تازه های شستشو ، نظافت ، لکه گیری

آموزش کامل پاک کردن انواع چسب از لباس,از بین بردن چسب از روی لباس,پاک کردن چسب از روی لباس

از بین بردن چسب از روی لباس

برطرف کردن چسب از روی لباس پاک کردن چسب از روی لباس چسب یکی از وسایل ضروری در هر خانه‌ای است که از…

تمیز کردن لکه های دیوار گچیروش های از بین بردن لکه روی دیوار گچی

 

روش های تمیز کردن دیوار گچی

برای تمیز کردن دیوار گچی می توانید علاوه بر تمیز کردن آسیب هایی به آن بزنید بنابراین همیشه در قسمت هایی که دید ندارد ابتدا قسمت کوچکی از آن را تمیز کنید و اگر مشکلی پیش نیامد. همه ی قسمت های دیوار را تمیز کنید.

نحوه شستن دیوار خشک

یک اسفنج بسیار مرطوب ممکن است صدمه ی زیادی به دیوار خشک شما بزند.

 

چگونه می توان بوی مرطوب را از گچ بری پاک کرد.

شستن ظروف، کف، سطح حمام و بسیاری دیگر از قسمت های خانه به صورت معمول به نگهداری نیاز دارند. اما اینها تنها مکانهایی نیستند که در خانه شما کثیف می شوند. گاهی لازم است دیوارها را بشویید. از آنجا که دیوارهای بسیاری از خانه ها از گچ ساخته شده است، دانستن نحوه انجام این کار ممکن است کمی سخت و گیج کننده باشد. در حالی که رنگ یا کاغذ دیواری اغلب مواد ضخیم دیوار خشک را می پوشاند و به محافظت از آن کمک می کند، دیوار خشک ممکن است آسیب ببیند و شستن این نوع دیوارها باید با دقت انجام شود تا از تعمیرات غیر ضروری جلوگیری شود.

 

مراحل پاک كردن لكه از روی ديوار گچی خشک:

1- صرف نظر از اینکه شما دیوار خشک را رنگ آمیزی کرده اید یا از آن محافظت کرده اید، آنرا مرتباً با استفاده از یک گردگیر یا یک پارچه خشک گردگیری کنید تا از نشستن گرد و غبار و خاک روی آن جلوگیری کنید. به طور معمول این تنها نوع تمیزکاری است که به طور منظم مورد نیاز است. دور نگه داشتن گرد و غبار از روی دیوار خشک ظاهر آن را بهبود بخشیده و به حفظ وضعیت خوب آن کمک می کند. و دیگر لازم به تمیز کردن بیشتر نیست. اما اگر دیوار خشک شما به توجه بیشتری نیاز دارد ، اقدامات دیگری نیز باید انجام شود.

 

2- اسفنج سلولزی تهیه کنید. اسفنج سلولزی به طور معمول در فروشگاه های لوازم خانگی و بسیاری از فروشگاه های دیگر که مواد تمیز کننده برای خانه دارند، در دسترس است. این اسفنج ها لاستیکی هستند و مقدار کمی مایع را جذب می کنند. آب اضافی را از داخل اسفنج سلولزی خارج کنید و باید آن را مقداری مرطوب نگه داشت تا از آن برای تمیز کردن دیوارهای خشک استفاده کنید. از آنجا که دیوار خشک آب اضافی را جذب می کند، و می تواند به دیوار آسیب برساند، این وسیله برای شستشوی دیوارها نسبت به اسفنج های دیگر یا پارچه های مرطوب بسیار قابل قبول تر است.

 

3- محلول تمیز کننده مورد نظر خود را برای از بین بردن آلودگی ها یا لکه گیری گچ دیوار خشک تهیه کنید. اگر یک قسمت از دیوار گچ دارید که رنگ آمیزی نشده یا گچ بری است و قصد دارید بلافاصله آن را رنگ کنید، از مخلوط حاوی یک فنجان سرکه سفید با یک گالن آب استفاده کنید. ممکن است نیاز به استفاده از آمونیاک برای تمیز کردن دیوارهای آشپزخانه یا مکان های دیگر باشید که ممکن است در آن ها چربی تجمع کرده باشد. یک فنجان آمونیاک را با یک گالن آب مخلوط کنید تا به از بین بردن چربی کمک کند.

 

4- اسفنج سلولز را در محلول مناسب خیس کرده و کاملاً از آن خارج کنید. اسفنج فقط باید کمی مرطوب باشد تا از خیس شدن بیش از حد گچ خشک جلوگیری شود.

