نحوه تمیز کردن شیرآلات و سینک برای جلوگیری از بونحوه تمیز کردن سینک برای جلوگیری از بو

نحوه تمیز کردن شیرآلات و سینک برای جلوگیری از بو

 

نحوه تمیز کردن سینک برای جلوگیری از بو: از شیرآلات تا سیفون

تمیز کردن شیرآلات و سینک برای جلوگیری از بو در این مقاله از بیتوته به عنوان یکی از راه های حفظ بهداشت و تمیزی در خانه مورد بررسی قرار گرفته است. برای جلوگیری از بوی ناپسند در سینک و شیرآلات، باید روش های صحیحی را برای تمیز کردن آن ها به کار برد.

نحوه تمیز کردن سینک برای جلوگیری از بو: از شیر آب تا سیفون

برای تمیز کردن سینک و جلوگیری از بوی نامطبوع، نیازی به صرف هزینه زیاد نیست. کافی است از چند محصول ساده خانگی استفاده کنید.

 

امروز می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه سینک را به طور موثر از شیر آب گرفته تا سیفون تمیز کنید. این دو بخش اساسی هستند که باید همیشه تمیز باشند تا از بوی بد جلوگیری شود.

 

گذشت زمان باعث تجمع آهک، زنگ زدگی و بقایای مواد غذایی در این لوازم می شود.

 

این کار ظاهر آنها را خراب می کند، عملکرد مناسب آنها را محدود می کند و آشپزخانه شما را کثیف می کند. بنابراین، ایده خوبی است که بدانید چگونه سینک را به طور کلی تمیز کنید، که برای این کار می توانید نکاتی را که در اینجا داریم دنبال کنید.

 

بهترین نکته برای تمیز کردن سینک: از شیرآلات شروع کنید.

برای تمیز کردن موفقیت آمیز سینک خود باید از شیر آب شروع کنید. این لوازم جانبی اغلب استفاده می شوند، بنابراین طبیعی است که شروع به کثیف شدن و پر شدن با آهک می کنند که از آب تصفیه شده می آید.

 

از طرفی رطوبت دائمی باعث زنگ زدگی و از دست دادن درخشندگی آنها می شود و عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، باید تحت درمان ویژه قرار گیرند. توجه داشته باشید، زیرا ما به شما می گوییم که چگونه شیرهای خود را با توجه به شرایط آنها تمیز کنید.

 

شیرهای سینک را تمیز و ضد عفونی کنید

برای تمیز کردن شیرهای سینک و ضدعفونی کردن آنها باید از صابون خنثی و پارچه نرم استفاده کنید. اینها محصولاتی هستند که با آنها قسمت خارجی را تمیز می کنید.

 

در مورد ضدعفونی قسمت های داخلی شیرآلات، باید فیلتر و توری آن را جدا کنید سپس در مخلوطی از یک قسمت سرکه به سه قسمت آب فرو ببرید. بعد از چند دقیقه قطعات را جدا کرده و در جای خود قرار دهید. نیازی به شستشو با آب نیست. علاوه بر ضد عفونی کردن و تمیز کردن، به شما کمک می کند تا رسوبات آهک را از بین ببرید.

 

زنگ زدگی را از بین ببرید

زنگ زدگی روی شیرهای سینک به دلیل رطوبت و گذشت زمان ظاهر می شود. این اثر عملکرد آنها را بسیار بدتر می کند و زیبایی شناسی آشپزخانه را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

اگرچه این عناصر یک عمری دارند که پس از آن باید تغییر کنند. با این حال، قبل از انجام این کار باید مطمئن شوید که زمان تعویض آن ها نباشد. اگر اینطور نیست، با چند ترفند ساده می توانید به این مشکل پایان دهید:

 

• برای مقابله با زنگ زدگی این قسمت ها، آنتی اکسیدان های شیمیایی خاصی را به دست آورید.

 

• روی سطح شیری که زنگ زده است یک لایه نمک قرار دهید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. بگذارید چند ساعت بماند و از یک برس نرم برای شستشو استفاده کنید. در نهایت با آب بشویید.

 

• با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب نصف لیمو خمیر درست کنید. قسمت های اکسید شده را با یک برس نرم با آن بمالید.

 

• از سرکه سفید استفاده کنید که ضدعفونی کننده و از بین برنده زنگ و آهک است. با این حال، این ترفند می تواند به شیرهای شما در صورت طلایی بودن آسیب برساند، بنابراین از آن اجتناب کنید.

 

نکاتی برای تمیز کردن سینک و شیرآلات

جوش شیرین از موثرترین محصولات طبیعی برای تمیز کردن شیرهای سینک است

 

رسوبات آهک را از شیر آب جدا کنید

رسوب آهک به صورت لکه ای ظاهر می شود که درخشندگی شیرآلات را کدر می کند و در موارد شدید شدن به صورت لایه ای ضخیم به رنگ زرد یا سیاه می باشد. طبیعی است که این ترکیب کربنات کلسیم در این قسمت رسوب کند، اما لازم نیست آن را در آنجا رها کنید.

 

همانطور که اشاره کردیم، مسئول کاهش طول عمر و ترغیب خرابی است. برای تمیز کردن سینک ظرفشویی، چندین راه وجود دارد که می توانید آن را انجام دهید:

 

• یک ضد رسوب شیمیایی بخرید و از آن استفاده کنید که نتیجه آن فوری است اما آب را آلوده می کند.

