روش های تخلیه چاه و باز کردن لوله هاروش های تخلیه چاه و لوله بازکنی، راه های تخلیه چاه و لوله فاضلاب، روش های تخلیه چاه و لوله فاضلاب

روش های تخلیه چاه و لوله بازکنی

 

راه های تخلیه چاه و فاضلاب:

احتمالا برای تان پیش آمده است که لوله و راه آب و فاضلاب شما گرفته باشد و ندانید در آن لحظه چکار کنید. در ادامه این مطلب بیتوته شما را با 9 روش تخلیه آب و فاضلاب را آورده ایم.

9 روش برتر برای رفع انسداد فاضلاب خانه:

همه‌ی ما آن لحظه‌ای را داشته‌ایم که ظرف‌ها را شستیم و سینک را خالی کنیم تا متوجه شویم که تخلیه آن کندتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردید. یا اصلاً تخلیه نمی شود. این بدان معنی است که تخلیه شما مسدود شده است و چیزی در جایی در لوله ها گیر کرده و باعث انسداد می شود. در ادامه روش های برتر رفع گرفتگی لوله فاضلاب را آورده ایم.

 

از این رو، ما این مقاله را نوشته ایم که 9 روش برتر را برای باز کردن انسداد فاضلاب در خانه، بدون سر و صدا یا دردسر زیاد، پیشنهاد می کند.

 

جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه دو تا از موثرترین پاک کننده های طبیعی و خانگی هستند که می توانید در اطراف خانه خود استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم 1/3 فنجان جوش شیرین را با 1/3 فنجان سرکه مخلوط کنید تا راه حلی برای رفع انسداد تخلیه ایجاد کنید. وقتی این دو ماده را با هم مخلوط می کنید، باید فوراً شروع به وز کردن کنند، بنابراین نباید وقت خود را برای ریختن محلول مستقیم در سینک خود تلف کنید. بگذارید یک ساعت یا حتی یک شب بماند تا بهترین اثر را داشته باشید. در نهایت، آن را با مقداری آب داغ بشویید.

 

آب جوش

یکی از قدیمی ترین ترفندهای کتاب، آب جوش. این خود توضیحی است، اما ما به هر حال آن را توضیح خواهیم داد، فقط برای یاد گرفتن. کتری را با آب پر کنید و آن را بجوشانید. سپس آن را در چند مرحله به آرامی در را آب بریزید و بین هر بار ریختن چند ثانیه صبر کنید. آب در حال جوش از طریق لوله ها عبور می کند و هر گونه مانع در راه خود را از بین می برد. به طور کلی، این سریع ترین و ساده ترین راه برای رفع انسداد فاضلاب است و می توانید اولین کاری که می خواهید انجام بدهید همین باشد.

 

راه های تخلیه چاه و فاضلاب، تخلیه لوله ی فاضلاب، راه های تخلیه فاضلاب

با آب جوش می توانید ساده ترین گرفتگی لوله ها را باز کنید

 

تمیز کردن لوله

این یک روش کمی پیشرفته تر برای رفع انسداد یک تخلیه است، بنابراین اگر در مورد جدا کردن لوله تخلیه اطمینان ندارید، شاید بهتر است این کار را انجام ندهید. با این حال، این یک روش نسبتا ساده است. یک سطل خالی زیر لوله U شکل زیر سینک قرار دهید. سطل هر گونه آب یا نشتی را که در طول فرآیند ایجاد می شود جمع آوری می کند.

 

با استفاده از یک آچار، مهره های لغزنده را در دو انتهای لوله باز کنید و لوله را بردارید. تمام محتویات را در سطل خالی کنید. ممکن است لازم باشد برای هر گونه زباله پنهان در لوله ها با انگشت و یا چیزی بلند آن ها را استخراج کنید، استفاده از یک مسواک قدیمی برای این روش موثر است. لوله ها را با آب بشویید و سپس همه را دوباره به صورت اول ببندید. دقت کنید که چیزی را جا گذاشته باشید و یا مجرای فاضلاب شما مسدود نشود.

 

از بین بردن گرفتگی فاضلاب،9 روش تخلیه چاه و فاضلاب، از بین بردن گرفتگی فاضلاب

هر چند وقت یکبار لوله ها را تمیز کنید

 

نمک و جوش شیرین

به طور کلی نمک و جوش شیرین اقلامی هستند که همه ما در خانه ی خود داریم. کافی است نصف فنجان نمک خوراکی را با نصف فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و آن را در زهکش مسدود شده بریزید. 10 تا 20 دقیقه بگذارید بماند و بعد آب جوش بریزید. این سه ماده که همگی با هم مخلوط می شوند یک واکنش شیمیایی ایجاد می کنند که باید برخی از بدترین انسدادهایی را که با آنها دست و پنجه نرم می کنید حل کند.

