جرم گیری ماشین ظرفشویی بوشجرم گیری ماشین ظرفشویی بوش

 

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش یک راهکار عالی و کم هزینه برای افزایش طول عمر این دستگاه است. با توجه به اینکه جرم ها و رسوبات تشکیل شده از سختی آب و کثیفی ظروف علاوه بر کاهش طول عمر، باعث شستشوی نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی بوش می شوند، دانستن چند راهکار ساده برای جرم گیری ماشین ظرفشویی می تواند کمک کند تا ظرف ها درون این دستگاه تمیزتر شسته شوند. 

 

بنابراین؛ ما بر آن شدیم تا در این مطلب به معرفی برخی از روش های جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش در منزل بپردازیم. اگر شما هم شاهد تشکیل لایه های متعدد جرم و رسوب هستید، برای تعمیر ظرفشویی بوش و رفع مشکل  تا انتهای مطلب همراه ما باشید. 

همچنین توجه داشته باشید که اگر به مشکل جرمگیری توجه ننمایید، با ارور ظرفشویی بوش بر روس صفحه نمایش مواجه خواهید شد که باعث خرابی دیگر قطعات آن میشود.

 

جرم گیری سبد ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش از اجزای مختلفی تشکیل شده است و هر کدام از آن ها ممکن است در اثر برخورد با آب سخت و کثیفی مواد غذایی، دچار جرم و لایه های متعدد رسوب می شوند. اما در میان این اجزا، سبدها به دلیل قرار گرفتن ظروف کثیف درون آن، در معرض جرم ها و رسوبات بیشتری قرار دارند. بنابراین؛ باید حداقل هر ۳۰ روز یکبار برای جرم گیری این بخش از ماشین ظرفشویی اقدام شود. برای تمیز کردن سبد ماشین ظرفشویی، سرکه یا جرم گیرهای شیمیایی را به فرچه یا مسواک آغشته کنید و تمام بخش های سبد را با آن پاک کنید. 

 

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش

 

جرم گیری لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی بوش

لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی بوش مانند ماشین های لباسشویی به دلیل رطوبت مداوم، علاوه بر محیطی برای رشد باکتری ها، فضایی برای تجمع جرم ها و رسوبات هستند. بنابراین؛ بهتر است برای افزایش طول عمر این دستگاه و جلوگیری از خراب شدن لاستیک دور درب، بعد از هر بار استفاده از مواد جرم زدا برای تمیز کردن آن استفاده شود. ساده ترین راه برای از بین بردن رسوبات و جرم ها در لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی بوش، تمیز کردن آن با دستمال آغشته به سرکه است؛ که می تواند مانع از تشکیل لایه های متعدد جرم و رسوب شود.  

 

جرم گیری ظرفشویی مارک بوش با قرص جرم گیر

جرم گیرهای ظرفشویی موجود در بازار به شکل های متنوعی تولید و عرضه می شوند. قرص جرم گیر نمونه ای از یک رسوب زدای پر قدرت است که می تواند در زمان کوتاهی به رفع رسوبات و جرم های بخش های داخلی ماشین ظرفشویی بپردازد. استفاده از قرص های جرم گیر برای جرم زدایی بسیار آسان است و همه افراد بعد از تهیه می توانند از آن استفاده کنند. برای جرم زدایی با قرص باید آن را در کف ماشین ظرفشویی بوش قرار دهید و یکی از برنامه های شستشوی این دستگاه را انتخاب کنید. بعد از اتمام زمان شستشو، تمام جرم ها و رسوبات از اجزای مختلف ظرفشویی جدا شده و حل می شوند. 

 

جرم گیری ظرفشویی مارک بوش با مایع جرم گیر

مایع جرم گیر می تواند مانند قرص های جرم گیر در از بین بردن رسوبات و کثیفی های ظرفشویی نقش قابل توجهی داشته باشد. مایع جرم گیر عملکردی شبیه به قرص های جرم گیر دارد، اما بهتر است در هنگام استفاده، در مخزن مواد شوینده ظرفشویی بوش ریخته شود. مایع جرم گیر نسبت به قرص های جرم گیر از قیمت پایین تری برخوردار هستند و به همین علت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. برای جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش نیازی نیست تا برنامه شستشو را در طولانی ترین حالت تنظیم کنید؛ بلکه با فعال کردن برنامه عادی شستشو، تمام بخش های داخلی این دستگاه توسط مایع جرم گیر، رسوب زدایی و تمیز می شوند. 

 

جرم زدایی ماشین ظرفشویی بوش با نمک 

برخی از افراد از نمک برای رسوب زدایی و جرم زدایی فضای داخلی ماشین ظرفشویی بوش استفاده می کنند و به نتایج مطلوبی دست پیدا می کنند. با توجه به اینکه برخی از جرم گیرهای موجود در بازار علاوه بر قیمت بالا، باعث آسیب دیدن بخش های داخلی ماشین ظرفشویی می شوند، استفاده از نمک می تواند جایگزین خوبی برای آن ها باشد. نمک ها بعد از حل شدن در آب می توانند تمام لایه های رسوبی و جرم ها را از بین ببرند. 

 

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با سرکه 

درصد زیادی از جرم های تشکیل شده روی سطوح مختلف ماشین ظرفشویی بوش، ناشی از تجمع چربی باقی مانده از مواد غذایی است. برای از بین بردن جرم های ناشی از چربی مواد غذایی می توان از سرکه به عنوان یک ماده طبیعی جرم زدا استفاده کرد. برای جرم گیری ماشین ظرفشویی با سرکه ابتدا باید مقداری سرکه را درون ظرف کوچیکی بریزید و درون سبد داخل ظرفشویی قرار دهید. حال باید با توجه به میزان رسوبات و جرم های داخل ظرفشویی، برنامه شستشو را تنظیم کنید‌. اگر میزان جرم و رسوبات در این دستگاه زیاد باشد، می توانید بیشترین زمان شستشو را برای آن در نظر بگیرید. 

 

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با سرکه

 

جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش با جوش شیرین

اگر نگران خرابی ماشین ظرفشویی خود در اثر جرم زدایی با مواد شیمیایی هستید؛ می توانید از جوش شیرین به عنوان جرم گیر استفاده کنید. واکنشی که جوش شیرین در اثر ترکیب با آب نشان می دهد، می تواند باعث سست شدن جرم ها و رسوبات از ظرفشویی و در نتیجه از بین رفتن آن ها شود. معمولاً از جوش شیرین برای از بین بردن جرم های کف ماشین ظرفشویی استفاده می شود. برای اینکه بخواهید تمام رسوبات موجود در جداره های داخلی ظرفشویی بوش را از بین ببرید، باید جوش شیرین را داخل مخزن ظرفشویی بریزید و یکی از برنامه های شستشو را انتخاب کنید.  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

  سایر مطالب خانه داری

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023