نظم دهی آشپزخانه با این اکسسوری هازمانی­ که بعد از یک روز پرمشغله به خانه باز می گردیم، هیچ چیز بهتر از مرتب و منظم بودن آن، خستگی را از تن بیرون نمی کند. نظم و ترتیب در هر مکان و فضایی، حس آرامش و زیبایی آن را چند برابر می‌گرداند. انجام این کار در آشپزخانه که قلب هر خانه‌ای نیز به حساب می‌آید، علاوه بر اینکه کار در این فضا را آسان می کند در مرتب بودن کل خانه نیز تاثیر زیادی دارد. در این مقاله همراه من باشید تا روش های نظم دهی آشپزخانه را با هم بررسی کنیم.

 

کابینت آشپزخانه

کابینت، یکی از اساسی ترین وسایل موجود در دکوراسیون آشپزخانه است. هر چه تعداد کابینت ها بیشتر باشد، آشپزخانه نظم بیشتری خواهد داشت؛ به این شرط که به درستی از آنها استفاده شود. اگر آشپزخانه شما کوچک است و فضای کافی برای قرار دادن لوازم آشپزخانه ندارید، اهمیت کابینت ها بیشتر می شود. در این حالت کابینت هایی که محل ذخیره انواع وسایل؛ اعم از وسایل آشپزخانه یا بسته های خوراکی و طبقه های مختلفی دارند، بسیار کاربردی هستند، چرا­ که می توان در یک فضای کوچک وسایل مختلفی را طبقه بندی کرد تا در عین حال فضای زیادی از آشپزخانه نیز به هدر نرود.

 

راهنمای نظم دهی آشپزخانه, چیدمان آشپزخانه

در آشپزخانه های کوچک، کابینت هایی که محل ذخیره وسایل، خوراکی و... بسیار کاربردی هستند

 

طبقه و شلف در آشپزخانه

اگر در آشپزخانه دیوار خالی دارید، بهترین کار نصب طبقه یا شلف بر روی آن است. می‌توانید برای نظم دادن به وسایل، آنها را بر روی شلف یا طبقه قرار دهید. هم چنین می توانید بر روی آنها از اکسسوری های مختلف برای دکور کردن و زیباسازی آشپزخانه استفاده کنید. با این کار هم از فضا استفاده بهینه کرده اید و هم آشپزخانه را مرتب تر جلوه خواهید داد.

 

طبقه بندی و نظم دهی آشپزخانه,نظم دهی آشپزخانه

اگر در آشپزخانه دیوار خالی دارید، بهترین کار نصب طبقه یا شلف بر روی آن است

 

استفاده از سبد و ظروف نگهداری

معمولا کشوها از قسمت‌های شلوغ در دکوراسیون آشپزخانه به حساب می‌آیند. بهم ریختگی آنها باعث می‌شود نتوانیم وسایل مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنیم و سردرگم می شویم، پس بهتر است وسایل مختلف درون کشوها را دسته­ بندی کرده و در کشوها قرار دهیم. هم چنین گاهی اوقات وسایل آشپزخانه به حدی زیاد هستند که طبقات آشپزخانه فضای کافی برای قرار دادن آنها را ندارد؛ بنابراین سبدها و وسایل نگهداری راه حل مناسبی برای این مشکل است. وسایل مختلف در آشپزخانه را طبقه بندی کنید: مواد خوراکی، مواد شوینده، وسایل نظافت و غیره. آنها را در سبدهای مختلف و در طبقات قرار دهید. همچنین می توانید از این وسایل برای نگهداری برنج، ماکارونی، حبوبات، میوه‌ها و غیره نیز استفاده کنید.

 

مرتب کردن کابینت زیر سینک,نظم دهی کابینت زیر سینک

از سبد برای نگهداری مواد شوینده و خوراکی در کابینت استفاده کنید

 

مرتب کردن کابینت زیر سینک

یکی دیگر از قسمت هایی که معمولا شلوغ و بهم ریخته است زیر سینک ظرفشویی است. مواد شوینده، وسایل پخت و پز، سبدها و ... از مواردی هستند که در زیر سینک قرار می گیرند. برای جلوگیری از بهم ریختگی در این قسمت می توان از سبدهای چند طبقه استفاده کرد. همچنین می توان طبقات کوچکی را در پشت درب نصب کرد تا وسایل کوچکتر در آن جای گیرند. علاوه بر آن پیشنهاد ما این است که از خلاقیت خود استفاده کرده و با نصب لوله، تخته و یا گیره در پشت درب کابینت درب های قابلمه و یا وسایل دیگری را در آن قرار دهید تا برای وسایل بزرگتر، فضای بیشتری در کابینت باشد.

 

نظم دهی کابینت زیر سینک,نگهداری وسایل در آشپزخانه

از شلوغی و بهم ریختگی زیر سینک ظرفشویی به وسیله سبد استفاده کنید

 

نگهداری سایر وسایل در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه همیشه محل نگهداری وسایل زیادی است. وسایل کوچک و بزرگی که اغلب اوقات به آنها نیاز است و امکان دارد منظم نگه داشتن شان سخت به نظر برسد، ولی نگران نباشید. راه حل های مختلفی وجود دارند که این مشکل را برطرف می‌کنند. نصب آویز در زیر کابینت آشپزخانه و یا تهیه وسیله‌ای برای آویزان کردن آنها ایده بسیار خوبی است. ظروف پخت و پز، انواع ماگ‌ها و جاروهای دسته بلند از وسایلی هستند که امکان آویزان شدن را در فضاهای مختلف آشپزخانه دارند.

 

چیدمان آشپزخانه, چیدمان و نظم آشپزخانه

نصب آویز در زیر کابینت آشپزخانه ایده بسیار خوبی است

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------