اهمیت نظافت منزل و راه پلهنظافت و تمیزی یکی از مهم ترین نیازهای انسان ها است. برای هر شخص مهم است که علاوه بر نظافت شخصی، محیط اطراف او نیز تمیز باشد. به همین دلیل نظافت منزل تنها مختص به خانه و حریم شخصی خانه نیست. نظافت راه پله و مشاعات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجایی که در ابتدای ورود به خانه راه پله ها را مشاهده می نمایید، نظافت آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و تمیزی محیط اطراف شما داشته باشد.

 

به طور کلی دلایل مختلفی وجود دارد که منجر به اهمیت نظافت منزل و فضاهای مشاعات خانه می شود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اهمیت نظافت منزل و راه پله ها بیشتر آشنا کنیم. 

 

اهمیت نظافت منزل و راه پله

اهمیت نظافت منزل و راه پله

 

اهمیت نظافت راه پله و مشاعات 

اگر با شما در رابطه با نظافت مشاعات صحبت شود، اولین تصویری که در ذهن شما نقش خواهد بست، نظافت راه پله ها است. با وجود اینکه نظافت مشاعات شامل تمیز کردن پارکینگ، لابی، آسانسورها، دیوارها، کلید و پریزها، پشت بام، ورودی ساختمان و ... می شود. اما دلیل اینکه در ابتدا راه پله ها در ذهن شما نقش می بندند، این است که اولین نمای داخل ساختمان را راه پله ها تشکیل می دهند. تمیز کردن راه پله ها باید کاملا اصولی و به ترتیب انجام شوند. در این صورت احتمال باقی ماندن آلودگی در راه پله ها به صفر می رسد. 

 

مراحل نظافت راه پله ها به ترتیب به شرح زیر می باشند. 

1. در ابتدا باید از بالا به پایین تمامی سطح راه پله ها جارو زده شوند. 

2. پس از آن تمامی نرده ها به طور کامل تمیز شده و زباله های موجود در راه پله ها جمع آوری شوند. 

3. تمامی دیوارها دستمال کشیده شوند. 

4. در نهایت نیز از بالا به پایین تمامی سطح کف پله ها طی زده شوند. 

 

در طول نظافت راه پله ها استفاده نمودن از ماسک و دستکش الزامی است. زیرا مواد شوینده و ضدعفونی کننده مورد استفاده در نظافت راه پله ها می توانند منجر به آسیب های پوستی و یا تنفسی شوند. همچنین استشمام بوی نامطبوع مواد شوینده می تواند آزاردهنده باشد.

 

با توجه به تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحدهای موجود در هر طبقه و همچنین میزان اهمیت ساکنین به نظافت راه پله و رعایت بهداشت توسط آن ها می توان به صورت هفتگی و یا ماهیانه راه پله ها را نظافت نمود. 

 

دلایل اهمیت نظافت راه پله:

از دلایل اهمیت نظافت راه پله ها می توان به موارد زیر اشاره نمود. 

- نظافت راه پله ها می تواند معرف تمیزی و شخصیت ساکنین ساختمان شما باشد. 

- مهمانان شما در ابتدای ورود به ساختمان راه پله ها را مشاهده می نمایند و نظافت آن ها می تواند نماد تمیزی شما باشد. 

- تمیزی تاثیر زیادی در سلامت روحی و جسمی افراد دارد. 

- از طرفی امروزه ویروس کرونا موجب شده تا نظافت فضاهای مشترک مانند راه پله ها اهمیت چند برابری پیدا کنند. زیرا نظافت این فضاها تاثیر مستقیم در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا دارد. 

 

نظافت راه پله

اهمیت نظافت منزل و راه پله

 

اهمیت نظافت منزل 

نظافت منزل یکی از کارهای روتین و معمول است که بسیاری از افراد به آن اهمیت می دهند. از مهم ترین فواید نظافت منزل می توان به موارد زیر اشاره نمود. 