 

5- دیوارها را با اسفنج مرطوب سلولزی در جهت پایین پاک کنید. از بالای دیوار شروع کرده و مستقیم به سمت پایین و زمین پاک کنید. با این کار اطمینان حاصل می کنید که هنگام حرکت به سمت پایین دیوار، قطره های آب اسفنج پاک می شود. قطره آب باقیمانده بر روی دیوار، می تواند به مواد دیوار خشک آسیب برساند. اجازه دهید دیوارها در هوا خشک شوند. باید فقط به اندازه کافی که خیلی کم است، مرطوب باشد تا بعد از چند دقیقه خشک شوند. (رطوبت آن باید تا حدی باشد که لکه های کثیفی را از روی دیوار پاک کند و لکه ای روی آن ایجاد نکند.

 

روش لکه گیری دیوار گچی با اسفنج سلولزی

 

پاک کردن لکه ها جمع شدن آلودگی و خاک

روغن دستان شما به دیوارها، کابینت ها، درها و قاب های درب وارد می شود. پاک کن دیواری یا همان اسفنج جادویی به راحتی این لکه ها را پاک می کند.

 

اسفنج را مرطوب کرده و به آرامی مالش دهید تا از آسیب زدن به رنگ ها جلوگیری کنید.

 

یا خود یک اسفنج تمیز کننده دیوار خانگی بسازید :

1 فنجان آمونیاک

نصف فنجان سرکه سفید یا سیب

یک چهارم فنجان جوش شیرین

یک گالن آب گرم

 

روی دیوارها را با اسفنج یا پارچه ی آغشته به این محلول پاک کنید و سپس با آب بشویید. 

 

تمیز کردن لکه ها با اسفنج جادویی

 

پاک كردن مداد رنگي از روي ديوار گچی :

پاک کن های دیواری یا همان اسفنج های جادویی به خوبی لکه های مداد رنگی روی دیوار را تمیز می کنند. البته اگر تقلبی نباشند.

 

ابتدا لکه های مدادرنگی را با خمیر دندان مالش دهید (نه ژل).

سپس لکه ها را پاک کن مداد به صورت حرکت های دورانی پاک کنید.

با دستمال مرطوب کودک روی لکه ها بکشید.

جوش شیرین را روی اسفنجی مرطوب بپاشید و به آرامی روی لکه های مدادرنگی بکشید.

 

تمیز کردن لکه های دائمی از روی دیوارها سخت است. یک پنبه را با الکل مالش دهنده خیس کنید و لکه را با آن آغشته کنید. یا لکه ها را با اسپری مو اسپری کنید، سپس آن را به صورت قطره قطره کاملا پاک کنید.

 

پاک كردن خودكار از ديوار

جوهر خودکار، که دارای روغن است، در صورت استفاده از کف اصلاح، با حلال های تمیز کننده خشک مانند لاک پاک کن ناخن، اغلب از بین می رود.

 

هنگام استفاده از حلال های تمیز کننده و پاک کننده لاک، حتماً پنجره ها را باز کنید.

 

پاک کردن لکه های آب از روی دیوار و سقف

بعد از حل مشكل، لكه های آب را با محلول 1 فنجان سفید کننده در 1 گالن آب مخلوط کنید و با آن لکه های آب را تمیز کنید تا از رشد كپک و کپک زدن جلوگیری كنید. با سشوار یا پنکه آن را کاملا خشک کنید. اگر جای لکه ماند پس از خشک شدن کامل آن را باید رنگ بزنید.

 

تمیز کردن لکه ی آب از روی سقف و دیوار گچی

 

نحوه ی پاک كردن دوده از ديوار گچی :

از اسفنج مناسب استفاده کنید. از اسفنج مشابهی که بشقاب های شام خود را با آن تمیز می کنید استفاده نکنید زیرا این اسفنج ها لکه های دوده را از روی دیواره های شما پاک نمی کنند و حتی ممکن است آن را بدتر کنند. برای کار، شما به یک اسفنج تمیز کننده خشک نیاز دارید - آنها دوده نامطبوع را به طرز ماهرانه ای از دیواره های شما پاک می کنند.

 

برای پاک کردن لکه ها فقط از یک اسفنج کاملا خشک استفاده کنید - به رطوبت نیاز نیست. تنها زمانی به خیس شدن اسفنج احتیاج دارید که، اسفنج از دوده اشباع شده باشد، سپس اسفنج را به راحتی بشویید و اجازه دهید تا در هوا خشک شود. این اسفنج های معجزه آسا را ​​می توانید از فروشگاه های ساختمان، فروشگاههای سخت افزار، فروشگاه لوازم تمیز کردن خریداری کنید. اگر نمی توانید این اسفنج های خاص را پیدا کنید، به مرحله بعدی بروید.

