تازه های شستشو ، نظافت ، لکه گیری

نحوه تمیز کردن طلق پلاستیکی, تمیز کردن طلق پلاستیکی, شیوه تمیز کردن طلق پلاستیکی

نحوه تمیز کردن طلق پلاستیکی

تمیز کردن طلق پلاستیکی شیوه تمیز کردن طلق پلاستیکی از نمونه طلق های پلاستیکی می توان به چراغ جلوی…

بهترین روش تمیز کردن مبل‌ ها شستن مبل با بخارشو,تميز كردن مبل با شامپو فرش

روش های تمیز کردن و شستن مبل ها

 

انواع روش های تمیز کردن و شستن مبل

مسلما برای هر کسی پیش می آید که مبلمانشان کثیف شود. بنابراین در این مطلب با روش های شستشوی مبل با شامپو و بخارشوی را آموزش داده ایم.

نحوه شستن مبل با بخارشو:

بخارشو برای صدها کاربرد تمیز کننده مفید هستند. اگر لازم است روتختی های ظریف، مبلمان پارچه ای یا تشک را تمیز کنید، بخار شوی شما می تواند مفیدترین وسیله تمیزکاری باشد که تاکنون استفاده کرده اید. تمیز کردن بر روی بخار نه تنها لکه های جاسازی شده، بلکه چربی ها و آلودگی ها را از بین می برد، بلکه باعث تمیز شدن تمام سطوح، از بین بردن مواد حساسیت زا و از بین بردن باکتری ها، کپک ها، ویروس ها، گرد و غبار، ساس ها و بیشتر عوامل بیماری زا می شود. با انجام چند مرحله ساده ، می توانید اثاثه یا لوازم داخلی خانه خود را با بخار تمیز کنید.

 

استفاده از بخار شو، باعث ضدعفونی کردن مبل ها می شود.

 

برای تميز كردن مبل با بخارشوی، ابتدا مبلمان را با جاروبرقی با سری مخصوص مبل کاملا جارو بزنید، دقت کنید تمام نقاط آن را جارو بزنید. تا گرد و غباری روی آن باقی نماند.

 

پس از جارو زدن اگر لکه ای عمیق روی مبل شما بود آن را با کشیدن دستمال مرطوب از بین ببرید. اگر لکه ها روغنی بودند از مواد شوینده ی تجاری مخصوص و یا سرکه و یا جوش شیرین استفاده کنید و آن را تمیز کنید. پس از آن اجازه بدهید چند دقیقه بمانند.

 

بعد از آن شامپو فرش را به وسیله ی اسپری روی همه ی قسمت های مبل خود اسپری کنید. دقت کنید تمام قسمت های مبلمان را شامپو زده باشید. و با برس نرم بکشید. مطمئن شوید که شامپو را به پارچه بمالید.

 

برای تمیزکردن مبل بابخارشو ابتدا روی آن جاروبرقی بکشید

 

نگران خارج شدن امولسیون کننده ی شامپو از روی پارچه ی مبل نباشید. زمانی که با بخارشوی تمیز می کنید آن ها خارج می شوند.

 

فقط دقت کنید که جنس پارچه ی مبلمان شما در برابر بخار آسیب پذیر نباشند. بعضی از پارچه ها در برابر بخارهای شدید آسیب می بینند. بنابراین هرگز نباید از بخارشوی استفاده کنید.

 

از بخارشوی هایی استفاده کنید که قطعات اتصالی زیاد و پارچه را داشته باشند. بخارشوی های کوچک که ابزارهای متفاوتی ندارند و پارچه ای به آن متصل نمی شود، فایده ای ندارند.

 

بنابراین مخزن بخار شوی خود را تا میزان مناسب با آب پر کنید، می توانید به همراه آب مقدار کمی از مواد پاک کننده ی روکش مبلمان استفاده کنید و اجازه بدهید داغ شود.

 

سپس سری مخصوص مبلمان را به آن اضافه کنید و پس از داغ شدن روی مبل را با بخار بکشید.