 

کاهش هزینه های اضافی: تمیز کردن منزل می تواند از ورود آلودگی ها درون وسایل برقی و عمیق شدن آلودگی های سطحی مانند آلودگی های روی مبل و فرش جلوگیری نماید. به همین دلیل نظافت منزل به صورت مرتب می تواند از خرابی وسایل خانه جلوگیری نموده و طول عمر آن ها را افزایش دهد. 

 

ایجاد هوای مطبوع: یکی دیگر از فواید نظافت خانه، ایجاد بوی مطبوع و سالم درون خانه است. از آنجایی که تمیز کردن خانه منجر به برطرف نمودن میکروب ها و آلودگی های درون خانه می شود، می تواند به ایجاد بوی تمیزی درون منزل نیز منجر شود. 

 

آرامش و آسایش: تمیز بودن خانه می تواند به آرامش فکری و راحتی بیشتر افراد کمک نماید. به طور مثال زمانی که خانه شما مرتب و تمیز است به راحتی می توانید وسایل مورد نیاز خود را پیدا کنید. همچنین تماشای یک خانه تمیز و مرتب موجب می شود تا آرامش ذهنی شما افزایش یابد. 

 

نظافت منزل

اهمیت نظافت منزل و راه پله

 

فاصله زمانی بین هربار نظافت منزل چقدر باید باشد؟

فاصله زمانی نظافت منزل به موارد مختلفی نظیر تعداد افراد ساکن در خانه، میزان اهمیت آن ها به تمیزی، متراژ منزل و ... بستگی دارد. با این وجود شما باید به صورت دوره ای خانه خود را تمیز نمایید. برخی از افراد به صورت هفتگی و برخی دیگر به صورت ماهانه، فصلی و یا سالانه خانه خود را به صورت اساسی نظافت می نمایند. از کلی ترین بخش های نظافت منزل می توان به شستن حمام و دستشویی، طی کشیدن کفپوش ها، مرتب نمودن کشو و کمدها، شستن ظرفها و سینک ظرفشویی، تمیز کردن گاز و هود، گردگیری، شستن، تمیز کردن شیشه ها و مرتب کردن تخت خواب و رختخواب ها و .... اشاره نمود. 

 

شرکت های خدماتی

اهمیت نظافت منزل و راه پله

 

تاثیر شرکت های خدماتی در نظافت منزل 

از آنجایی که نظافت منزل تاثیر بسیار زیادی در روند زندگی انسان ها و بهبود کیفیت زندگی آن ها دارد. توجه به آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از افراد به دلایل مختلف نظیر شاغل بودن، ناتوانی در نظافت منزل، بیماری و ... نمی توانند منزل خود را نظافت نمایند. امروزه شرکت های خدماتی بسیاری وجود دارند که در زمینه نظافت منزل و مشاعات فعالیت می نمایند. شرکت خدماتی پاک رویال یکی از معتبرترین شرکت های خدماتی است که با استفاده از مواد شوینده موثر و افراد متخصص و مجرب در زمینه نظافت، می تواند نظافت منزل شما را به صورت کاملا اصولی و با مناسب ترین قیمت انجام دهند. از طرفی امروزه اطمینان نمودن به فردی وظیفه شناس جهت نظافت کار نسبتا سختی می باشد. اما این شرکت نظافتی با سابقه درخشان خود در زمینه نظافت، امتحان خود را پس داده است. 

 

نظافتچی های پاک رویال چه ویژگی هایی دارند؟

از ویژگی های نظافتچی خانم و آقا شرکت خدماتی پاک رویال می توان به موارد زیر اشاره نمود. 

- هنگام حضور در منزل فاکتور شرکت را به صورت مهر و امضاء شده به همراه دارند. 

- از طرف شرکت و یا لباس شرکتی مراجعه می نمایند. 

- افرادی جوان و پرتوان جهت انجام فعالیت های نظافتی می باشند. 

- از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردارند. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------