 

* اسفنج های مناسب برای از بین بردن دوده ها به اسفنج خشکشویی یا اسفنج شیمیایی مشهور هستند. آنها هیچ ماده ی شیمیایی ندارند. در عوض آن ها از لاستیک و لکانیزه ساخته شده اند.

 

در آخر، برای پاك كردن لكه های سیاه از روی دیوار گچی اقدام کنید. می دانید که پس از پاک کردن بیشتر دوده های باقیمانده، یک پارچه یا اسفنج نرم را با رقیق کننده رنگ یا الکل مالشی خیس کنید - مطمئن شوید که از پاک کننده های پایه آب استفاده نکنید. همیشه ابتدا هر پاک کننده ای را که استفاده می کنید در یک قسمت پنهان کوچک از دیوار آزمایش کنید. اگر به آن ناحیه بیشتر آسیب نرساندید، باقیمانده تمیزکاری مناطق آسیب دیده را ادامه دهید. کافی است دیوار را به آرامی پاک کنید تا جایی که لکه باقیمانده از بین برود.

 

همچنین می توانید لکه های دوده را با یک پارچه میکروفیبر و پاک کننده همه منظوره تمیز کنید. پاک کننده را روی پارچه میکروفیبر اسپری کرده و دیوار را در قسمت های کوچک پاک کنید. با یک پارچه مرطوب دنبال کنید تا دیگر دوده باقی نماند.

 

پاك كردن دوده از ديوار گچی

 

لکه های دوده از خود چربی هایی بر جا می گذارند که برای پاك كردن لكه روغن از روي ديوار گچي باید محلول پاک کننده ی چربی درست کنید.

 

هنگامی که دوده از دیواره خارج شد، می توانید لکه باقیمانده را با مواد چربی زدا مانند الکل دناتوره، صابون قند، پاک کننده های پایه آمونیاک، فسفات تری سدیم، مواد شوینده ظرف چربی یا تمیز کننده مرکبات تمیز کنید. 

 

محلول تمیز کننده خود را در یک سطل مخلوط کنید:

برای تهیه محلول تمیز کننده با صابون قند، 3 قاشق غذاخوری صابون قند را با نصف گالن (1.9 لیتر) آب مخلوط کنید.

برای تهیه محلول تمیز کننده با TSP، نصف فنجان (4 اونس) تری سدیم فسفات را با نصف گالن (1.9 لیتر) آب مخلوط کنید.

 

برای تهیه محلول تمیز کردن با مواد شوینده ظرف چربی، 2 قاشق غذاخوری مواد شوینده مایع را با نصف گالن (1.9 لیتر) آب مخلوط کنید.

 

دیوار را با تمیز کننده چربی زدایی تمیز کنید. یک اسفنج را در محلول خیس کنید و مقدار اضافی آن را از بین ببرید. دیوار را با اسفنج مرطوب پاک کنید تا باقی مانده دوده از بین برود. با کثیف شدن اسفنج، آن را در محلول تمیز کننده کاملا بشویید و قبل از ادامه دوباره آن را بیرون بیاورید.

 

از آنجا که اکثر دوده ها از بین رفته اند و شما فقط بقایای آن را تمیز می کنید، نیازی نیست که از روش خاصی برای تمیز کردن دیوار استفاده کنید.

 

محل را با آب بشویید. وقتی تمیز کردن دیوار را با مواد چربی زدا تمام کردید، محلول تمیز کننده را بریزید، سطل را بشویید و آن را با آب ساده پر کنید. اسفنج خود را بشویید یا یک اسفنج تازه بردارید، اسفنج را مرطوب کنید و پاک کننده و دوده اضافی را با اسفنج مرطوب پاک کنید.

 

دیوار را خشک کنید. وقتی دیوار تمیز شد، از حوله یا پارچه برای خشک شدن سطح استفاده کنید. بسته به اندازه لکه دوده ای که باید از بین می برید، ممکن است به بیش از یک حوله نیاز داشته باشید. هنگامی که کارتان تمام شد، اجازه بدهید تا دیوار با هوای آزاد برای چند ساعت کاملا خشک شود.

 

پاك كردن لكه های سیاه از روی دیوار گچی

 

آخرین راهکار برای تمیز کردن دیوار گچی :

اگر از روش های بالا نتوانستید نتیجه بگیرید می توانید با یک کاغذ سمباده مقداری روی محل لکه روی دیوار گچی بکشید. بعد گرده‌های آن را تمیز کنید و یک دستمال نم دار را روی محل لکه بکشید.

 

گردآوری : بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------