندگی با خودروهای دنده اتوماتیک باشید چون عمدتا ماشین های لوکس و مدرن دنده اتوماتیک می باشند.

 

اما برخی از دامادهای عزیز تمایل دارند خود به عنوان راننده ماشین باشند تا در فیلم عروسی شان زیباتر جلوه دهد، قوانین اص خود را دارد.

 

ماشین عروس, انتخاب ماشین عروس,ماشین عروس و نکته های لازم برای انتخاب آن

 نکات ضروری در انتخاب ماشین عروس

 

رنگ ماشین عروس

اغلب بهترین رنگ برای ماشین عروس سفید است. چون عروس به معنای سفید است و رنگ سفید سمبل عروس است .

 

گل آرایی ماشین عروس

گل آرایی ماشین عروسی خیلی اهمیت دارد و اینکه چه نوع گلی می خواهید روی آن بزنید. باید در مورد آن به توافق برسید. برای ماشین های تیره یا مشکی بهتر است از گل هایی که رنگ تند دارند استفاده کنید یا ماشین هایی که خاکستری و بژ رنگ هستند می توانید گل های صورتی استفاده کنید. ماشین های سفید هماهنگی بهتری با گل ها دارند و نمی توان تنها یک رنگ گل برای آن در نظر داشت. در مقاله آموزش گل آرایی ماشین عروس نکاتی ذکر شده که پیشنهاد می کنم حتما آن را مطالعه نمائید. 

 

ماشین عروس, انتخاب ماشین عروس,نکاتی مهم در انتخاب ماشین عروس

 نکاتی مهم در انتخاب ماشین عروس

 

داشتن فضای کافی داخل ماشین عروس

چنانچه لباس عروس خیلی پف دار یا پرچین است در این موارد لازم است از ماشینی استفاده شود که جای کافی داشته باشد تا از چروک شدن لباس شما پیشگیری گردد.

 

در نظر گرفتن زمان کرایه ماشین عروس

چنانچه شما تمایل دارید ماشین عروس را به صورت ساعتی کرایه کنید چند ساعت بیشتر در نظر بگیرید و به فکر بدقولی مهمان ها و عکاسان و آرایشگر و ترافیک راه هم باشید.

 

ماشین عروس, انتخاب ماشین عروس,نحوه انتخاب ماشین عروس

نحوه انتخاب ماشین عروس

 

همراهان عروس و داماد را فراموش نکنید

انتخاب مدل ماشین عروس به سلیقه و توان مالی شما بستگی دارد ولی یکی از عوامل اثرگذار در انتخاب آن تعداد ساقدوش‌ های عروس و داماد و کسانی است که قرار است سوار ماشین عروس شوند؛ چنانچه برای ساقدوش‌ ها ماشین دیگری در نظر دارید رزرو زودتر آن را فراموش نکنید. از آن جایی‌ که انتخاب و اجاره ماشین عروس برای زوج‌ ها خیلی هیجان‌ انگیز است و امکان دارد سبب فراموشی اجاره دیگر خودرو های مورد نیازشان شود.

 

مراقب چسب ها باشید!

در موقع تزئین ماشین عروس و همین طور بعد از پایان مراسم هنگامی که می خواهید گل ها و تزئینات را از روی ماشین بردارید مراقب چسب های به کار رفته باشید تا رنگ اتومبیل را خراب نکنند به خصوص اگر ماشین را کرایه کرده اید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------