اصول مهم برای پولدار شدن 

به گونه ای سرمایه گذاری کنید که بتوانید آن را برای کودک خود توضیح دهید

 

پولدار شدن زیاد سخت نیست. فقط کافیست اراده کنید. در این مقاله اصولی را که باید برای پولدار شدن رعایت کنید را گردآوری نموده ایم. با ما همراه باشید!

 

چگونه پولدار شویم؟

بسیاری از اشخاصی که بدنبال یافتن بهترین روش های کسب موفقیت و ثروت شخصی هستند، همیشه با مقاله های بلندی روبه رو می شوند که توصیه های متنوعی در خود گنجانده‌اند و بعضا هم قابل اجرا نیستند، یا دست کم تحقق آنها برای همه افراد ممکن نیست.

 

اما تقریبا همه توصیه های موجود در راستای کسب درآمد و پولدار شدن را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد: کمتر از درآمد خود خرج کنید. این عقیده در سبک زندگی و تناسب اندام هم مصداق دارد: کمتر از آنچه می سوزانی، کالری مصرف کن!

 

در همین راستا ما در ادامه این مطلب ۱۰ تک جمله در رابطه با موفقیت در بیزینس شخصی و راه های کسب درآمد بیشتر را برایتان نوشته ایم که می توانید با سرلوحه قرار دادن آنها در کارها و امور زندگی‌تان به اهداف بزرگ خود دست پیدا کنید. برای آشنایی با این توصیه‌ها تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

سرمایه گذاری به شکل ساده و قابل توضیح

وارن بافت، یکی از ثروتمندترین سرمایه گذارهای جهان گفته: «در مدارس و دانشگاه های تجارت و کسب و کار اصولا به رفتارهای عجیب و سخت و پیچیده نمره و پاداش بیشتری می دهند، اما واقعیت این است که کارهای ساده همیشه اثرگذاری بیشتری دارند.»

 

این مساله به خصوص در سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت است. همچون ارائه یک معامله پیشنهادی اگر شما نتوانید آن را در یک یا دو جمله توضیح دهید احتمال اینکه نتوانید آن را به انجام برسانید هم زیاد خواهد بود. به گونه ای سرمایه گذاری کنید که بتوانید آن را برای کودک خود توضیح دهید.

 

سرمایه گذاری روی توانایی های خود

سعی کنید وقت خود را صرف خودتان کنید. هر روز بر مهارت و توانایی هایتان بیفزایید و  ارتباط های اجتماعی بیشتری داشته باشید. ورزش و تناسب اندام را در اولیت زندگی روزمره خود قرار دهید. با همین کارهای به ظاهر ساده می‌توانید نتایج بلند مدت ارزشمندی در زندگی کسب کنید.

 

وقتی روی خود و مهارت های خود سرمایه گذاری می کنید، نتایج بهتری هم کسب خواهید کرد. بهترین سرمایه گذاری شما روی خودتان است.

 

پول خود را برای خرید اجناس دور نریزید

وقتی پول و سرمایه خود را صرف خرید اجناس مختلف می کنید، فقط همان اجناس برایتان باقی می مانند نه پول و سرمایه!

 

همانطور که ارزش پول هر روز کمتر می شود، لذت و شادمانی پس از خرید یک لباس یا کفش نو هم خیلی سریع از بین می رود. بنابراین، دفعه بعد که می خواهید کفش نو برای خود بخرید از خود بپرسید آیا واقعا به آن نیاز دارید یا خیر. اگر لازم ندارید، پول خود را برای خرید آن دور نریزید.

 

بیزینس شخصی

وقتی کارمند یا کارگر فرد دیگری هستید، هرگز از یک حد مشخص حقوق شما بیشتر نمی‌شود. با کار کردن برای بقیه نمی توانید بیشتر از آنچه دیگران برایتان ارزش قایل هستند و فکر می کنند به آن اندازه ارزش دارید، درآمد داشته باشید.

 

سعی کنید یک بیزینس شخصی برای خود راه اندازی کنید تا در زندگی پیشرفت کنید.  وقتی برای دیگران کار می کنید درآمد شما همیشه محدود است.

 

پس انداز کردن

برخلاف تصور عام، پس‌انداز یک هزار تومان برابر با درآمد یک هزار تومان نیست؛ بلکه بیشتر از آن ارزش دارد. اگر شما بتوانید بیشتر از هزینه کردن در زندگی خود پس انداز داشته باشید سریع تر می توانید به ثروت دست پیدا کنید. پس انداز کردن یک هزار تومان مثل این است که سه هزار تومان درآمد داشته‌اید.

 

به جای اینکه بدنبال یافتن روشی برای کسب درآمد بیشتر باشید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید پول و مبلغ بیشتری را در هر ماه پس‌انداز کنید. دنبال کردن این هدف چندان سخت نیست، فقط کافی است تعداد دفعاتی که به رستوران، کافه یا سینما می‌روید را کاهش دهید. همچنین از خرید وسایل و محصولاتی که نیازی به آن ندارید و فقط خوشتان آمده هم دست بردارید.

 

ارزش قایل شدن برای علاقه مندی ها و مهارت های خود

پول و آینده زندگی شما برای هیچ کسی غیر از خودتان اهمیت ندارد. این را همیشه به یاد داشته باشید که فقط «خود» شما هستید که به آینده و پولتان اهمیت می دهید و دلسوزتر از خودتان در زندگی تان وجود ندارد. پس برای علاقه مندی ها و مهارت های خود ارزش بیشتری قایل شوید.

 

گرفتن وام در حد توان مالی

شاید در نگاه اول تصور کنید که با وام گرفتن می توانید سریع تر به اهداف مالی خود دست پیدا کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که چندین سال طول می کشد تا قسط های این وام را پرداخت کنید. قرض گرفتن هم به همین صورت است، شاید با قرض گره کوچکی از زندگی خود باز کنید، اما در نهایت باید آن را نیز پس بدهید و چه بسا این قرض گرفتن هر ماه شما را عقب تر نگه دارد.

 

قبل از وام گرفتن به این فکر کنید که چقدر طول می‌کشد تا آن را پس دهید و چه تاثیری روی زندگی شخصی شما خواهد داشت.  قرض یا وام گرفتن خیلی آسان است و یک دقیقه وقت می گیرد، اما پس دادن آن شاید تا آخر عمر طول بکشد.

 

قرض گرفتن در حد توان مالی

هرگز بیشتر از آنچه در توانتان هست پول قرض نگیرید زیرا این امر در نهایت به شکست مالی و مشکلات بیشتری در زندگی شما منتهی خواهد شد.  بیشتر از توان مالی خود پول قرض نگیرید.

 

سبک زندگی خود را داشته باشید

متاسفانه گاهی پیش می آید که نظر دیگران برایمان مهم می شود و سعی می کنیم برای حرف مردم یک سری کارها را انجام دهیم که شاید به ضررمان تمام شود. چه اهمیتی دارد که دیگران در مورد زندگی، خانه یا ماشین ما چه فکری دارند! سعی کنید ماشینی خریداری کنید که با سبک زندگی و روحیه و بودجه شما همخوانی دارد و برای مردمی که همیشه حرف و نظر دارند، خود را در سختی و مشکل مالی نیندازید. این زندگی شماست، بنابراین به سبک خود زندگی کنید!

 

منبع : rooziato.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------