خریدفرش,فرش ماشینی,فرش دستبافX

تازه های مهارتهای زندگی


سمپاشی,از بین بردن حشرات,سمپاشی منازل

سمپاشی و ریشه کنی حشرات با استفاده از سموم ارگانیک

سمپاشی منازل سمپاشی جهت از بین بردن حشرات خانگی بهتر است قبل از هراقدامی با کارشناسان حشره شناسی…

9 اسرار تعمیر خودرو که فقط رانندگان با تجربه می دانند 

چیزهای زیادی وجود دارد که شاید درباره اتومبیل خود آنها را نمی دانید

 

چیزهای زیادی وجود دارد که شاید درباره اتومبیل خود آنها را نمی دانید. در حقیقت، کارشناسان واقعی خودرو به شما خواهند گفت که بعضی از مواردی که فکر می کنید درباره اتومبیل خود می دانید ممکن است کمتر از واقعیت باشد.

این که آیا شما سالهاست که صاحب یک ماشین هستید یا فقط یاد گرفته اید که چگونه رانندگی کنید، چیزهای زیادی وجود دارد که شاید درباره اتومبیل خود آنها را نمی دانید. در حقیقت، کارشناسان واقعی خودرو به شما خواهند گفت که بعضی از مواردی که فکر می کنید درباره اتومبیل خود می دانید ممکن است کمتر از واقعیت باشد. به عنوان مثال تعداد زیادی از کارهایی که برای ماشین خود انجام می دهید ممکن است غیر ضروری باشد.

 

بنابراین لیستی از نکات و ترفندهای متخصص را به اشتراک می گذاریم که با آن ها آشنا شوید.

 

1. ممکن است باتری خودرو شما نیازی به تعویض نداشته باشد.

اگر به نظر می رسد که باتری خودرو شما مشکل دارد، اولین غریزه شما این است که باتری را تعویض کنید. اغلب، سیم های باتری به دلیل خوردگی مشکل ایجاد می کنند. یک ترفندی که مردم می توانند برای رفع این مشکل استفاده کنند ریختن نوشابه مشکی روی سیم ها است. که به مبارزه با فرسایش کمک می کند. یا ممکن است شارژ باتری به جای آن ارزان تر و آسان تر باشد. اگر نیاز به تعویض باتری دارید، اطمینان حاصل کنید که باتری جدید نو باشد زیرا باتری ها می توانند با گذشت زمان خراب شوند.

 

ریختن نوشابه مشکی روی سیم های باتری باعث از بین رفتن فرسایش می شود

 

2. مهمتر این است که مطمئن شوید که روغن را از بین نبرید تا روغن آن را تمیز نگه دارید.

اگر فکر می کنید مجبور هستید هر 3،000 مایل روغن اتومبیل خود را مجدداً پر کنید، باید بدانید که متخصصان واقعاً پیشنهاد کردند که حدود 7،500 مایل انتظار داشته باشید، در حالی که برخی متخصصان ادعا می کنند صبر کردن حدود 10،000 مایل بی خطر است. وقتی صحبت از روغن خودرو می شود، مهمتر است که مطمئن شوید روغن ماشین شما به جای کثیف بودن، تمام نشود. روغن ریزی خودرو و یا تبخیر روغن در اتومبیل های مدرن از دلایل تمام شدن روغن می باشد.

 

از تمام نشدن روغن اتومبیل تان مطمئن شوید

 

3. زنگ زدگی روی لنت های ترمز خود را بررسی کنید.

وقتی صدای ترمز ماشین را می شنوید، اولین غریزه شما این است که آنها را جایگزین کنید. به طور معمول، بهتر است ترمزها را برای زنگ زدگی درمان کنید که با مسواک زدن، خراشیدن آن به راحتی از بین می رود. به طور کلی، لنت های ترمز نیازی به تعویض ندارند تا زمانی که 90٪ از بین بروند.

 

زنگ زدگی روی لنت های ترمز خود را از بین ببرید

 

4- با بازرسی های رایگان مراقب باشید.

وقتی مکانیک شما به شما می گوید ماشین شما به چه چیزهایی احتیاج دارد و چه چیزهایی نیست، احتمالاً نمی خواهید یک متخصص را زیر سؤال ببرید. متأسفانه، مکانیک هایی در خارج از کشور وجود دارند که بیشتر به شما در زمینه اختصاص مشکلات پرداخت می کنند و حتی اگر اتومبیل خود را به یک "بازرسی رایگان" منتقل کنید. خوشبختانه علائمی وجود دارد که باید به دنبال آن باشید.