 

از تلمبه استفاده کنید

این یک تکنیک قدیمی است که باید قبل از تماس با یک لوله کش امتحان کنید. تلمبه ها مکانیزمی درخشان برای مکیدن هرگونه انسداد در زهکشی شما هستند. آنها در زمان نیاز به قدرت و پشتکار دارند. ممکن است چند تلاش لازم باشد، اما آنها برای چندین دهه در پاکسازی فاضلاب خانگی موفق بوده اند.

 

راه های تخلیه چاه و لوله فاضلاب، روش های تخلیه چاه و لوله فاضلاب، راه های تخلیه چاه و فاضلاب

یکی از ساده ترین راه های باز کردن لوله های فاضلاب استفاده از تلمبه است 

 

پاک کننده های شیمیایی

از آنجایی که تمام روش های فوق را بدون موفقیت امتحان کرده اید، ممکن است تخلیه شما به چیزی کمی قوی تر مانند پاک کننده شیمیایی نیاز داشته باشد. در اکثر سوپرمارکت ها می توانید پاک کننده های شیمیایی زهکشی خریداری کنید. آن را در راه آب بریزید، بگذارید بماند و چند ساعت یا یک شب بماند. آب داغ را در سینک بریزید تا فرآیند به پایان برسد و باید یک زهکشی زیبا، کارآمد و بدون انسداد داشته باشید.

 

توجه: همیشه هنگام استفاده از محصولات تمیزکننده سنگین رعایت دستورالعمل ها مهم است. دقت کنید که به سینک شما آسیب وارد می کند یا خیر.

 

این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از اسید لوله باز کن برای باز کردن لوله چاه، به دلیل قدرت بالایی که در خوردن اشیا دارد، ممکن است مواد زاید گیر کرده درون لوله و شیرآلات را از بین ببرید، ولی می تواند باعث از بین رفتن و خورده شدن لوله ها نیز بشود. قطعا آسیب جدی اسید برای بدن و پوست نیز بر شما پوشیده نیست.

 

پاک کننده های بیولوژیکی

اگر دوستدار محیط زیست هستید و سعی می کنید از پاک کننده های شیمیایی قوی اجتناب کنید، چرا یک پاک کننده بیولوژیکی را امتحان نکنید؟ این پاک کننده ها از آنزیم هایی استفاده می کنند که هر گونه انسداد را می جوند، اما در مقایسه با پاک کننده های شیمیایی خشن، قدرت محدودی دارند، بنابراین ممکن است در از بین بردن کثیفی های سرسخت تر که مانع از زهکشی شما می شوند، مؤثر نباشد. با این حال، اگر می خواهید از شر مو، صابون یا سایر انسدادهای آسان خلاص شوید، یک پاک کننده بیولوژیکی بسیار مؤثر است.

 

فنر لوله باز کن

فنر لوله باز کن، یک دستگاه تمیز کننده فاضلاب عالی است که اگر از قبل آن را نداشتید، قطعاً باید آن را خریداری کنید. وقتی در زهکشی چیزی قرار می گیرد و لوله ها را مسدود می کند، فنر را به داخل لوله فرو ببرید و به سمت بالا بیاورید، خاک را بیرون می کشد. این یک راه عالی برای بیرون کشیدن آشغال از لوله های تخلیه بدون سر و صدا و مزاحمت زیاد است.

 

دستگاه لوله بازکنی

شرکت های تخصصی تخلیه چاه و لوله باز کنی این کار را با دستگاه های مخصوص انجام می دهد، ولی قبل از این از فنر و دریل نیز در این روند استفاده می شد. در این حالت فنر لوله باز کنی را به سر دریل وصل می کردند، ولی به دلیل سرعت بالای دریل، برخورد فنر به اطراف خطر بسیاری داشت. 

 

دستگاه لوله باز کنی دارای موتور و فنر است. اگر برایتان جالب است بدانید که چرا فنر در این روند نقش مهمی دارد باید بگوییم که انعطاف پذیر بودن آن حرکت راحت تری را در لوله و شیرآلات ممکن می سازد. این دستگاه به برق شهری وصل می شود و فنر را در لوله گرفته شده قرار می دهند تا تخلیه را انجام دهد. باید بدانید که تا زمانی که سر فنر لوله بازکنی به محل گرفتگی لوله نرسیده باشد، دستگاه لوله بازکنی روشن نمی شود.

 

روش های تخلیه چاه و لوله فاضلاب، راه های تخلیه چاه و فاضلاب، تخلیه لوله ی فاضلاب

استفاده از دستگاه لوله بارکنی برای باز کردن لوله و فاضلاب

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------