 

• یک لیمو را هر چند بار که لازم است، مستقیماً روی لکه آهک بمالید تا پاک شود. برای بهتر شدن نتیجه، می توانید آب لیمو را با یک پد تمیز کنید. با این حال، اگر شیرهای آب شما طلایی رنگ هستند، از آن استفاده نکنید.

 

• سرکه را با آب گرم مخلوط کرده و با پارچه بمالید، زیرا باید خیلی خشک باشد تا اکسید نشود. از یک برس نرم برای مالش دادن روی تمام قسمت های سینک و شیرآلات استفاده کنید زیرا آن ها تحت تأثیر رسوب آهک قرار می گیرند.

 

• با آب گرم خمیری از جوش شیرین درست کنید. بمالید، بگذارید عمل کند و با آب فراوان بشویید.

 

• روس لکه های آهک را با خمیر دندان بمالید. بگذارید عمل کند و با آب بشویید. خواهید دید که چگونه آهک ناپدید می شود.

 

• روی لکه ها آرد بمالید و آنها را با پارچه بمالید. شاید عجیب به نظر برسد، اما خیلی خوب کار می کند!

 

به این ترتیب باید شیرهای سینک استیل را تمیز کنید

به دلیل مقاومت بیشتر افراد ترجیح می دهند سینک ها را با شیرهای ضد زنگ نصب کنند. این موارد در هنگام ضدعفونی کردن نیاز به درمان خاصی دارند. اگرچه آنها بسیار خوب هستند، اما با آسیب های ناشی از آهک و لکه های آب غریبه نیستند، بنابراین نیاز به تمیز کردن مداوم دارند.

 

این لوازم جانبی را باید با صابون ظرفشویی یا سرکه سفید تمیز کنید. دومی باید همیشه در آب گرم رقیق شود، زیرا ساینده است و در حالت خالص خود می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر داشته باشد.

 

با بوی بد سینک خداحافظی کنید: سیفون باید تمیز شود

بوی بد سینک تنها با تمیز کردن سطح و شیرهای آب از بین نمی رود. لازم است سیفون را به روال خود تمیز کنید. ابتدا آن را باز کنید و بقایای مواد غذایی و مواد شیمیایی داخل لوله های آن را دور بریزید و تمیز کنید و باز آن ها را درست ببندید، زیرا وقتی تجزیه می شوند، شروع به بوی بد می کنند.

 

اگر این مشکل را دارید و حتی زمانی که آشپزخانه را کاملا تمیز کرده اید، همچنان ادامه دارد، برخی از ترفندهایی را که در زیر با شما به اشتراک می گذاریم، به کار ببرید.

 

جلوگیری از بوی سینک

از روش های مختلفی برای تمیز کردن و از بین بردن بوی سیفون سینک استفاده کنید.

 

روش های مختلفی برای تمیز کردن سیفون سینک و از بین بردن بوی بد وجود دارد. شما می توانید از ترکیبات طبیعی تا مواد شیمیایی تجاری را انتخاب کنید.

 

جوش شیرین، سرکه و آب داغ را مخلوط کنید.

وقتی نوبت به نتایج موثر و اقتصادی می رسد، این ترفند تمیز کردن تله سینک تاج را می گیرد. نه تنها بو را از بین می برد، بلکه داخل زهکش را نیز ضد عفونی می کند.

 

به سادگی یک فنجان جوش شیرین را با دو فنجان سرکه مستقیماً در سیفون بریزید. باید اجازه دهید مخلوط اثر کند و سپس آب داغ را (با دقت زیاد) داخل سوراخ بریزید.

 

هر چه گرمتر باشد، موثرتر خواهد بود.

 

حالا اگر سرکه ندارید می توانید آن را با آب لیمو جایگزین کنید. واکنشی که انجام می شود به عنوان ردوکس شناخته می شود و تأثیری به خوبی آنچه در بالا ذکر شد دارد.

 

تهاجمی تر باشید و از سفید کننده استفاده کنید

اگر محصولات طبیعی مورد علاقه شما نیستند یا سیفون خیلی مشکل دارد، از مخلوطی از نصف فنجان سفید کننده و نصف فنجان آب سرد استفاده کنید. آن را در سینک بریزید و با اسفنجی روی کل سینک بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند. در پایان این مدت، شیر آب را باز کنید و اجازه دهید آب جاری شود و کثیفی های باقی مانده را از بین ببرید.

 

علاوه بر تمیز کردن، باید به طور روزانه از تله سینک نیز مراقبت کنید

آخرین نکته ای که در مورد تمیز کردن تله سینک به شما خواهیم داد، مربوط به جلوگیری از بوی بد است. برای رسیدن به این هدف، سعی کنید هیچ غذایی را در زهکشی سینک نیندازید.

 

به ویژه، باید مراقب روغنی باشید که اغلب در زهکشی ریخته می شود، اما آسیب جدی به آن وارد می کند. در تماس با آب سرد جامد می شود و لایه ای تشکیل می دهد که بقایای غذا را به دام می اندازد و خود به خود تجزیه می شود. علاوه بر این، پس از رسیدن زباله ها به محیط، بر منابع آب و گونه های آبزی تأثیر می گذارد.

 

بهترین کار این است که روغن قدیمی را در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای جمع آوری کرده و در سطل بازیافت قرار دهید. امروزه شرکت هایی نیز به جمع آوری و تبدیل آن اختصاص یافته اند.

 

گردآوری : بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------