 

برای تمیز کردن مبلمان ابتدا بالش و کوسن های آن را تمیز کنید

 

اگر مبلی که در حال تمیز کردن آن هستید بالش های متحرک مانند کاناپه یا صندلی دارد، از تمیز کردن آنها شروع کنید. بخارشوی دستی یا شیلنگ و اتصالات را بگیرید و سطح آن را با بخار اسپری کنید. باید دکمه ای باشد که بخار را روی پارچه آزاد کند. پس از برخورد بخار به پارچه، این پارچه خیس می شود. فوراً دهانه دستگاه را روی قسمتهای مرطوب بکشید، آب اضافی و پاک کننده سطح پارچه را مکش کنید. این کار را روی سطح بالش تکرار کنید.

 

فقط ممکن است لازم باشد دو طرف بالش را که در معرض قرار دارند با بخار تمیز کنید. اگر تمیز کردن بخار را انجام می دهید، هر بار فقط یک طرف بالش را انجام دهید. شما نمی خواهید بالش، روی یک طرف مرطوب قرار بگیرد زیرا خشک شدن آن خیلی بیشتر طول می کشد و می تواند به پارچه آسیب برساند.

 

پس از تمیز کردن بالش های مبل، کل بدنه ی آن را تمیز کنید. بهتر است مبل را به صورت قسمت های کوچک تمیز کنید، لازم نیست قسمت های بزرگ را تمیز کنید. پس از تمیز شدن قسمت های دیگر را تمیز کنید. اگر نقطه ای باز کثیف بود، دوباره آن را تمیز کنید لازم نیست خشک شود و بعد تمیز کنید.

 

بعد از بالش های مبل بدنه ی آن را بخارشوی بزنید

 

بخار آب باید برای تمامی قسمت های مبل یکسان باشد. تا به صورت یکسان خشک شود. اگر قسمتی بخار زیاد باشد آب بیشتری داخل آن می ماند باعث دیرتر خشک شدن مبل می شود.

 

اجازه بدهید مبلمان شما خشک شوند. هنگامی که تمام پارچه ها را با بخار تمیز کردید، مبلمان شما به مدت زمانی برای خشک شدن احتیاج دارند. مدت زمان خشک شدن بسته به میزان مرطوب بودن بخار استفاده شده و آب و هوای روزی که مبلمان را تمیز می کنید متفاوت خواهد بود. با استفاده از باز گذاشتن پنجره ها و قرار دادن مبلمان در آفتاب، سرعت خشک شدن آن ها را بالا ببرید. هرگز از سشوار برای خشک کردن مبلمان استفاده نکنید، زیرا به پارچه ی مبلمان آسیب می رساند.

 

اگر هنوز هم روی پارچه مقداری تغییر رنگ و کثیفی دیدید، ممکن است لازم باشد دوباره آن را تمیز کنید. این در صورتی است که مبلمان شما بسیار کثیف شده باشد.

 

اگر قسمتی از مبل هنوز کثیف است آن را باز تمیز کنید

 

نحوه ی شستن مبل با شامپو فرش:

اگر بدنبال یک تمیز کننده عمیق تر هستید، می توانید از بخار شوی و یا شامپو فرش استفاده کنید. استفاده از بخارشوی را می توانید برای بسیاری از پارچه های مبل به کار ببرید.

 

از بخارشوی برای پارچه های جیر مبلمان استفاده نکنید. برای یادگیری نحوه شستن مبل در خانه با شامپو فرش مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مبل را با استفاده از اتصال مخصوص مبلمان، همه طرف بالشتک و تمام قسمت های آن را جاروبرقی کنید تا آلودگی ها یا لکه های تعبیه شده را از بین ببرد.

 

ظرف مناسبی را انتخاب کنید و شامپو فرش و آب گرم را داخل آن بریزید و خوب هم بزنید تا کف کند. اگر رنگ مبلمان شما روشن است و احساس کردید با شامپو فرش تمیز نمی شود مقدار خیلی کم وایتکس داخل آن بریزید و خوب هم بزنید.

 

با اسفنج کف روی آن را بردارید و روی مبلمان بکشید. می توانید از برس های نرم هم استفاده کنید، فقط دقت کنید که برس به پارچه ی مبلمان شما آسیب نرساند. برس را با حرکت های یکنواخت و مستقیم همراه با دانه های کاناپه ی خود بکشید.

 

زمانی که مبلمان و کوسن ها کاملا خشک شدند، کوسن ها را در محل خود قرار بدهید.

 

تميز كردن مبل با شامپو فرش

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------