رازهایی درباره نظافت حمام و سرویس بهداشتی
ما برای شما چند نكته مهم در تمیزكردن و نظم‌بخشی به حمام و سرویس بهداشتی را در این مطلب عنوان خواهیم کرد.

 

شاید نوشتن در مورد تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی موضوع جذابی نباشد اما متاسفانه مسئله‌ای مهم است كه همه ما باید از آن به خوبی آگاهی داشته باشیم.با داشتن کودکان شیطان و چند حمام و سرویس بهداشتی، همیشه چیزی برای تمیز كردن در خانه وجود دارد. بنابراین در این مطلب می‌خواهیم نكاتی را در مورد تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی با شما در میان بگذاریم كه با استفاده از آن‌ها كار شما راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

وسایل مربوط به تمیزكاری را ساده كنید.
تمام وسایل مربوط به تمیزكاری خانه‌ را در یك جا جمع كنید. آن وقت است که میبینید نمی‌توانید باور كنید كه این‌قدر محصولات مختلف در زمینه شستشو در خانه تان وجود دارد. اگر  مسئله محیط زیست برایتان مهم است و به دنبال زندگی پایدار و سبز هستید.

 

پس اكنون چهار وسیله اصلی در حمام و سرویس بهداشتی را برایتان معرفی میکنیم: یك دستمال میكروفیبر (microfiber)، یك دستمال مخصوص تمیز كردن پنجره، دستگاه اسپری مواد مایع، و برس‌های تمیز كردن توالت. دستمال‌های میكروفیبر تقریبا همه چیز را تمیز می‌كنند و در خانه من جانشین تمام شوینده‌های شیمیایی شده‌اند. كار با این دستمال‌ها بسیار سریع و ساده انجام می‌شود.این است یکی از رازهای خانه‌داری برای داشتن خانه ای تمیزاین است.


وسایل مربوط به تمیزكاری را در نزدیكی خود قرار دهید.
اگرچه شاید این ایده كمی هزینه‌بر به نظر برسد، اما من هر كدام از این چهار وسیله را در هر حمام و سرویس بهداشتی خانه‌ام قرار داده‌ام. اگر جایی نیاز به تمیز شدن داشته باشد تمام وسایل مورد نیاز من در نزدیكی‌ام قرار دارد و این كار در كم‌تر از یك دقیقه انجام می‌شود. برای نگهداری از دستمال‌های میكروفیبر و دستمال‌های مخصوص تمیز كردن پنجره، چند قلاب را داخل كمد یا كابینت سرویس بهداشتی یا حمام نصب كرده و دستمال‌ها را به آن‌ها آویزان كنید.

 

تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی,طراحی حمام های کوچک


 در حین یا بعد از كارهای خود كارهای مربوط به تمیز كاری را انجام دهید.
وقتی وسایل مربوط به تمیزكاری در دسترس شما باشند، دستمال كشیدن سینك یا آینه‌ دستشویی وترمیم درزهای کاشی در کمتر از نیم ساعت! پس از مسواك زدن كار فوق‌العاده راحتی می‌شود، به ویژه این‌كه معمولا پس از مسواك زدن آینه كثیف شده و اگر سریع تمیز نشود، تمیز كردن آن كمی دشوار می‌شود. هم‌چنین تمیز كردن توالت و سرویس بهداشتی به صورت روزانه در میان كارهای دیگر كار ساده‌ای است و در درازمدت باعث صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود.

 

تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی,طراحی حمام های کوچک


 یكی از حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی كه بیش‌تر از آن استفاده می‌كنید را می توانید اینگونه طراحی کنید.اول اینکه می توانید دیوارهای این فضا را رنگ كنید، دوم :اگردر این فضا یك سینك پایه‌دار وجود دارد و در آن هیچ فضای نگهدارنده‌ای تعبیه نشده است. سینك آن را عوض كنید، و یك كمد مرتفع برای نگهداری از حوله‌های اضافه، وسایل حمام و سرویس بهداشتی، و در آخر چند وسیله تزئینی به آن اضافه كنید. نیمکت های مناسب برای حمام نیز وجود دارد که می توانید از آنها نیز بهره ببرید.

 

تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی,طراحی حمام های کوچک

 
اگر به فضاهای نگهدارنده بیش‌تری نیاز دارید، چند قفسه به حمام خانه خود اضافه كنید.

تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی,طراحی حمام های کوچک

 
یا چند سبد.

 

تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی,طراحی حمام های کوچک

 
 هم‌چنین می توانید یك تابلوی نقاشی كه تصویری از یك درخت با شاخه‌هایی شبیه دست‌های انسان در آن نقاشی شده است را به دیوار حمام و سرویس بهداشتی آویزان كنید.

 

تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی,طراحی حمام های کوچک


برس توالت و سبد كه در آن مایع‌ دستشویی و محلول‌های ضدعفونی‌كننده (و اسپری تمیزكننده) قرار دارد در زیر سینك قرار دهید.

 

تمیز كردن حمام و سرویس بهداشتی,طراحی حمام های کوچک


تقریبا از همین ایده‌ها در حمام و سرویس بهداشتی عکس بالا استفاده شده است. به یاد داشته باشید كه در مورد تمیزكاری همه قسمت‌های خانه همه باید شریک باشند.و ایده های خود را در طراحی حمام های کوچک با یکدیگر در میان بگذارید.

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------