 

برای یک، اگر آنها ادعا می کنند که یک قسمت نیاز به تعویض دارد، یک مکانیک قابل اعتماد آن قسمت را به شما نشان می دهد و توضیح می دهد که چرا نمی توان آن را ثابت کرد. مکانیکی که فقط انتظار دارد کورکورانه آن را جایگزین کند، ممکن است بخواهد به صورتحساب شما بیفزاید. حتی زبان هم می تواند مسئله ای باشد. مراقب مکانیک باشید که ادعا می کند مشکلات برای توضیح بیش از حد پیچیده هستند، آنها سعی می کنند شما را از فکر کردن چیزی که مورد نیاز است بترسانند یا حتی سعی کنند شما را در مقابل سؤال شما قلدری کنند.

 

از صحبت های مکانیک خود مطمئن شوید

 

5- از مکانیک خود بخواهید تا تایرهای خود را بچرخاند.

وقتی نوبت به چرخیدن لاستیک هایتان می رسد، از مکانیک خود نپرسید. نه تنها دشوار است که بگوییم که آیا آنها واقعاً جابجا شده اند، بلکه بسیاری از متخصصان اعتقاد ندارند که این در واقع به لاستیک در بهبود سرعت کمک می کند. اگر برای چرخاندن لاستیک های خود به مکانیک خود نیاز دارید و به هر دلیلی اجتناب ناپذیر می شود، آنها را با گچ علامت گذاری کنید تا از چرخش تایرها مطمئن شوید.

 

روی لاستیک هایتان با گچ علامت بزنید تا از چرخیدن آن ها مطمئن شوید

 

6. از چراغ موتور چک نترسید.

شایع ترین دلیل چراغ موتور شما در داشبورد شما ظاهر می شود زیرا درب گاز شما به اندازه کافی چسبیده نیست و باعث ورود اکسیژن از درون خط گاز می شود. اغلب، آنچه در داشبورد شما ظاهر می شود، به جای مشکلات واقعی ماشین، به طراحی وسیله نقلیه یا مشکلات نرم افزار بستگی دارد. (بیشتر بخوانید: دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو)

 

چراغ موتور چک به جای مشکلات واقعی ماشین، به طراحی وسیله نقلیه بستگی دارد

 

7. احتمالاً نیازی به مواد افزودنی خاصی ندارید.

یک متخصص ماشین یا مکانیک ماشین باید مواد افزودنی خاصی را برای موتور، مخزن بنزین یا گیرنده شما پیشنهاد دهد تا به عملکرد ماشین شما کمک کند. در واقع، ماشین شما قبلاً از بنزین و روغن موتور مواد افزودنی خاصی دریافت می کند. نکته مهمی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که به طور منظم روغن را تغییر دهید.

 

به طور منظم روغن را تغییر دهید

 

8- دوره های رانندگی آنلاین می توانند به پیشرفت تجربه رانندگی شما کمک کنند.

گذراندن دوره های رانندگی آنلاین مزایای زیادی دارد: آنها می توانند به شما در پس انداز کردن بیمه اتومبیل، گرفتن امتیاز از سابقه رانندگی خود کمک کنند و شما را در قوانین رانندگی به روز نگه دارند.

 

دوره رانندگی آنلاین می تواند شما را در قوانین رانندگی به روز نگه دارد

 

9. از سرعت جلوگیری کنید.

مگر اینکه در The Fast and Furious ستاره بازی کنید، هرگز نباید هنگام رانندگی از محدودیت های سرعت عبور کنید. این نه تنها خطر ابتلا به تصادف و مشکل در قانون را افزایش می دهد، ریاضیات پایه نشان می دهد که سرعت فقط در سفرهای طولانی کمک می کند. این امر به این دلیل است که هر چه سریعتر بروید، باید بیش از حد مجاز برسید، اما با همان افزایش متناسب. در سفری کمتر از 500 مایل، که بیش از یک ساعت طول دارد، بیشترین ذخیره شما 12 دقیقه است.

 

هرگز نباید هنگام رانندگی از محدودیت های سرعت عبور کنید

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------